Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků98348
  • Celkem témat1120
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2020

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod francek » 10. 06. 2020 13:44

Už začíná prádelna, dlouho to vypadalo, že teplota dnes nahoru moc neporoste a už je 21 a spadlo skoro 2 mm srážek a odsunulo se to pásmo dál na západ... na srážkách nám modely dál pěkně ubraly, teplotně by to mělo po "úžasné" sobotě být snad v pohodě odpovídající červnu a žádné extrémy...
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod godlike » 10. 06. 2020 16:24

Konecne se JZ dockal a Sumava taky. Trvaly dest, zadne povodnove stavy. Jsem zvedaj kolik klukum z Domazlic realne spadne. Zdiby zustali v poli porazenych, z tech zelenych odrazu mame sotva 1mm. :)
Naposledy upravil godlike dne 10. 06. 2020 16:49, celkově upraveno 1
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1224
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod Tomfik » 10. 06. 2020 16:31

Dneska to opravdu od 12h cmrnda, zahradnicky dest trvaly, úhrn 3,8mm, jsem zvědav jestli něco ještě od východu dojde, zdá se, že pěkné pásmo půjde spíše na SV a pak to nevypadá. Budeme rádi za 5mm.

Zítra na SV vykouzlil Aladin nějaký bouřky, pro nás zatím nic. V pátek má pak podezřele nic.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3243
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod Ovar » 10. 06. 2020 16:48

Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1849
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod vocko.m. » 10. 06. 2020 17:00

Ovar: Na stanici u Nepomuka také zaznamenávám nejvýznamnější srážkovou epizodu za poslední roky, Za posledních 24 hodin celkem kontinuální intenzitou napršelo 43mm, k tomu cca 6mm za včerejší odpoledne. Prší bez pauzy už přes 30 hodin. Dokonce stanice v Nepomuku má momentálně nejvyšší úhrn za posledních 24 hodin ze všech stanic čhmú a na mé stanici (o 4 km vedle) mám ještě o pár mm více. Snad se konečně voda dostane i hlouběji, odezva na tocích je zatím minimální.
vocko.m.
Nováček

 
 
Příspěvky: 446
Registrace: 21. 11. 2008 17:00
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 31

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod kapr » 10. 06. 2020 19:01

u mě dnes 6,8 mm...zaplať za ty dary... Košíky severně opět o hodně víc, jako už letos poněkolikáté. Tuším, že tam bylo za dnes 16 mm. Tož lepší jak nic, samozřejmě, že to nic neřeší.. na teplo se těším, na dusno moc ne, ale snad to nebude tak hrozné, i když mapy tlaku vodní páry pro východ vypadaly hrozivě. Uvidíme co dál, za červen mám něco kolem 20 mm. Už to není tak strašné, ensembly naznačují něco v neděli.. a pak čekám už zase změnu a nějaký ten vysoký tlak určitě vystřídá tady toto. Toho se nebojím, sucho se může zase rychle vrátit. Dnes jsem viděl ve zprávách jak některým vzala voda všechno, to je smutné.. tady jsme naštěstí krytí, málo betonu, velká zahrada, co vsákne hafel vody.. takže z tohoto pohledu se máme velmi dobře, ale souhlasím, že u potoka bych žít nechtěl.


JJ je vidět, že toky prakticky nijak neragují..odpoledne jsem viděl asi na dvou místech 1. To je po takových deštích nezvyklé... zem toho pojme ještě hodně.

Podle srážkových map naši oblast nyní čeká srážkově podprůměrné období.. nevím jaké bylo doteď... :(
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod dididi » 10. 06. 2020 19:52

Dnes 6 hodin kape a to doslova. A nakapalo něco přes 2mm momentálně už neprší a nevypadá to že by mělo pršet dřív než na přelomu týdne což je teda velký zklamání.
Na druhou stranu za pondělí-úterý bez deště jsem rád a obě střešní okna vyměněna.
Za červen máme 18mm za první dekádu což je slabota zejména s ohledem k tomu co spadlo na mnoha místech.
Od zítřka tedy teplíčko už bylo na čase. Někteří jsou z toho teda na mrtvici že snad bude v půlce června 28 možná i 29 v sobotu jeden den. Srážek malují modely již mnohem méně než v předchozích dnech ale já věřím že v teplém vzduchu nějaké bouřky budou jen jde o to na koho se dostane.
Vypadá to že tedy druhá dekáda přinese příjemné letní teploty žádné tropy nýbrž v mé lokalitě tak 25-28 což je ideální a konečně i vyšší minima. Předpokládám že příštích nejméně 10 dní bude na mé stanici vždy dosaženo hodnoty letního dne a jednině pokud by byl propršený celý den by k tomu asi nedošlo ale toto je velmi nepravděpodobné.
Nechci se opakovat ale trochu se obávám aby nechyběla ta voda která měla zde spadnout za situací posledních několika týdnů. Přeci jen dá se očekávat že nějaká mohutnější TV se nad Evropou dříve či později usadí a zase budeme vyhlížet změnu a srážky.
Tedy alespon v těch oblastech kde té vody moc nespadlo. Stejně je to paradoxní situace. Na jz euforie z vydatných deštů a jinde oči pro pláč z deštů přívalových. V případě těch druhých jsem nakonec rád že pod stromy je sucho protože sucho mám i v baráku na rozdíl od těch co to vypláchlo.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2986
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod ladys » 10. 06. 2020 20:22

Vliv na toky to mělo, hlavně na Šumavě.
Ale žádné drama, v intenzitě srážek pár mm za h, by muselo pršet několik dní.

Zde 17mm celkem 52mm, ale i jinde pěkně zalilo.
Další srážky snad v neděli,ale to je daleko...
Pár dní herky,bude super na sena,zatím se vozí do jam.

Otázka je zda se podzemní vody vůbec někdy zotaví.
Vzniká stále více hlubokých vrtů a to může mít vliv na studny a prameny dlouhodobě.
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod mnej » 10. 06. 2020 22:15

Ahoj, tak koukám, že vyvolávači deště jsou u mne zralí na defenestraci. To snad není normální, to je šílený monzún. Za první dekádu června zde spadlo 72mm. Dnes mělo dle předpovědi pouze "kapat", "fajn" řekl by klasik. Výsledkem bylo 12mm, já při fajnování a filcování předku garáže byl zmoklý jak slepice, naštvaný jako prase, v jedné ruce filc, v druhé deštník, když už se to fakt nedalo...., a čvachtání ve 2cm vody, která se i na obyčejné hlíně zde nestačí vsákat mne tak akorát dorazilo. :plavani: Proto by se za vyvolávání srážek momentálně mělo trestat nebo aspoň pokuta. :-@ To jsem zvědav, kolik toho hodlá spadnout do konce června. Pokud zde zavítá v labilním instabilním teplém vzduchu nějaké pásmo bouřek jako v neděli, tak budeme zřejmě aspirovat na nejvyšší měsíční úhrn v historii. V pátek hodlám napustit konečně bazén, tak doufám, že bude vedro aspoň do konce srpna a ne jak v roce 2013, kdy jsme letní sezonu byli nuceni již 11 srpna kvůli chladnu ukončit. Čechám a Kaprovi přeji stacionární bouřky, ať tam stojí třeba týden, bude mi to fuk. Klidně ať vám tam naprší těch 1000mm, o které věčně stojíte a doženete ten 5letý deficit, který je zde furt zmiňován. Hlavně, ať zde již je trochu rozumnější počasí s pásem modré oblohy. CIAO. :jasno: :jasno: :jasno: :jasno: :jasno: :jasno: :jasno: :jasno: :jasno: :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 821
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod libi » 11. 06. 2020 07:24

No Mneji, mít takové úhrny jako Prostějov, tak taky vyhlížím slunečné a příjemné dny bez deště. Tvých 72 mm za první dekádu června nedáme ani součty úhrnů za duben, květen a první dekádu června. Tak asi proto jiný pohled na srážky.
Dnes ale slabě prší nebo spíše mrholí, počasí opravdu dušičkové, no dostali jsme se za červen přes 20 mm. Teplota 14,5°C
Už se také těším na letní teploty od zítřka a můžeme jen doufat, že nás trefí nějaká bouřka během víkendu. Během soboty určitě padne někde tropický den, letos první.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1147
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod chatar » 11. 06. 2020 07:44

U nás nevídaná prádelna. Vlhkost přes 90% a teplota letí nahoru.
Ve výhledu léto dle mého gusta. Teploty 20-25 (v sobotu 28) a srážky taky nějaké budou. Vzhledem k tomu, že za květen jsme se tak nějak dohrabali ke srážkovému průměru a za červen jsme už lehce přes měsíční průměr, tak to vidím pozitivně. :)
Jihomoravský kraj, Lysice, 380 m.n.m.
chatar
Nový člen
 
Příspěvky: 88
Registrace: 28. 11. 2017 15:16
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod godlike » 11. 06. 2020 09:40

Aladin se nejak rozjel,v nedeli ohlasuje +31! Ostatni maji kolem +28. Aktualne vic jak +18, 90% vlhko, pokud se vyjasni zacne pradelna.
V noci nam zase neco nakapalo, mam teda skoro 35mm za cerven, coz je dost vic nez ma dididi. Vic jak pulka normalu a treba nas nahodne trefi vikendove bourky a mame splneno. Ale teplo a caste deste zde v nasi lokalite budou vitany. :destnik:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1224
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod kebull » 11. 06. 2020 10:38

Ahoj, vikend bude asi zajimavy, na nedeli CHMU porad drzi termin "cetne prehanky a bourky".

Tropicka teplota je jista a mozna se nekde vyskytne jiz zitra.

Jak jsem psal, cekam hodne nadavek na pocasi, ktere dneskem zacina, vikend bude asi "vyzivny". Ale i to k nasemu letu patri, jak tu nekdo psal. Jakoby chtelo leto demonstrativne ukazat, ze se ted ujima vlady. Tak nam nachysta pro stredo-severo Evropana tu nejneprijemnejsi kombinaci :) Pristi tyden snad neco vic "normalniho". Ja bych byl moc rad, aby porad jakymkoliv zpusobem pretrvavaly srazky a kdyby se letos nevyskytl ani jeden den nad +35C a minimum dni s max +30-35C, to bych povazoval za pozehnani, protoze tyhle teploty uz jsou doslova smrtelne... Do 30C by to pro vetsinu lidi melo byt porad snesitelne. Ale tohle nikdo nevi, zatim mame za sebou dva tydny z cervna, leto porad pred nami.

Jinak nam vcera taky trosku odpoledne zaprselo, byl jsem prijemne prekvapen, dalo to dohromady cca 3mm, v noci pak dalsi pasma, takze cca 7-8mm do dnesniho rana. V Praze o 5mm vic, vcera odpoledne tu prselo vice nez na Cernokostelecku. V cervnu jsme tak na nejakych 25mm. Coz je zatim tak akorat, ani malo ani hodne. Vikend je s dost velkym otaznikem a pak si asi dame srazkovou pauzu.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod chatar » 11. 06. 2020 10:47

Obrázek
Jihomoravský kraj, Lysice, 380 m.n.m.
chatar
Nový člen
 
Příspěvky: 88
Registrace: 28. 11. 2017 15:16
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2020

Příspěvekod edwinak » 11. 06. 2020 11:13

Zdravím všechny,
nám tady úterý a středu soustavně pršelo, opravdu hodně a prakticky bez pauzy, za tyhle dny to dalo 46mm, takže máme 67mm za červen. A skutečně to s řekami moc nic neudělalo. Otava v Sušici byla 40cm od 1. st. a Ostružná u nás taktéž. Ono totiž na centrální Šumavě tak velké úhrny nebyly. Pro Otavu je důležitá Křemelná a tam byly srážky kolem 20mm, což je půlka toho, co u nás. Ale asi to pomůže Berounce a Vltavě. Konečně se mokro objevilo i v lese, tam bylo sucho doteď. Pokud přijdou úhrny, který slibuje Meteoblue, tak v polích a na loukách už bude stát voda. Ted trochu pomůže dnešek a zítřek bez deště.
Těm, co neposekali a neusušili nezávidím. Tráva je metrová a leží.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé