Tak ano přetržení brázdy hřebenem TV se jeví jako velmi pravděpodobné. To pochopitelně povede k zastavení teplé výškové advekce. Nicméně je otázka jakým směrem ten hřeben bude nasměrován protože na něj bude tlačit TN jak od S-SV tak od J-JZ.
Na nějakou dálnici severního proudění bych to neviděl. Domnívám se že nejpravděpodobnější je přechodný průnik chladnější vzduchové hmoty a následné spíše pozvolné přemístění TV přes SE k JV s teplejším výškovým prouděním. Jinými slovy po cca 3-5 dnech návrat inverze ovšem s podstatně nišší teplotou než nyní. Srážkově o ničem maximálně při troše štěstí mohou srážky zasáhnout jižní části území jejich množství nechci odhadovat neb mohou to být srážky jen symbolické nebo může cca 2 dny pěkně pršet na Šumavě sněžit v kuse.
Na druhou stranu tato změna zdá se by mohla odblokovat situaci k živějšímu počasí a následná inverze by mohla být jen záležitostí přechodnou rychle vystřídaná výraznějším FS s vydatnějšíma a plošnějšíma srážkama i s výraznějším střídáním teplot.
A také k růstu sněhové pokrývky na S-SV Evropy a k poklesu teplot v těchto oblastech což by z pohledu nástupu zimy bylo jen dobře. Poslední roky byl teplý vzduch daleko na severu mnohdy až do konce roku a zima široko daleko nebyla nikde. Pochopitelně zima je ještě daleko a překopat se to do tepla v těchto oblastech může ještě poměrně snadno.