Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97847
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2021

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod kapr » 26. 02. 2021 19:48

tož, to ochlazení příští týden začíná být opravdu taky reálné.. je i u ecmwf ens, postupně tedy i pokles tlaku, je tam i nějaký vítr, srážek asi moc ne. Dnešní noc tipuji tak na 1-2 mm.. uvidíme. Před frontou při zesílení větru a příchodu nižší oblačnosti se teplota vyhoupla nahoru. Ale už stagnuje. V neděli asi zase slunečno.. aspoň podle modelů.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod vocko.m. » 26. 02. 2021 21:44

vocko.m.
Nováček

 
 
Příspěvky: 446
Registrace: 21. 11. 2008 17:00
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 31

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod Adi » 26. 02. 2021 21:46

Ahoj,

Studená fronta od severozápadu přináší pěkný déšť. krásně lije. Jinak dnes bylo o stupeň chladněji přes den, ovšem zvedl se vítr, tedy to stačilo už k roztání zbytků sněhu na zahradě. Maxima k 16, aktuálně 5 a napršelo zatím 1,5 mm Konečně se dá dýchat :)

Výhledy ...závěr týdne bude březnový, začátek týdne . tedy březen přinese opět počasí přináležící spíše k dubnu. Ve čtvrtek výraznější ochlazení, ovšem to se projeví hlavně v noci, přes den už budou zřejmě teploty trvale nad nulou asi. (pokud nepříjde v chladném luftu nějaká frontální vlna se srážkami)

A.

Ps. nejsou náhodou přístupná data s Churáňova? Jinak slušný gril, na to, že je únor :)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3484
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod mnej » 27. 02. 2021 00:36

Ahoj po delší době, tento týden byl pro mne hektický, ne kvůli práci, ale kvůli tomu, abychom si konečně jako rodina trochu užili lyžování před další lockdownovou zavíračkou. Stihli jsme 3denní lyžovací mejdan s dětmi v Polsku takřka na poslední chvíli. A děti mne prosily, ať tam zůstaneme...., tak moc se jim ze svahů nechtělo. Díky rozumnějším Polákům jsme si nakonec zimu taky užili a poznali, že normální svět přece jen existuje. Vše tam měli otevřeno, skiareály jely na plný plyn a roušky skoro nikde. Při každodenních cestách tam a zpět jsem myslel na zdejší kolegy Adiho, Rosťu apod. , které jsem nedaleko míjel a přemýšlel jsem, co asi dělají právě na zahrádce. Musím konstatovat, že sníh i přes vysoké teploty držel docela fest dlouho. Ještě při středečním návratu vždy nějaké zbytky sněhu někde byly, hlavně na stinných místech v úseku od Hranic po Frýdek-Místek. Jediná nepříjemnost byla šílená mlha v úterý a středu, která mi za volantem dala v úseku vždy do Hranic dost zabrat. V Polských Beskydech na Sczcyrku se sníh držel i přes vysoké teploty souvisle od cca 700m n.m. Potvrzuji vysoké teploty ve Slezsku, hlavně na polské straně. Na vrcholu Sczcyrku bylo okolo 4st., dole okolo Biesko-Biala ukazoval teploměr v autě venkovní teplotu i 16st. okolo 18h večer. Konečně i zde v PV po nekonečných šedivých dnech vysvitlo slunce, už bylo na čase. Sluneční svit provázelo docela silné kouřmo a vlhko, jako někdy na začátku listopadu. Avizované ochlazení bude zatím jen mírmé, budou klasické březnové teploty okolo 8st v maximech., v příštím týdnu možná přechodně i více, noční teploty pod nulou zajistí, aby se zdejší vegetace zatím moc nerozbujela. Sněženky jsem zatím nikde neobjevil, dnes jsem byl se podívat do zahrady a překvapilo mne, že země je ještě stále dost zmrzlá....CIAO. :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 800
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod kebull » 27. 02. 2021 02:53

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod kapr » 27. 02. 2021 10:16

Ahoj, zase téma covid? Nu, dobrá.. co se tím novým zařízením změní pro většinu lidí? Ne každý cestuje po světě jako ty.. skoro všichni jdou akorát do práce a nakoupit.. a to můžou i dál. A pro mě se tím taky nic nemění. Do lesa nebo na přehradu fotit tak dál můžu.. tak nevím co řešíš, prostě pro valnou většinu od vlády nic nového.. makat a nakupovat se bude dál, tak jaké pak copak... :))) A nečti jen titulky novin, a co se týká holiče, na novou imidž účesu už jsem si zvykl, jediný problém bych měl asi s testováním ve firmě, to bych nejspíš tam skončil. Jasně, jíst a pracovat pro stát se musí:) já prostě zprávy téměř nečtu a je mi to jedno, co se děje.. pracuju na sobě a beru tohle jak příležitost se zlepšovat. Taky ti radím, nehltej to tolik.. :) možná to bude znít povýšeně, ale já se mám poslední dobou vážně dobře...pro mě je hlavní věnovat se koníčkům, a to můžu i dál...to je pro mě docela zásadní, tohle totiž nemá konce, novináři budou dál strašit lidi, ti budou v panickém strachu zahlcovat záchranky a ti co pomoc opravdu budou potřebovat tak se jí nedočkají, protože covid :-).. chce se to uplně odpojit a nenechat se tím ovlivňovat.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod dididi » 27. 02. 2021 11:04

Včerejší úhrn srážek 4mm je překvapení. Čekal jsem asi tak 10x méně. Únor zde 40mm je paráda.Výhledy jsou teplotně celkem v pořádku i když příští týden zase bude teplo ovšem tady asi zase mlhy nebo NO a teploty v normálu.
Pak nějaký chladnější průnik ale taky nejspíš v normálních mezích tak že taky ok. Jen těch srážek moc není k vidění ale to bych úplně neřešil třeba se něco od jihu zvedne víc na sever.
Serte na covid. Společnost je rozpolcená už tak dost ještě se rozhádáte i tady.
A hlavně nevěřte že za jiný vlády by to bylo lepší. Je to přece hlavně o lidech. V Čechách je to tradice každý druhý na všechno prdí proto jsme tam kde jsme.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2934
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod wenzel » 27. 02. 2021 12:01

Ochlazení cca od pátku se zdá být opravdu čím dál reálnější. Jeho intenzita a srážky jsou zatím dost nečitelné, ale to je vzhledem k šesti dennímu odstupu pochopitelné. Jsem za něj rád, protože jsem měl obavu z rychlého probuzení přírody. Mohlo by být do 8 st. alespoň týden, aby vegetace zůstala spát déle. Včera jsem kontroloval meruňku, zatím spí. Ohledně srážek to zatím dobře nevypadá. Níže sedící na severovýchodě se jižněji koncem příštího týdne asi nepropadne. Přitom by to byl takový klasický březnový model počasí - níže nad východní Evropou. No ještě je to daleko. Takém jsou v modelech vidět náznaky rozhraní a postupující TN ze Středomoří na SV. Ale na to je ještě třeba počkat, jak se to vyvrbí.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 679
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod kapr » 27. 02. 2021 12:06





únor 1929... zdroj: Tomáš Pjevič, FB Chřiby a Kronika Starého Města, Státní okresní archiv Uherské Hradiště
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod kebull » 27. 02. 2021 15:33

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2021

Příspěvekod kapr » 27. 02. 2021 15:41

každý máme prostě jinou cestu životem, jiné názory a to je asi správné..tak asi tak. Možná bych psal jinak, ležet na jipce, ale snažím se žít aspoň trochu zdravě, pečovat i o svou imunitu a tak podobně, dneska většina lidí žije tak jaksi jak to napsat... prostě žijí strašně rychle, pořád se za něčím ženou a to prostě vede tam kam vede, covid už jsem určitě prodělal i víckrát, si myslím, je fajn pečovat o sebe, o své zdraví....a ne jen věřit, že nás doktor zachrání. Žijem na můj vkus až moc automaticky.. Tečka, taky končím.

snad ještě do léta uvidím tady sníh :)

jo ten text je super, proto to počasí taky furt zaznamenávám pro budoucí generace, kdy třeba budou zimy zase jiné než teď a naši následovníci zase budou fascinovaní tím jak bylo za nás...
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: dididi