Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97857
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na duben 2020

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod Ovar » 30. 04. 2020 17:09

Já teda nestačim zírat co s těma srážkama modely udělaly :mysl: . Sleduji to jen sporadicky, aby mě nejeblo- a hlavně to už pomalu považuji za ztrátu času, stejně je ve výsledku jinak.
Když se tak dívám na aktuální MSG, tak ten průtah od atlantiku je neskutečný, trochu se obávám, že tu fronta profrčí a ani čecháčci nestihnou otevřít deštníky ;) .
Víkend měl prakticky propršet, a je z toho takřka nic. U nás zaprší jen dnes, už za chvíli se to začne nasouvat a šlus. Určitě schvaluji úroveň zdejší diskuze, ale velmi často je tu mnoho povyku pro nic. Jako senzaci bych považoval, že na Kolínsku místy napršelo 20 mm, to bylo nečekané a velmi žádoucí. Okolní sumy jsou škoda mluvit.
Já si jen dovolím zpochybnit květen a čekat od něj to co loni, tak nějak se obávám, že jsme si to letos "vyžrali" už v únoru. A aby se opakovaly charakterem stejné měsíce 2 roky po sobě, to se moc často nestává.

U nás už vyschla nejvlhčí část zahrady, včerejší výkop to potvrdil. Vlhkost v jílové půdě okolo 30-40%, na duben slušný %) . A pobavil mě dnešní nadpis na CHMI, "Neváhejte s polibkem pod rozkvetlou třešní.
V nížinách bude třešeň 1. května na mnoha místech odkvetlá." Vtipné to je, my nejsme nížina a třešně tu jsou odkvetlé dobrých 14 dní :D . V nížinách to bude ještě o 1-2 rychlejší. Jako neni to mimo mísu, jen bych asi volil jinou skladbu slov, nebo ten článek uveřejnil o 4 týdny dříve ;) .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1834
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod pepa » 30. 04. 2020 17:28

Tak na Labské boudě snad ten polibek pod kvetoucí třešní možný bude.
Jinak také nečekám květen jako loni. Nějaký takový měsíc prijde, ale čekal bych tak červenec, srpen nebo září.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod kapr » 30. 04. 2020 18:52

za poslední 4 roky mám září nejdeštivější... takže nikoliv léto jako tomu bývalo dřív.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod Adi » 30. 04. 2020 19:33

Ahoj,

Tak včera 2,1 mm na automatu nakonec, manuál tak 2,5 asi? Slabota. To vše díky slábnoucí přeháňce, která v SZ proudění za frontou nás stačila zasáhnout navečer. Jinak bychom měli 0,3 ze slabého deště na konci zcelujícího se nad Polskem srážkového pásma. Nicméně dnes k ránu k nám zavítal dlouho neviděný host - mlha. Ráno skotečně mlhavé, až po 9 hodině bylo čisto. Po x týdnech extra suchého luftu zázrak mlhy ....
Dnes teplo,max 21,6. Stran teplot, mělo by být chladněji. nebudu se zlobit. Snad s opětovným výběžkem výše nepříjdou mrazíky ... Zítra tedy by snad něco mohlo napadnout, pak i v sobotu a snad i pak něco ... Ovšem úhrny nejsou nijak úchvatné. GFS sumace na další týden max 15 mm, beru modelovou předpověď jako maximum možného.
Ecák v půli příštího týdne slibuje hory, doly, ale to by musela vyjít předpověď kapsy studeného vzduchu nad naším územím za doprovvodu srážek a oblačnosti. GFS to tak vůbec nevidí, jde s největší pravděpodobností o ecákův úlet
Třešně u nás ještě dokvétá, jedna, která je ve stinnějším místě pod sousedovic barákem. Takže letos podmínka bude splněna :)
Jinak jabloně jsou v plném květu, stejně tak lány pampelišek. Brambory už jsou venku.
Vloni stran srážek zklamalo i září, stejně tak i říjen, který byl echt teplý. Září sotva normál, říjen sušší.

Přeji klidný, pokud možno deštivý večer i noc.

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3485
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod dididi » 30. 04. 2020 21:20

Takže odhad srážek s posledních výstupů: gfs 15-12-8-3 aladin 11-7-1 srážky opět posunuty trochu víc východně. Ani v krátkém časovém horizontu to modely nedávají.
A z chladného výhledu také nemám žádnou radost protože srážky to prakticky žádné taky nepřinese. Radost mi udělá zima v zimě v létě chci teplo a na jaře taky. Vždycky jsem nejhůř snášel když se po jarním teplém počasí s teplotama i přes +20 vrátilo chladno s maximem +10 a o mrazu v noci ani nemluvě.
Nechápu k čemu je chladno v květnu dobré. Sice se říká studený máj v stodole ráj ale myslím že je to spíše bráno s ohledem k tomu že se při tom chladnu tak nějak počítá i s významějšíma srážkama a ty já teda nikde nevidím.
Vidím akorát riziko pro lezoucí brambory a skutečnost že pokud se bude studený vpád opakovat po 10.5. jak začínají naznačovat modely bude problém dát ven rajčata,papriky a další.
Mráz ohrožující ovocné stromy by pak byl úplným dovršením zmaru.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2935
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod pepa » 30. 04. 2020 21:48

Řekl bych, že ta pranostika studený máj, v stodolách ráj - je o tom, že chlad v květnu vadí škůdcům. Dostatek deště byl v květnu ovšem také vítán a probíhal spíše za chladnějšího počasí. No, a studené vpády ke květnu prostě patří, rok 2018 byl jednou z výjimek. Ale zdá se, že chladná bude jen neděle a pak úterý-středa. Jinak spíše průměr, v druhé polovině příštího týdne i nad. To, že mohou zahrozit mrazíky je fakt, v 90 letech dědovi několikrát pomrzly vzrostlé brambory koncem května.
Teď postupují srážky Plzeňským krajem, snad z toho bude pár mm na většině území.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod JABO » 01. 05. 2020 06:46

Tak ke srážkám a modelům-
Aladin, GFS i ICON dávali od 2do 8 mm dnes v noci - realit? 0,00000 mm...Takže opět se ukazuje, že ani předpověď srážek na 6 h dopředu nemusí dopadnout...Už jsem to psal někdy v březnu - kouká z toho sucha pořádný průser....
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod JohnBattler » 01. 05. 2020 07:29

Takze 3mm a vsechny modely davaly 24h dopredu minimalne 10 mm. Tedy naproste fiasko a ja si davam od sledovani pocasi delsi pauzu, protoze je to ztrata casu. A prepiste ucebnice Cesko ma polopoustni klima. Tohle neni normalni.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2020

Příspěvekod kapr » 01. 05. 2020 07:50

wow, 1,0 mm.. zalito jest! to se přiznám jsem ani nečekal, neuvěřitelné :D aladin to tentokrát moc netrefil, ono sice prší, ale hodně lehce.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé