Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97851
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen 2021

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen 2021

Příspěvekod mnej » 29. 03. 2021 22:56

mnej
Nováček
 
Příspěvky: 800
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2021

Příspěvekod Tomfik » 30. 03. 2021 07:25

Včera velmi zajímý spíše ale již dubnový den, ráno poměrně rychle oteplení na 10C, posléze frontální oblačnost, kdy teplota víceméně se držela kolem 11,5-12C, aby odpoledne přišel lehký deštík a s večerem zesílil. Srážkově tedy skoro nic 1mm, ale krásně vše zavlhčil, což je paráda vzhledem k setí ječmene na místních polích. Teď jen, aby přišla vláha po velikonocích a vyšel spíše GFS, než ECMWF.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2021

Příspěvekod Troll » 30. 03. 2021 09:42

Tak zde i přes aktuálně vysoké teploty zatím vyloženě sucho není a ve vyšších polohách, kde ještě odtává sníh, už teprve ne. Takže v tomto ohledu vstupujeme do vegetační sezony celkem standardně, mnohem lépe než v předchozích letech. Lze souhlasit i s tvrzením, že první 3 měsíce roku jsou teplotně, a já bych k tomu přidal i srážkově, v pořádku. Samotný březen bude většinou blízko teplotnímu i srážkovému normálu, zde ale s kladnou teplotní odchylkou. Tedy asi takový, jaký jsem od počátku očekával, i když tak veliké teplo na konci měsíce jsem nečekal a považuji tyto jeho poslední dny za největší mimořádnost v tomto březnu, zvláště pokud se teploty skutečně přiblíží či dotknou hranice letního dne. Již dnes nelze o nějakém zpoždění vegetace mluvit, alespoň zde, tedy v případě, že budu srovnávat s obdobím třeba 1995-2010. V té době začínal kvést zlatý déšť u mě před domem obvykle v prvních dnech dubna a právě dnes otvírá první kvítky, tj. zítra ráno budu moci říci, že začíná kvést i při méně důkladném pohledu. Naopak slivoň špendlík obvykle rozkvétala poslední březnové dny. Ta zatím sice ještě nekvete ale počítám, že zítra už začne.

Předpověď na Velikonoce a dále bych již navrhoval psát do dubnového vlákna.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1548
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé