Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků98348
  • Celkem témat1120
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2021

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod daz_4 » 18. 08. 2021 17:57

Zatím to vypadá, že víkendová teplejší vložka bude mít velmi jepičí život a od pondělí už zase podzim.
daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 447
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod Newman81 » 18. 08. 2021 20:07

Což mě dost mrzí, čeká nás pár dní v Zakopanem, mohla ta fronta počkat aspoň pár dní...
Newman81
Nováček

 
 
Příspěvky: 298
Registrace: 06. 01. 2010 22:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod hanz » 19. 08. 2021 06:08

Ahoj,

Teplota je 11 stupňů a zataženo. No začíná to vypadat, že teplo se nám scvrkne na jediný den a to v neděli, kdy by v nejteplejších oblastech mohl padnou i trop, jinak ale se hned vrátíme na teploty kolem 20 st. Srpen tedy velmi pravděpodobně skončí jako teplotně průměrný měsíc, srážkově zde silně nadprůměrný. :)
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1586
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod libi » 19. 08. 2021 07:07

Tak tohle je počasí o ničem, zima, žádné srážky a téměř nulový sluneční svit, teploty se bezpečně drží v maximech pod 20°C, na zítra slibovali atak letního dne, tak tady určitě ne, možná v sobotu, a v neděli již letní den ano, ale pak sešup nejspíše na současné teploty.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1147
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod Tomfik » 19. 08. 2021 07:56

Tak na nějaké teplo přesahující 27-28C můžeme o víkendu zapomenout, třicítka zřejmě nepadne. Poté ochlazení. Srážky snad v pondělí zavlaží především sušší oblasti v čechách. Srpen bude možná i slabě podnormální, pokud vyjde předpověď bez dalšího oteplení
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3243
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod karel » 19. 08. 2021 08:09

Tomfíku nevím jaké sušší oblasti ale nám na 10 dní hlásej 5mm a na mapě jsme se srážkama krásně vykouslí všude :dest: jen zde nic vím že se to ještě změní Ale....
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod francek » 19. 08. 2021 13:06

Vybarvuje se to podzimně no, nějaký letní den tady tak možnááá v neděli a pak zas pod 20, tj. 16-17 v maximech, ale to se třeba ještě změní. Mohlo to léto tady vydržet aspoň do konce srpna po takovém chladném jaru...a máme to zpátky.

Na Ventusky sem si všim v teplotě "odchylka ve 2 m od normálu", prý za posledních 40 let... tak to máme ve výhledu dva dny v normálu, jeden nad a ostatní dny podnormál třeba GFS i 10°C.

Srážky pokoj nedají, tady je fakt nepotřebujem, ať si táhnou tam kde je jich třeba hernajs :mysl:
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod libi » 19. 08. 2021 14:13

Tak mám obavy, že klasické léto již skončilo, výhledy jsou takové jaké jsou. Tím nechci tvrdit, že se pár slunečných dnů neobjeví ještě třeba koncem měsíce nebo v září, ale v nějaké delší období s letními teplotami již nevěřím.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1147
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod JABO » 19. 08. 2021 19:30

Zdravím,
Zdá se, že podle výstupů hlavních modelů je srpnová poslední dekáda už jasnější. Léto pomalu končí a o nějaké stabilní situaci do konce prázdnin nemůže být ani řeč.
Dnes venku listopadová nálada na obloze s občasným mrholením, po neděli vypouštím bazén... :jojo:
Srážkově bude zřejmě srpen slušný - nyní máme 46 mm. Teplotně asi +- normál.
Snad začátkem září bude nějaké slunečnější a sušší období...Jako topit se mi zatím moc nechce....
Uvidíme
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1330
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod pepa » 19. 08. 2021 19:47

No listopad. U nás minimum 15 a maximum 22. Dusno, v pohodě na kraťasy. Takže jak kde.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod Bendisek » 19. 08. 2021 20:20

Čau Karle já tady taky toho moc neočekává. Dnes jsem byl na procházce a tráva nám zvesela zloutne. A ty srážky příští týden moc neočekávám. Budu s 9radosti hlásit každý milimetr co nám možná spadne.
Bendisek
Nový člen
 
Příspěvky: 36
Registrace: 14. 06. 2020 06:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod Troll » 19. 08. 2021 21:58

Tak i za mě srpen docela zklamání, ne snad ani tak kvůli teplotám, i když i ty jsou až na výjimky spíše podprůměrné, ale hlavně téměř chybí jak smysluplné srážky (naposledy něco více spadlo poč. měsíce) tak i slunečné dny, které snad byly za celé první 2 dekády max. 2, a to ještě s přimhouřením obou očí (obloha při nich spíše polojasná - oblačná). Jasný den ještě nebyl žádný. Být červen, tak si nestěžuji, ale od srpna přeci jen očekávám více slunce před blížící se podzimní šedí. Převládá bohužel skoro zataženo - zataženo a mnohdy slunce nevykoukne vůbec. Výjimkou byl jen uplynulý víkend, to bylo o těchto prázdninách poprvé (a naposledy), kdy se objevily 2 tropické dny v řadě a tak šlo patrně o nejteplejší víkend prázdnin, jinak ale v srpnu letních dnů poskrovnu. A když už se tepopty letnímu dni blíží, tak k tomu alespoň fouká. O nadcházejícím víkendu je pak šance na další 1-2 letní dny a pak už zřejmě do konce měsíce relativně chladno. Díky tomu předpokládám, že srpen opravdu skončí teplotně pod normálem, i když jen slabě, nicméně na poměry posledních let jej považuji za chladný. Takže po horkém, slunečném a vlhkém čevnu, teplém a vlhkém červenci přišel zamračený, chladný a zatím suchý srpen, skoro jako by si to z hlediska teplot a oblačnosti červen a srpen tak trochu prohodili.

Něco mi říká, že se léto v podobě delší teplé a slunečné epizody vrátí ještě v září, možná i nějaký ten trop. Konečně možná bych se nedivil, kdyby září bylo nakonec někde i teplejší než srpen, jako se to po chladnějším srpnu stalo už za dobu, co sleduji počasí, asi 2x.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1578
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod Ovar » 20. 08. 2021 01:21

Asi nelze čekat vděk a spokojenost na fóru o počasí, kde je to samej meteonadšenec ;) . Tohle počasí je fakt nuda, ani teplo, ani zima, ani voda, ani sucho. Na druhý straně, při pohledu na místa, kde se letos "zadařilo", cítím jakousi formu vděku za ty dary, že se tu máme jako v ráji. Těch pár dní kdy se motá teplota kolem 20°C a je pod mrakem taky nejsou k zahození- já toho využil a odplevelil části zahrady, kde se v létě nedá pobývat.

Pokud vás zajímají extrémy (jako mě) a chcete vědět co udělá apokalyptický krupobití s přírodní zahradou očima profesionální zahradnice, doporučuji kouknout na Instagramový účet Katrinlugerbauer. Fotky sem nahrávat nebudu, máte prsty, koukněte se sami, stojí to zato.

Viděl jsem možná stovky videí všech světových krupobití na youtube, kroupy o velikosti Kubánských pomerančů v Austrálii, průtrž tenisových míčků v Texasu, kdy z dospělých dubů během 2 minut opadalo veškeré listí, viděl jsem hodně. Ale aby krupobití očesalo i jehličí z borovic, to jsem viděl poprvé. Tak neskutečný škody na vegetaci, málokdo si to dokáže jen představit. Červnová 1,5 m vysoká tráva umlácená do 5 cm mulče, jabloně souvisle bez kůry, jediná kytka nepřežila nadzemní část. Kompletně zdevastovaná zahrada, veškerá zeleninová úroda umlácená, něco i s kořeny, většina keřů se už neprobudila, mnoho stromů je tak poškozeno, že neobroste ani příští rok. Během 10 minut se z června stal březen a ani měsíc po krupobití nevypadá krajina vůbec dobře. Já pokaždý když to vidím, tak si říkám jak si může člověk vůbec stěžovat, že je u nás nudné počasí, to je dar, ne prokletí.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1849
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod Mrakomor » 20. 08. 2021 05:06

Listopad v srpnu. Tak bych vyhodnotil počasí na příští týden.totalni hnus. Místo abychom. Se ještě ohrali do konce prázdnin. Zmrznem. Neuvěřitelné. Co se chystá. V dubnu ještě sněží a v srpnu pomalu taký.at se na mě nikdo nezlobí. Ale ty výhledy od pondělí jsou na zgrcani.kdo může. At jede na jih. Tady je s létem amen
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2021

Příspěvekod JABO » 20. 08. 2021 06:42

Zdravím,
tak dnes nám dávají modely tyto sumy:

Aladin 17 mm,
ICON D2 7 mm,
ICON 1,5 mm
GFS 7 mm.

Kde bude nakonec pravda - uvidíme, co naměřím... :destnik:
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1330
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé