Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes5
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97850
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2022

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod JohnBattler » 30. 06. 2022 08:30

Tady v noci dalších 40 mm a už bych prosím další vodu nechtěl. Už podruhé se nám rozvodnil Říčanský potok. Celkově za červen 170 mm tedy asi dvojnásobek normálu. Od začátku roku deficit víceméně umazán. Pro zajímavost Praha - Libuš má za červen 194 mm což jenom těsně nepřekonalo rekordní červen 2013 se 195 mm. Tedy od roku 1971 jde o druhý srážkově nejpodařenější červen. Škoda že ty srážky nebyly více rovnoměrně rozloženy.

Koukl jsem na modely (ICON a GFS) a zatím to na ten pátek pro Moravu nějak zajímavě nevypadá a spíše bude pršet opět v Čechách. Ach jo. Alespoň že teplotně by se vám mělo od soboty ulevit, protože JV Moravu nyní čekají dnes a zítra nejspíše supertropy a to už je opravdu na pováženou.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod pazout » 30. 06. 2022 08:32

V noci neměřitelný úhrn. Pokud nás dnes nezasáhne lokální bouřka nebo přeháňka, končíme na 30mm za červen. Zajímavá pak bude nějaká mapka zveřejněná CHMI úhrnu srážek za červen, protože by mě zajímalo, jestli se najde místo s nižším červnovým úhrnem. Venku je to pocitově jako bychom měli ty srážkové hody i tady - nízká oblačnost, vysoká vlhkost (nikoliv v půdě). V sobotu pojedu na západní Slovensko, tak jsem zvědav v jaké kondici bude vegetace napříč republikou.
Zítřejší bouřky pravděpodobně ,,naskočí" na východ od nás (v našem kraji typicky Ústecko, Děčínsko, Teplicko, Litoměřicko, východ Lounska) a pofrontální déšť nebude stát za řeč.
pazout
Nový člen
 
Příspěvky: 143
Registrace: 14. 07. 2016 11:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod dididi » 30. 06. 2022 08:43

Od včerejšího večera bydlím u potoka jak to hrne z lesa do kanalizace v ulici. Včera dalších 44mm za červen 172mm to je skoro 250% a +102mm. Od 1.1. do 24.6. spadlo 147,8 od 24.6. do dnešního rána 142,1mm tedy skoro to samé.
Většinou mírný jen přechodně silný trvalý déšt při slabé ale nekonečné bouřce.
Ještě že nás nechytla ta večerní jen nás olízla jinak to bylo dalších 40mm na víc.
Aladin zase dobrej matroš na zítra. Praha 1mm tady 11mm a Velvary cca 5km vzdušnou čarou přes kopec 55mm. Jako spadnout 50mm tak přetéká bazén už nyní je tam o 2-3cm vyšší hladina než po napuštění. A už zase 1/2 hodiny prší.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2935
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod libi » 30. 06. 2022 09:28

Tak já žasnu nad úhrny všude kolem. My máme za červen rovných 50mm a jsem za to rád. V noci spadli další 2mm ve velmi slabém dešti. Slimáci mají orgie. Jsou všude. Dnes srážky nečekám, může ale přeháňka překvapit. Zítra studená fronta, ale to už je červenec.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1140
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod hanz » 30. 06. 2022 09:46

Hoj,

po úterním relativně příjemném dnu s teplotou 26 stupňů nás včera naplno zasáhl tropik a teplota se odpoledne motala kolem 32 stupňů a pocitově opravdu teplo, večer přišlo celkem překvápko v podobě krátkého, zato silného lijáku a když jsem se díval na radar dál na sever se vytvořila i bouřka. Dnes bude podobně teplo a jsem zvědavý, zda nás zasáhne nějaká bouřka, co se týká zítřka tam by nám už nějaký mm měl napršet. Jinak gratulace k těm srážkovým úhrnům v okolí Prahy a okolí, bylo to opravdu potřeba.

Výhledy slibují relativně příjemnou sobotu, potom zase na pár dní teplo ale už s nižšími teplotami než nyní a následně by mělo dojít k SZ A i k výraznějšímu ochlazení...uvidíme jak se to vyvine.


K těm horkým vlnám: Rekordní hodnota pro Vsetín je už více než 100 let stará (Za 114 let meteorologických měření ve Vsetíně byla maximální teplota vzduchu 38,4 °C naměřena 17. července 1904, dále 8. srpna 2013 byla teplota 36,7 °C, třetí nejvyšší hodnota 36,0 °C byla dosažena 28. července 2013).

Z toho je patrné, že v tom velmi teplém sprnu 2015 i přes opakující palbu od jihu byly teplotay v těch nejteplejších dnech většinou do těch 34 nebo 35 stupňů.
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1510
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod kapr » 30. 06. 2022 10:03

Gratuluju na západ, že vám pořádně zapršelo před nadcházejícím na srážky chudým obdobím.. tentokrát už všude... Tož tak, ale my sme si zas užívali v předchozích červnech.. ideál je asi někde mezi, na dost místech tam u vás asi zase pohnije úroda.. všeho moc škodí..
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod Ovar » 30. 06. 2022 10:48

Gratulace i ode mě na východ, místama to bylo fakt třeba z letité kulminace sucha. Ono jestli bude červenec na srážky chudší, za měsíc to stejně nebude nikde poznat, v lepších číslech zůstanou jen hlubší vrstvy půdy.

Zajímavá data jsou ze Strakonic a okolí, stanice co považuju za důvěryhodné, tak mají červnové úhrny 300, 400 i skoro 500 mm :D =-O . Zní to jako žvást, ale pár stanic tam trefily 2x po sobě bouřky se 100 mm a snad dalších 5 bouřek po 20 až 60 mm. Ze svého místa pozorování si to nedovedu ani představit, aby během měsíce spadl náš roční srážkový normál..
A zrovna nedávno jsem projížděl data z Miami beach, kde červen začal období dešťů přeháňkou, kdy tam za dopoledne napršelo 290 mm, jsem si říkal, že ČR má svátek, když někde v bouřce spadne 100 mm ..

My tedy červen končíme ve srážkovém podprůměru se 77 mm, vzhledem k tropickým vedrům a rozložení srážek by stejně nestačil na dobře propršenou půdu ale ani normál.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2022

Příspěvekod CtiborV » 30. 06. 2022 13:05

Včera 3 bouřky. 2 z nich s kroupama , a ta 2. šla pak na Mor. Beroun, kde to rozmlátilo střechy, auta, okna. Tady padaly taky slušné kroupy do 5 mm až z toho mrazilo. Spadlo 15 mm, za červen 115 mm.
Jinak o víkendu jsem byl v Prostějove na kole, tedy na jeho S části ve a nic mimořádného tam není :). Říčka Hloučela z Plumlova normálně tekla, nic mimořádneho :), dokonce jsem jel kolem kurtů a žádné laguny tam nebyly :D.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 646
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé