Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97856
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Jarda Max » 28. 02. 2020 08:39

Tady opět tradiční 1cm a ráno –0,3. Oblast kolem Prahy je snad zakletá. Fronta nás podlezla. Ovar pěkný, to jsme letos neměli ani jednou. Další čekání, jestli někdy pořádně zaprší...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod kebull » 28. 02. 2020 08:42

Ahoj, tak nic... v Praze na Hajich porad sedivo, i kdyz snezilo. Jarda Max prekvapil, tak aspon nekde v nejvyssich partiich Prahy se neco i udrzelo. Na Vyzlovce poprasek, podle webkamery tak 2-3cm a teplota kolem 0. Takze nejzajimavejsi situace zimy to nakonec byla hlavne na J, JZ (gratuluju Ovarovi) a pak taky ve vyssich polohach i na Morave. Snih ale lezi pri letmem pohledu na webkamery CHMU cca od poloh strednich.

Tomas.Malek - tvoji frustraci tentokrat docela i chapu, pro me je to prave snih (a mraz, zalezi na situaci, ja vim, dost detinsky, ale je to tak), co oddeluje hranici vnimani zimy coby nejoblibenejsiho vs. nejmene oblibeneho zimniho obdobi. Jde o hranici "jen" nekolika stupnu Celsia, ale vseobecne jak z psychickeho i fyzickeho hlediska je ta hranice pomerne vyrazna. To jsem chtel jen doplnit, taky sorry za OT.
Naposledy upravil kebull dne 28. 02. 2020 09:48, celkově upraveno 1
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod kapr » 28. 02. 2020 08:55

Ahojte, tady 3 cm sněhu.. gfs tomu přitopil.. to by bylo zajímavé.. přiklání se i ecák s tou tn ze Středozemí .. teď ještě určit přesnou dráhu, někde bude dost vody asi. Ale kde....
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod mnej » 28. 02. 2020 13:32

Ahoj, taky gratuluji Ovarovi k zimní pohádce. Jsem zvědavý, jaký report podá Rade. Zde spadly 4mm, kolik ve sněhu, to nevím, neboť zde začalo v noci nejprve pršet až poté to přecházelo do sněhu. Cca 2 cm, které ráno ležely, už kolem 10h vzaly na ostrém slunci rychle za své. Takže idylka bílých střech trvala 3 hodiny. Aktuálně 4st. Jsem zvědavý, jak se to příští týden nakonec vyvrbí. Krátké hodnocení meteozimy: V Prostějově většinou bez extrémních teplotních výstřelků. Prosinec se nesl spíše v podzimním duchu, avšak leden díky dlouhé inverzi přinesl docela zimní atmosféru a v níže položených lyžařských areálech měli díky zasněžování více sněhu než na horách. Slabé mrazy však způsobily, že na vodních plochách se nebruslilo ani jednou. Únor již nějaké teplotní hrby směrem nahoru předvedl, počasí bylo oproti lednu velmi dynamické (někdy až moc) s prudkým větrem a v samém závěru jsme dostali i zimní pozdrav. Období jako celek zde bylo srážkově nadnormální, že posledních 14 dní zde moc nepršelo, mi vůbec díky totálnímu blatunku nevadí. Kvůli dlouhým inverzním lednovým vložkám je období jako celek zde jen mírně nadprůměrné. Co se týká meteorologické zimy, tak březen bude zřejmě chladnější než únor. CIAO. :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 800
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Adi » 28. 02. 2020 13:43

Ahoj,

Rovněž gratuluji k aspoň průměrné sněhové pokrývce na JZ. Sníh obecně lépe vsakuje a navíc okysličuje půdu. pro zahradníka požehnání. Zde napadly tak 4, možná 5 cm, na zemi ještě sem tam něco leží, obecně se dá říci, že je skoro pryč. Místy se vytvářejí přeháňky. Jsem zvědav, jestli se něco málo udrží do večera, popřipadě připadne z přeháněk. Teplota vystoupala z ranní 0 na necelé 3 stupně.

Tož zítra aspoň na pár hodin v noci pod nulou a pak vzůru k dalšímu oteplení a --- kalendářnímu březnu, meteo březen je zde v podstatě od počátku února.

Přeji pěkný den
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3485
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod milos » 28. 02. 2020 17:33

V mé poloze to vypadalo asi takhle. Zhruba po půlnoci začal padat sníh. Asi 2 hodiny. Tak asi 5 cm. Bylo okolo nuly, takže se to i drželo. Ráno to bylo téměř fuč. Nyní po sněhu ani památky. Rozhoduje nadmořská výška. Schválně jsem moc nespal a sledoval jsem to. Prý podle předpovědních ansámblů to bude lepší. Nějaká tlaková níže od jihu. Ale je to až za 12 dní. Nezlobil bych se, kdyby to bylo jako v r. 2013 /kolem 17. března/, kdy zde napadlo za 14 hodin 40-45 cm. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Pevca » 28. 02. 2020 19:14

U nás bohužel žádná sněhová pokrývka, v noci pršelo, sněžit začalo nad ránem při teplotě +1,6 st., takže se nikde neudrželo nic, jen na kopcích v dáli mírně prosvítala bílá barva, která byla do 8 hodiny ranní pryč a to jsem doufala, že letošní zimu si užejeme prvního sněhu aspoň na chvíli... Takže gratuluji všem, co měli byť jen na chvíli trochu sněhu.
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Rade » 28. 02. 2020 21:17

Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod dididi » 28. 02. 2020 21:44

,Byla i sušší místa. ,,Ovar" udává za prosinec+leden celkem 37,5mm tady to bylo úctihodných 13,5mm /prosinec 8,9 leden 4,6/ docela by mě zajímalo zda někde spadlo ještě méně. Únor má zde 43mm na bláto to zatím ještě nestačilo.
Výhledy pro Čechy bohužel nejsou zatím srážkově moc dobré ale uvidíme třeba se nějaká TN od jihu přetočí více na z-sz než to nyní vypadá. Celkově je vlhkost v povrchové vrstvě momentálně na většině území výrazně lepší než na konci ledna. Dost pršelo na severu i na jihu tady zatím máme na opravdový srážkový nášup smůlu.
Jinak můj odhad že se na této frontě vejdeme do 1mm se naplnil spadlo 0,3mm. Pokud jde o skupenství večer po 22 hod. začalo při teplotě +4 nečekaně sněžit ovšem jen velmi slabě a po půlnoci při teplotě do +2 padal sníh s deštěm.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2935
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Jarda Max » 29. 02. 2020 08:47

Dnes ráno krásně bílo, opět 1cm :-), ale po osmé hodině sněžení přešlo v krupky a vydatný déšť. Docela překvapení, večerní Aladin byl mimo...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod salmo1 » 29. 02. 2020 10:35

Tak momentálně padá těžký mokrý sníh, zatím 5 cm.Za unor máme 145l/m3 vody a to se počítá :) .Na kurovce neplatí mráz ale voda...hodně vody.Přeju i ostatním krajum hodně vody.Jaro si muže klidně 2 měsíce počkat.
salmo1
Nový člen
 
Příspěvky: 63
Registrace: 01. 06. 2011 21:38
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé