Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků98348
  • Celkem témat1120
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na leden

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod kapr » 09. 01. 2021 08:28

Hezké ráno...Tady modely stejně jako včera netrefily minimum... Ani Aladin, jestli to takto bude pokračovat tak su v klidu s nějakou zimou... Tmin -0,8.. a slabě sněžilo, hoodně slabý poprašek, ale tak slabý že do záznamů nepíšu ani poprašek... Jinak obloha po včerejšku zase šedivá
Ani dnes ani zítra Nečekám ledový den...třeba v příštím týdnu, mrazy tam jsou ale pořád daleko. Ani pondělní ráno tu Nečekám nějaké mrazivé, vzhledem k absenci pokrývky..
Na druhou stranu mohu považovat za malou výhodu, že sníh bude příští týden padat na zamrzlou zem..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod francek » 09. 01. 2021 10:12

Dnešní minimum 0,0. Prakticky všechny modely dávají pro mou lokalitu na dnešek maximum 0. Ty nepřesnosti trvají již několik dní, dnes to opět vyleze na +pár stupňů.
Největší otázky zde jsou, kdy konečně napadne sníh a kdy konečně budou ledové dny. Vypadá to nadějně, ikdyž tento týden vypadl též. Možná začne sněžit už v úterý nebo až ve středu, sněžit začne to je jisté. Akorát nevíme množství, zatím to vypadá na minimální úhrny pro mou oblast.
Nějaké větší jistoty o dění v příštím týdnu nabydeme až tak při pondělku, no a konečně máme i trochu toho sluníčka, užívejte zimní víkend pokud možno, bruslení v protipandemických opatřeních :D
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod honza552 » 09. 01. 2021 10:22

Zdravím,

tak jsem právě shlédl aktuální yrno a tak trochu mě to zarazilo. Příští sobotu přes den u mě -15 stupňů???? Tak to jsem fakt zvědav jak to dopadne,možná je to úlet ale toto jsem už dlouho neviděl v předpovědi a že yrno už sleduji spoustu let... Jako zimu mám rád ale toto je síla

U nás v Beskydech toho moc teď nenapadlo (u mě cca 2cm leží) tak doufám že předpovídané sněžení na příští týden trefí také nás.
honza552
Nový člen
 
Příspěvky: 155
Registrace: 02. 08. 2015 08:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod JohnBattler » 09. 01. 2021 11:01

Fakt nevím co si mám teď myslet o výstupech Ecáku. Beru ho jako dlouhodobě nejkvalitnější model, ale poslední dva dny se v minimech sekl o 3-4°C. V noci je jen slabě pod nulou místo avizovaných -4°C. Nicméně sníh se zde celkem drží a dnes ráno asi 2 cm připadly, takže zde je souvislá pokrývka cca 5-7 cm a zimní atmosféra. Na pondělí už Ecák snížil svůj odhad ze včerejších -15°C na přijatelných -9°C. A teď maluje na příští víkend arktické dny. =-O Myslím, že bychom si měli říct, že i mistr tesař se někdy utne a prostě Ecák nyní ustřeluje moc do zimy a takové teploty co dává nehrozí. Nicméně že bude druhá lednová dekáda v zimním duchu je víceméně dané. Žádné sněhové hody nás sice nečekají, ale tam kde nějaký sníh napadl jako tady je myslím zimní spokojenost na místě.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod godlike » 09. 01. 2021 11:08

Aktualmi ecak 168h -192h je peknej masakr! =-O
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1224
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod astralx » 09. 01. 2021 12:29

Predpoveď pre Predpoloma ( hranica SR s Moravou, 400m.n.m.), aplikácia Morecast
Přílohy
Screenshot_20210109-122214_copy_515x1024_copy_386x768_copy_193x384.png
Screenshot_20210109-122214_copy_515x1024_copy_386x768_copy_193x384.png (53.98 KiB) Zobrazeno 637 krát
astralx
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 15. 10. 2016 16:22
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod kapr » 09. 01. 2021 13:10

nojo, je hezké, že sem házíte co "bude" za týden, když modely stále tápou i na nebližší dny.. nyní to vypadá, že ani v pondělí tu nebude ledový den.. stále se to odsouvá. Plus přidaly srážek na úterý-středu, s tím, že ve středu bude o5 možná až +3 °C...takže stejně co napadne, zase roztaje a tak pořád dokola..ale ve vyšších polohách tu leží tak 5 cm. Zázrak :-) Jinak v lese ne bláto, ale bahno.... ale tak, zase, bude co sledovat. :jojo:
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod paja » 09. 01. 2021 13:32

Jak to tady čtu, tak nejsem sám u koho jsou modely s teplotou úplně mimo. Vždy mě pobaví ecák, kdy v předpovědi má i aktuální stav počasí. A tak se dočtu že máme 3 pod nulou a ono jsou dva nad. Jako stát se to jeden den, dobrá, ale každý den ?! Prostě ve stylu - v předpovědi píšu že má mrznout, tak píšu že mrzne %) I když je nad nulou.
Jeho poslední ledový výstup...... já si myslím, že ubere. Respektive doufám, protože pokud by opravdu tak mrzlo a tady jsme bez sněhu.... Nic moc sněhu napadnout nemá. No spíše nic než moc. Tak ty silné holomrazy, loni nasazené keře, by asi nedaly :mysl:

A s GFS se také bavím. Již delší dobu se snaží narvat arktický vzduch do Ameriky. Nějak to pokaždé odkládá :D Ale jo, jednou se mu to povede. Ne jak u nás .... odkládá tak dlouho, až je jaro %)
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod Josef Lada » 09. 01. 2021 13:48

Ve Španělsku jsou snehovy kalamity jedna za druhou a mrzne. Co by jsme chtěli u nás. 5 cm sněhu plošne v nížinách? To by jsme chtěli asi moc
Josef Lada
Nový člen
 
Příspěvky: 67
Registrace: 03. 01. 2020 15:34
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod aviv » 09. 01. 2021 13:58

Také mě pobavila předpověď noru na příští víkend:minus 22 a neděle jen minus 17. Jednou jsme tady zažili minus 25 a to nám na chodbě zamrzala voda v umyvadle :temp:
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod Rosťa » 09. 01. 2021 14:03

Ahoj
Ano aktuálně skutečně aladin mimo, ráno pouze -1 a přes den jak jinak než nad nulou,trochu už má být oblačnost protrhaná tak snad to v noci půjde dolů,největší mráz v pondělí, v úterý už jak znám Slezsko bude fučet od Jz před frontou,pak je otázka zda ve středu něco nasněží a jestli při tom větru bude ledový den,pak zima,také si myslím že ecák ubere,ostatní modely už tak optimistické nejsou, gfs kapitola k smíchu, co výstup tak hyc, nebo - 20st.
Nechápu jednu věc jak může být lipno zamrzlé na brusle,buď jsou ve zprávách zhulení, nebo fakt v čechách mrzne -10 tři dny, mam větší rybník a vím že se musí vyjasnit a minimálně - 8,-10 mrznout 3 dny a ledové dny i přes den na bezpečný 12 cm led.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod Meteo Weather » 09. 01. 2021 14:11

Na většině území je aspoň minimálně poprašek, další sněžení nás čeká od úterý od středy, možná pak ještě až do pátka, máme tu mrazivé noci, přes den kolem nuly, postupně během dalšího týdne nás čekají celodenní mrazy. Na příští víkend nelze vyloučit i arktické dny, takže tu máme konečně regulérní zimu se vším všudy co k tomu patří a co je hlavní, že minimálně ještě do konce příštího týdne ne-li i déle tu zima nejspíš bude, díky rozpadlému vortexu ... Nedivil bych se, kdyby tu přetrvala zima až do konce ledna. A tady se furt fňuká! Nic vám není dobrý. Nejdřív že někdo ještě nemá ledové dny, pak zas že pokud by přišli arktické dny příští víkend, tak to už by bylo moc, pak zas že sněhu už moc nepřipadne ... A pořád něco :mysl: Mimochodem nemusím připomínat jak TN ve středu spoustu míst překvapila, takže kolik spadne srážek od úterý do pátka se nebude vědět ještě ani v pondělí, ale někdo už tu sejčkuje že zas nic nebude 8-)
Už teď je zima lepší než loňská a mám takové tušení, že nám toho ještě letos dost ukáže. Tak užívejte toho co je a pořád si jen nestěžujte, mohlo by být zdaleka hůř co známe z let minulých :jojo: :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod mnej » 09. 01. 2021 14:16

Pěkné odpoledne, ráno slabý mrazík -0,5st, dopoledne překvapivě vysvitlo na hodinu sluníčko a já si připadal, jako kdyby byla už půlka února. To byla romantika, bohužel krátká. Aktuálně lehce sněží při teplotě 2st. To, že mrazy dosud nepřišly je dílem oblačnosti, se kterou modely očividně moc nepočítaly. K žádnému nočnímu vyjasnění nedošlo, takže silnější mráz nebyl odkud brát. Vzduch jako takový ještě moc chladný zatím není. Pro zajímavost přikládám odkaz na aktuální situaci ve Španělsku, která by se dala komentovat jedině tak, že "čeho je moc, toho je příliš..." Odkaz: https://www.novinky.cz/pocasi/snehove-z ... e-40347344

Sice taky těm předpokládaným silným mrazům zatím moc nevěřím. Korekce bude zřejmě s velkou pravděpodobností. Ale pokud to ještě budou modely takto držet ze 2-3 dny, tak se to zřejmě stane skutečností.... CIAO. :jasno:

P.s. Meteo Weather - Tomfik před pár dny konstatoval, že zdejší fňukání je již místní kolorit. :D Proto díky za trochu optimismu. :jojo:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 821
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod kapr » 09. 01. 2021 14:20

Milý Meteo Weather... to jsi trošku mimo, každý žijem jinde a nemůžeš usuzovat jak je u tebe tak stejně je i jinde....když to srovnám z pohledu ledových dnů, tak za loňskou zimu rovných 10, letos na něho čekám, tudíž zima má co dohánět! Tak prosím nehodnoť, když nevíš. Z pohledu sněhu je to stejné, protože i loni byl 1 cm. Píšeš, že už je lepší než loňská a při tom zmiňuješ a srovnáváš podle toho co TEPRVE malují modely, což může být hodně zavádějící... Jsi odvážný, že modelům tak věříš. Za mě z toho tedy vychází, že loňská byla paradoxně lepší než letošní... možná je lepší jen u tebe, což nevím, protože sem moc často nepíšeš a nějak to nesleduju jak je u tebe. Loňský leden byl u mě teda víc zimní než je ten letošní, pokud to dožene a nějaké ledové dny se vyskytnou budou obě zimy srovnatelné, ale to by muselo sakra přituhnout!! Spíš mně to přijde jako podle sebe soudím tebe.. :)

https://forum.amaterskameteorologie.cz/ ... f=1&t=1789 loni -0,3 a letos zatím +1,7 takže tak... a nakonec, je blbost asi psát lepší nebo horší, raději napíšu prostě chladnější...

tipnu si, že prostřední dekáda ten průměr s loňským dorovná, když bude arktida tak i překoná, ale v poslední nastane zase jihozápadní proudění. Loňský leden u mě tedy nebyl až tak špatný.. na poslední roky fajn měsíc.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden

Příspěvekod Meteo Weather » 09. 01. 2021 14:55

Kapr: Tak bylo to samozřejmě myšleno jako v mé lokalitě, protože je jasný, že zima je všude i přes tuhle malou republiku jiná, jen jsem to zapomněl tam dodat.
Takže jinak v mé lokalitě - byly za celou zimu pouze 3 poprašky a navíc dva v lednu a jeden v listopadu, které vydržely pouze pár hodin a tak já po 10 letech nemohl poprvé u nás na běžky, takže naprostá bída, která se dala snadno překonat a u nás v naší lokalitě se už tak stalo.
Letos už první souvislá pokrývka 5 cm - 3.12 (jeden den) a teď od 6.1 už taky souvislá pokrývka (3-5cm)... Loni nemrzlo skoro ani v noci, letos to začíná být lepší. Takže tak :)
A jak píše mnej, mrazy zatím nejsou díky oblačnosti přes noc s kterou modely moc nepočítali. Dnes by to už mělo být lepší 8-)
Ale je mi jasný, že jinde to může být jiné. Mě šlo spíše o to že se tady furt jen brečí ... Před měsícem jsem pro to měl pochopení, ale teď ? Jako vážně ... Když nás čeká minimálně týdenní zima ... Synoptika je příznivá pro dlouhodobější zimu, která tady už roky nebyla a navíc ten rozpadlý votex, zablokovaný Atlantik ... apod :ahoj:
Naposledy upravil Meteo Weather dne 09. 01. 2021 15:02, celkově upraveno 1
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé