Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97851
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověd počasí na únor 2022

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověd počasí na únor 2022

Příspěvekod Jarda Max » 27. 02. 2022 21:26

Dnes jsem byl odzimovat chatu a dopadlo to přesně, jak jsem čekal. Voda z vrtu teče jeden a půl minuty. Zima ohledně srážek obsolutní fiasko a větrný únor se srážkovým stínem pro naši oblast to dorazil. Např. Praha Ruzyně má největší srážkový úhrn za únor 17. 2. a to 3mm. Ostatní srážky během měsíce jsou jen kolem jednoho milimetru a desetinky, což hned díky luftu vyschlo.
Leden a prosinec opět rozfrcané milimetry a každý měsíc kolem 15mm, z čehož tak polovina vyschla. Tak za celou zimu pro místní lesy skoro nic, sice na lesních cestách je místy bahno a louže, ale pod jehličím suchý prach. Ono to trochu klame, zahrady jsou vlhké, boty se boří, ale to je jen povrchové, díky menším výparu přes zimu, tak sucho je dobře maskované.

Loňské hromady sněhu a deště jsou jako sen, studna byla bezedná. Určitě jinde je to lepší, ale zde některé oblasti ve středu Čech bída. Zatím výhled srážek nula. Jestli nás zachrání většinou suché jaro, těžko říct. Loni a předloni to klaplo. Jinak stačí týden slunce, teplo kolem dvaceti a vítr a sucho je raz dva. Mapka se stavem podzemních vod už dost červená a to je konec zimy %)
https://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_pzv.php
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na únor 2022

Příspěvekod hanz » 28. 02. 2022 07:36

Ahoj,

Aktuálně polojasno s teplotou -2,8 st. a slabounce sněží, únor se tedy loučí zimním rázem počasí. Dnes bude nejchladnější den od začátku února s teplotou jen kolem 0 st. Čekají nás také mrazivé noci, zítra ráno je zde hlášeno až -10 st. tak uvidíme.


Jinak zde byl víkend v chladném a převážně slunečném duchu. V sobotu odpoledne přešlo přes nás několik sněhových přeháňek.
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1510
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na únor 2022

Příspěvekod libi » 28. 02. 2022 10:14

Koukám, že jsem z Itálie přivezl slunečné počasí i do Čech :)
Zde jsme těžili z blízkosti Krušných hor a za únor máme neuvěřitelných skoro 91 mm, bohužel téměř vše v dešti. Od začátku roku téměř 145 mm, většinou kapalných srážek, takže skutečně lituji oblasti, kde byly srážky minimální. Jinak i víkend velice teplotně nadprůměrný, zřejmě jen dnešek a zítřek se přiblíží průměru. Únor bude s kladnou odchylkou téměř 5°C, to je tedy síla, po dvou letech jsme si extrémně teplý únor zopakovali. Než jsem před týdnem odjížděl, měl jsem trochu obavy, abych nemusel brzy vyjíždět se sekačkou na trávu, ale snad to ještě vydrží alespoň 14 dnů. Že byly roky, že se sekalo v prosinci jsem již zažil, ale sekat začátkem března, to ještě ne...
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1140
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé