Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků98346
  • Celkem témat1120
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod jirka jn » 02. 02. 2019 21:45

Ten CHMU mě dostává napadne 5 až 20cm v 21století předpověd srážek jak v roce 68 =-O
jirka jn
Nový člen
 
Příspěvky: 156
Registrace: 01. 09. 2008 18:33
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Jarda Max » 02. 02. 2019 21:49

Zatím je 1,5 nad nulou a v centru Prahy skoro 4st, to není úplně ideální, snad to klesne při srážkách. Podobně šla níže 1.12. 2010, ale bylo tady -8. Doufám, až se česká kotlina naplní oblačností, začne se tu otáčet a trochu pozdrží.
Má se přidat vítr, původně nebyl ‚‚plánovaný‘‘ tak podpoří kontrast teplot a konndenzaci. Škoda, že od severu není V tlak a mráz, to by byl naprostá paráda. Ale hlavně, když nakydá voda v jakýkoliv formě...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 679
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kombi » 02. 02. 2019 22:02

Tady je momentálně ve 2metrech 0,0st,bude to zajímavé už se těším na ráno! Dává nám to extra sněhový nášup!



//varel: tvůj předchozí příspěvek jsem smazal, nepotřebuju aby se diskuze ubírala tímto směrem
kombi
Nováček

 
 
Příspěvky: 915
Registrace: 26. 08. 2008 13:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod mates.lukas94 » 02. 02. 2019 22:03

Ecák pro Prahu od úterý do čtvrtku -8, -7, -8 v maximech... =-O a my 3, 4, 7 :D
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod CtiborV » 02. 02. 2019 22:39

mates: taky na to koukám s otevřenou hubou. Mělo by to asi souviset se sněhovou pokrývkou, ale je to podle mě totální úlet. I když proč ne - měli jsme tu od 5.1. jakž takž zimu a Čechy většinou střely hubu - nyní se to vykompenzuje.
No každopádně to vypadá na týden jakž takž zimy pro střední polohy, tady už je konečná, no a od víkendu už konečná všude - jaro v plné parádě , návrat k nadprůměru minulého léta a podzimu....
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 650
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rade » 02. 02. 2019 23:03

Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 02. 02. 2019 23:12

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod zapadni cechy » 02. 02. 2019 23:38

Já bych to následné ochlazení úplně nepodceňoval. Efekt nové čerstvé sněhové pokrývky + následné noční vyjasnění. Ta tlaková výše nastoupí akorát vhodně. Neříkám, že to bude až tak, jak to vypočítal EZ, ale při souhře vhodných podmínek může být třeba v úterý ráno hodně zima. U nás už si to pamatuji vícekrát, kdy nasněžilo, večer se vyjasnilo a to pak v noci klesá teplota klidně rychlostí 3-4 stupně za hodinu. Vzduchová hmota nemusela být ani nijak příliš chladná, důležité bylo vyjasnění a bezvětří.

Jinak se mi zdá, že poslední výstupy posouvají rozsah srážkového pásma čím dál více k západu. Včera to vypadalo pro nás spíš na poprašek nebo několik málo centimetrů, momentálně nám modely dávají 5-10 cm, jsem hodně zvědav.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod varel » 02. 02. 2019 23:51

:thx:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2380
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Meteo Weather » 02. 02. 2019 23:56

Kebull : No já v to právě doufám, že sněžit už bude od rána. Ale modely pro nás spíš předpovídají první dopolední vlnu v dešti a pak až od odpoledne sněžení. Ale těžko říct jak to dopadne. Každopádně bych stokrát radši bral sněžení už od rána, protože díky stále promrzlé půdě by déšť jenom stekl a nevsákl se.

Aktuálně máme už jen 0,8 °C a i nadále teplota mírně klesá, tak to by mohlo dát eventuálně k ránu sněžení. Modely k ránu dávají pro naší lokalitu ještě mírný vzestup teplot a díky tomu pak déšť což mi ale nepřijde nějak pravděpodobné, když tu budou vydatné srážky a zřejmě zpočátku i sněhové ne ? To většinou spíše naopak teplota ještě klesá nebo stagnuje ne ?

Každopádně aktuální výstup aladina prodloužil vydatné srážky i do noci z neděle na pondělí. Z toho nejvydatnější srážky by měly být ještě do půlnoci a to skoro takřka po celých Čechách a poté by mohlo sněžení pokračovat byť s mírnější verzi skoro až do rána, uvidíme vypadá to vskutku velmi impozantně! :snih:

Nám dává aladin srážky od 3 hod ráno do pondělní 5 hod ráno, nádhera 8-)
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod mnej » 03. 02. 2019 00:21

Zdravím z Prostějova, kde zbyly jen kopky sněhu. Koukám, že rozhodčí Varel vzal otěže pevně do svých rukou. Tolik výstrah jsem tu od něj za celou dobu, co to tu sleduji, ještě neviděl. Dnes bombastický den, už si ani nepamatuji, kdy bylo zde 10st.. Byla to příjemná změna po dost vymrzlých uplynulých dnech. Ještě ve čtvrtek večer bylo -9,6st. Čechám zásyp přeju, konečně Aahaz přijde o munici "a la teplo" a bude uspokojen sněhovým nášupem. Tady momentálně už zhruba 45 minut silně prší, srážkoměr nacvakal skoro 4mm, hledím, vždyť modely žádný srážkový nášup pro Prostějov a Moravu obecně nemají. Teplota sletěla rázem z 9st. na 5st. Nějak se mi to nezdá, aby to rozhraní nešlo nakonec více východně, jak předpokládal v některých příspěvcích Tomfik. Studuji družici a radar a zjišťuji, že nad severním Jadranem zuří slušné bouřky. Předpokládám, že to je to pásmo, ze kterého by měla v být v Čechách kalamita. Celé se to posouvá na sever...ovšem, aby Alpy nakonec nezměnily směr těch srážek. Celá ta níže celkově svým chováním mi připomíná klasickou letní zvlněnou situaci, která se velmi špatně předpovídá. Docela bych řekl, že být teď léto, tak v Čechách je 15st a na Moravě 34st. Tyto níže jsou často nevyzpytatelné. Snad to tedy pro Čechy dobře dopadne. Příští týden návrat relativně zimního počasí. Slunce bych uvítal, bahna je všude víc než dost. Oteplení na příští víkend bych zatím vůbec neřešil, protože trvanlivost modelů je v současné době ještě kratší než krátká :D CIAO. :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 821
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 03. 02. 2019 02:18

Chcije při ±1C sníh letí dolů. Nečekal jsem že to rozhraní bude opravdu až ve středních Čechách. Je to teda průplach velkých rozměrů.

Výhled modelu je celkem zimní do půlky týdne.. poté se zdá že nás čeká první předjaří.

Zimni vrchol máme za sebou... Leden byl výborný. Od února a března už moc nečekám. Může jen překvapit. A zima v březnu je jednou za čas 1/4let a byla loni. Tudíž s přihlédnutím k modelům. Už to moc zimně s více sněhu nebude vypadat.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3243
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 03. 02. 2019 07:53

Tak jsem se probudil do krasne zasnezeneho rana. :snezeni: :snezeni: :snezeni:

Podle vseho ale bude srazek nakonec o neco mene, dle radaru to jde rychleji a zapadneji a "uziji" si tak nejspis i Nemci. Treba se to jeste bude pretacet, rozhrani je nad nami. A musim uznat, ze odbornici to trefili lepe a muj odhad s Vysocinou (a nejspis i Horicemi), tak nevysel. Jeste, ze pocasi jen sleduju :) Preji peknou nedeli.
Naposledy upravil kebull dne 03. 02. 2019 09:31, celkově upraveno 2
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Newman81 » 03. 02. 2019 08:40

Aktuální Aladin dává vydatnou zálivku (v noci nejspíš i sníh) i sem na východ, tak jsem zvědavý.
Newman81
Nováček

 
 
Příspěvky: 298
Registrace: 06. 01. 2010 22:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rosťa » 03. 02. 2019 09:16

Ahoj
Tak aladin něco přihodil i sem na východ,ale nevím nevím,zdá se jakoby srážková činnost slábla.Překvapení budou i v západních Čechách,tam původně nemělo moc sněžit,ale přesunulo se to více na západ,ať jen padá všechno co může a co nejvíc všude.
U nás mlha jak sviňa,viditelnost tak 20m šílené,teplota ku podivu i zde klesá pod 2 st.Po včerejším Jaru max. 13,3 st.skok do podzimu,pak se člověk diví,že řádi chřipajzny.
V pondělí a útery si připomeneme zimu,pokud nasněží na většině území bude hezky slunečno na sněhu,v útery ráno při jasu možná pod -10st.
Pak od středy je to bez zimního komentáře,kdo se těšil na jaro v zimě tak se dočká,bohužel prohlubujicí se níže nad Atlantikem a přísun teplého JZ nám nic zimního nepřinese,modely jsou nekompromisní,snad se to trochu zkoriguje.
Je brzo na jaro a budu stejně jako příroda vyhlížet ochlazení,jen ať se nenakupí studené vpády v dubnu to si snad nikdo z nás nepřeje.
Přeji hezkou neděli a co nejvíc zasněženou
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé