Nejvyšší měsíční teplota: 17,9°C (31. 3.)
Nejnižší měsíční teplota: -2,2°C (9. 3.)
Nejnižší maximální denní teplota: 1,1°C (1. 3.)
Nejvyšší minimální denní teplota: 8°C (29. 3.)
Největší denní teplotní amplituda: 17,3°C (27. 3.)
Nejvyšší průměrná denní teplota: 11,1°C (28. 3.)
Nejnižší průměrná denní teplota: 0,4°C (1. 3.)
Prům. měsíční teplota: 5,3°C (normální, odchylka od průměru: +0,7°C)
Max. rychlost větru: 19 m/s (29. 3.)
Měsíční úhrn srážek: 23 mm (srážkově normální měsíc, odchylka od průměru: -1 mm)
Max. denní úhrn srážek: 4,3 mm (2. 3.)
Počet dní se srážkami: 16
Počet dní se srážkami alespoň 1 mm: 7
Max. sněhová pokrývka: 5 cm (1. 3.)
Počet dní se sněh. pokrývkou: 2
Úhrn výšky nového sněhu: 0 cm
Min. tlak vzduchu: 996 hPa (6. 3.)
Max. tlak vzduchu: 1036 hPa (13. a 14. 3.)
Úhrn slunečního svitu: cca 90 h (75 % průměrného úhrnu pro březen)
Počet mrazových dnů: 8 (průměr: 12)
Počet ledových dnů: 0 (průměr: 1)
Březen 2016 se v Praze svými souhrnnými hodnotami, především průměrnou měsíční teplotou, příliš nelišil od února. Protože však březen bývá již obvykle výrazně jarnější než únor, máme za sebou po mimořádně nadnormálním únoru teplotně normální březen s jen malou kladnou odchylkou. V kontextu současné doby se tedy mohl březen jevit spíše jako chladnější, nicméně ledový den nenastal žádný a mrazových bylo méně než je zvykem.
Srážek bylo jen o 1 mm méně, než činí průměr, tedy z tohoto hlediska byl březen zcela v normě. Slunečního svitu bylo o 25 % méně než bývá a proto si troufám tvrdit, že z hlediska evapotranspirace se mírně vyšší měsíční teplota, jakož i 1 mm deficitu srážek, menším úhrnem slunečního svity dorovnaly
Celkově se měsíc obešel bez jakkýchkoliv extrémů. Jediným extrémem je snad jen skutečnost, že kolem poloviny měsíce se vyskytla rekordně dlouhá řada dní s průměrnou teplotou velice blízkou dlouhodobému průměru.
První dny měsíce byly ještě ve znamení doznívajícího zimního počasí. Poté nastoupilo předjaří s jen velmi pozvolným vzestupem teplot. Tak to vydrželo až do 26. března, snad jedině s výjimkou 17. a 18. března, kdy přišla první ochutnávka jara s teplotami nad 10°C a slunečným počasím. Díky nízkým nočním teplotám, se však vyšší maxima neprojevila na průměrné teplotě.
Posledních pět dní měsíce se pak poněkud vymklo zbytku období. Teploty maximální, minimální i průměrné prudce vzrostly a rázem jsme se ocitli přibližně někdy v půli dubna. Osobně to považuji za velmi jasně definovaný nástup jara a je pěkné, že k tomu došlo právě na Velikonoce. Zároveň jsme se 28. března dočkali prvních silných přeháněk a takřka letní oblohy.