Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků98336
  • Celkem témat1120
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na listopad 2021

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod Tomfik » 26. 11. 2021 18:25

Tak už je to hrubo přes deset....dopravní situace na Svitavsku tragicka
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3243
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod Newman81 » 26. 11. 2021 18:36

Newman81
Nováček

 
 
Příspěvky: 298
Registrace: 06. 01. 2010 22:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod Adi » 26. 11. 2021 18:41

Ahoj,

Do čistého sněhu to šlo před hodinou, leží centimetr a teplota klesla k 0, sype slušně a hádám, že nakonec těch 5 bude. Dlouho se zdálo, že nic, padal déšť či déšť se sněhem, přičemž v Ostravě sněžilo už od dopoledne, ve Frýdku krapet později, Frýdlant nad/o měl sněžení, hádám, že i Ostravice, zatímco Javorový přešel do sněhu teprve před pátou. Je vidět, jak ostré rozhraní to je a rozhodují doslova kilometry, rovněž je vidět, že ve výškovém profilu se držel nahoře prakticky bez pohybu teplý luft
V neděli to padá na nemlich stejný scénář, kdy zde bude opět pršelosněžit a sníh dorazí až večer. Aspoň tak vypadá dosavadní synoptika.
Po proměnlivém týdnu to vypadá i nadále zajímavě, Mikuláš by mohl být po létech opravdu zimní ?

Uvidíme
Přeji krásný večer

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3577
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 44

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod aura33 » 26. 11. 2021 18:49

Ahoj, tak výhledy jdou do tepla. Mám deja vu z loňska, kdy na konci listopadu vypadaly vyhlídky podobně zajímavě a skončilo to teplým prosincem. Zima bude teplá, jaké překvapení. Opět: GO, změna klimatu, stejná básnička. Prosinec tak trochu odepisuji, tak možná něco v lednu...
:mysl: :mysl:
aura33
Nováček
 
Příspěvky: 227
Registrace: 21. 08. 2021 10:10
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod JABO » 26. 11. 2021 18:52

zdravím na bílou Moravu, :snehulak:
nakonec se s posunem té vlny k SV ochladilo i ve výšce a sněhové srážky zvítězily...
Tady na SZ je listopad jak vyšitý - prakticky již po několik dní žádná změna - tma, zataženo a vlastně z pohledu počasí nuda. Pokud dám na ICON a ICON D2, tak zde nějakou vločku uvidíme možná v neděli po ránu a pak z pondělí na úterý...dál to vidím na teploty zde uprostřed týdne až k +7°C...a co bude za týden- je otázka - osobně se přikláním k teplejší oceánské variantě - ale uvidíme... :jojo:
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1330
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod kapr » 26. 11. 2021 19:16

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod aura33 » 26. 11. 2021 19:28

kapr: GFS ENS na 14 dní, v průměru scénářů to leze v 850hPa nahoru a blíží se 0. Nulová izoterma kolem 800 m.n.m. Zima defacto jen na horách. Asi jsem moc fixovaný na představu zima = sníh a mráz. Hory OK, nížiny 0. Chtěl jsem jet příští víkend na Milešovku v domnění, že v 837 m.n.m. už bude nějaký sníh a teplota pod 0, ale dle těch vyhlídek tam bude pod 0 jen těsně a jen na vrcholku. No prostě zimu si představuji jinak, tohle je polovičaté nebo spíše čtvrtinové. Sleduju modely asi jenom pro to, že čekám na něco většího, ale ve výsledku se to vivine v něco menšího ve většině případů asi v 90%. Může za to GO a změna klimatu. Ještě celkem nedávno byly zimy úplně jiné a o poznání chladnější.
:mysl: :mysl:
aura33
Nováček
 
Příspěvky: 227
Registrace: 21. 08. 2021 10:10
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod Jarda Max » 26. 11. 2021 20:15

Tady odpoledne poletovalo a kolem 17h drobně sněžilo, trochu bílá auta, ale už je to pryč. Zde první vločky letošní zimy. Na sníh si musíme počkat. Chtělo by to, je docela sucho. Zatím moc času na sledování nemám, letošní podzim pracuju na počítači každý den 10 - 14h. Za týden už to bude lepší, tak bych rád vytáhl běžky :zima:
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 679
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod chatar » 26. 11. 2021 20:51

Hlášení z Moravy
Brno střed - dnes od 9h mokré pršo-sněžení, chytat se to začalo až po 13h, teď pár cm čvachty

Okrajové části Brna (Bystrc, Lesná atd) - začalo se to chytat o dost dříve, takže je tam cca 5 cm mokrého sněhu a děti řádí na bobech

Nejsevernější část Brna (byl jsem tam běhat na cestě na chalupu) - 10 cm sněhu, -1°C už od cca 15h, zimní pohádka

Chalupa (uvedená v infu) - 10 cm sněhu, - 1°C, drobně sněží

Vzhledem k tomu, že sníh vydrží celý víkend, je to rozhodně zaznamenáníhodná situace. :)
Jihomoravský kraj, Lysice, 380 m.n.m.
chatar
Nový člen
 
Příspěvky: 88
Registrace: 28. 11. 2017 15:16
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod xeno » 26. 11. 2021 22:23

@Chatar
To rozhodně, Aladin i GFS modely tam ty srážky ve sněhu sice dávaly, ale kdo by jim to věřil, že?

Na neděli tam jsou pořád další srážky, jenom teplota tady na severu Brna stále plus, tak uvidíme. Přes noc to snad zamrzne. Alespoň děcka mají zajímavý víkend.
Po víkendu oteplení, příští sobota ECM dává dokonce celodenní mráz.
xeno
Nováček
 
Příspěvky: 354
Registrace: 11. 03. 2016 08:36
Bydliště:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod daz_4 » 26. 11. 2021 22:25

daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 446
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod mnej » 26. 11. 2021 22:48

Pěkný večer, hlášení ze střední Moravy, kde je jak na horách. Leží tu 5cm místy i více, neboť jsem vezl mamku do 20km vzdálených Mořic (přezouvat auto má až příští týden), a mimo Prostějov je toho sněhu ještě skoro jednou tolik, okolo 9cm.Všude na autech čepice, silnice katastrofa, neprotažené jako vždycky, cesta, která normálně trvá 15min, mi trvala dvojnásobek času. Silničáři opět zaspali. Až večer při vracení z tenisu, jsem viděl první sypač, co solil. Stále drobně hustě sněží. Teplota se drží přesně na 0st. Okolo 19h byl i -1st. Po dnešku jsem tedy moc překvapen, zrovna dnes jsem tady takový sněhový nášup vůbec nečekal. Prostě překvapení na první dobrou. Srážkoměr zaznamenal 5,6mm, ale zřejmě to bude nepřesné, neboť spoustu vloček do něj při mírném větru určitě nespadlo. CIAO. :jasno: :jasno: :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 820
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod karel » 26. 11. 2021 23:23

Neboj Auro 33 až Rusové vypustí atomovku posledního soudu a jestli to přežiješ tak budeš mít zimu na jakou do smrti nezapomeneš .A myslím si že pomatená Gréta již nebude řešit globální oteplování neb bude zima jak v Ruském filmu.Bohužel :mysl:
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod lukkom » 26. 11. 2021 23:43

Ahoj,
u nás sněžilo od počátku, ale držet se to začalo zhruba kolem poledne . Trošku jsem aladinovi nevěřil a očekával teplotu o stupeň vyšší, ale nakonec bylo opravdu kolem nuly a teď večer slabě pod nulou . Sněhu je 10 cm :snih: těžkého, mokrého, dokonce jsou nějaké okolní obce celkem dlouho bez proudu . Cesty katastrofa, nic se neodhrnuje, možná přes noc to stihnou %) . V neděli to vypadá na další nášup, ale bude zřejmě ze začátku pršet či padat mix, uvidíme . Zítra si děti sáňky určitě užijí, takže pro start zimy super epizoda , mějte se .
Naposledy upravil lukkom dne 28. 11. 2021 12:44, celkově upraveno 1
lukkom
Nový člen
 
Příspěvky: 74
Registrace: 01. 12. 2015 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2021

Příspěvekod Jedis » 27. 11. 2021 00:45

To "aura33".... Nejsi náhodou jedním z nejmenovaných, negativně proslulých přispěvovatelů a jen jsi změnil nick?
....Je legrační odepisovat prosinec, který začne až za 4 dny :D

Píšeš tu o minulé zimě. Vzpomínáš si na synoptiku loňského listopadu/prosince? Každá blokační výše, která se nad Atlantikem vytvořila, nezůstala na místě a "natekla" na Evropu... Níže se zpravidla zastavovaly západně od Británie, jak kdyby je tam vždycky někdo přišpendlil, když už níže někdy nezůstala západně od Anglie, tak doputovala do Biskaje a tam zůstala.
Teď se podívej na synoptiku letošní, která je naprosto odlišná. Kdyby se blokační výše jen ještě malinko protáhla směr sever a níže chodily více východně hned by to mělo o poznání lepší grády. Ale rozhodně i toto je lepší, než když se níže chronicky zastavují v Biskaji nebo u Anglie.

Zpočátku jsem tvoje příspěvky měl rád, protože jsem optimista a mám radost byť i z pár cm sněhu a docela se mi i líbila taková ta tvoje nevinná naivita některých příspěvků, protože si aspoň člověk představoval příjemné pohádky. Poslední dobou ale píšeš zoufalosti, které ani nemají reálný podklad (sorry, ale odepisovat prosinec kvůli pohledům na modely 300+ hodin daleko, je projevem typu "když už nevyjdou moje přání, tak to aspoň pořádně zhejtím")... jako vážně?

Letos se v mé lokalitě (bydlím v 580 m.n.m) zatím podle předpovědí projeví i dnes již téměř neznámé pravidelné singularity - do středy by měla být relativně zima, ve středu jednodenní obleva a hlavně, na konci období, kam zatím ty nejodvážnější předpovědi dohlédnou, se rýsuje typická česká mikulášská obleva, dál je předpověď věštěním z křišťálové koule. :jojo:
P.S.: Kéž by ale nedopadla obleva na Adama a Evu :cerveny:
Jedis
Nový člen
 
Příspěvky: 21
Registrace: 25. 11. 2016 11:13
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé