Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera0
  • Celkem příspěvků97829
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2022

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Adi » 27. 08. 2022 21:49

Ahoj,
Tady tepleji, lehce přes 27 a spadlo pár kapek, aby se neřeklo. Ani nebyla smočena střecha. JZ směr se projevil, vše chcípalo na cestě sem a reaktivovalo nad Polskem a Slováky. Sklízel jsem dva kubíky dřeva, cca 5m3 už je v dřevníku nasekaných, plán je mít aspoň 8. Nyní oblačno, 19 stupňů, těžký luft visí. Já naopak vyzývám nebesa, aby pršet začalo a konečně odkvačil ten dusný xindl - Zítra snad něco naprší a konečně se i vymění vzduchová hmota, studená fronta se snad pochlapí, na Aqualand rozhodně nemáme - srpen je zatím lehce přes 80, ovšem dnes potok už přestal téci, voda důle prostě chybí. Ono předtím oba letní měsíce byly prostě suché. V souvislosti s Mnejem mně napadla jednoduchá myšlenka - úrodu má takovou právě díky solidním dešťům v jeho oblasti, což vykompenzovalo zvýšené teploty, u Ovara to žel není, bohužel má rok 2015 :( Mít takové sucho, určitě nemá 800 litrů kvasu - už z té příčiny, že ovoce by obsahovalo méně vody.
Nyní nás čeká pár dní krásného (skoro) podzimního počasí se slunkem a teplotami okolo 20, na to se těším. Dále za týden to vypadá na celkem významné oteplení (nasucho), protože níže nad západní Evropou a teplá advekce na její přední straně. Fronty s ní spojené budou chaotické a nespojité, jak u tohodle směru bývá zvykem a budou se obdobně chovat, jak dnešní srážky zde. Lze očekávat pár letních dní.
Tož toliko
A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod mnej » 28. 08. 2022 08:08

[quote="Adi"] V souvislosti s Mnejem mně napadla jednoduchá myšlenka - úrodu má takovou právě díky solidním dešťům v jeho oblasti, což vykompenzovalo zvýšené teploty....A.[/quote]

Dobré ráno, Adiho úvaha by platila jen v případě, že by u nás bylo opravdové sucho, ale u nás byla maximálně vždy 14denní sušší perioda a pak zase kvanta vody. Těch slimáků tu je tolik, že musím na zahradě dávat pozor, abych nějakou kolonii zrovna nerozšlápl, to už mokrý je extrém. :mysl: A sklizené ovoce se hodilo z půlky akorát právě do bečky, neboť bylo od dešťů rozpraskané, a kdybych to včas neuklízel a nehlídal to, tak by vše shnilo už na stromě. %) Včely s vosami na tom měly tentokrát minimální podíl, letos jich bylo snad nejméně, co pamatuju. :D Spíše se nám v poslední době rozmohl nešvar se sršněmi, těch jsem letos už zabil asi 20. Že by dorazily už sršně asijské až sem? Prý jsou dost agresivní :(
Výhledy nám trochu oteplaly, a tak zatím v maximech to bude intervalu 20-25st., na průběhu počasí je však už vidět, že podzim už je za rohem. :'( CIAO. :jasno: :jasno: :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Adi » 28. 08. 2022 19:30

Ahoj
Tak lije jak z konve + slabá bouřka. Čára instability, fronta asi ještě ne. První bouřka u Bohumína a Orlové nás minula, spadly 3 mm, druhé, rozšířující se a sílicí pásmo nás chytlo parádně. Zatím nějakých 14 mm a nejsme na konečné sumě. Takže normál srpen překonán. Stále teplo, 19 stupňů, po tropických parnech, tropický liják. Díky parnům začaly plesnivět rajčata. Ještě že je mám na více místech s tím, že úroda letos je velmi slušná.
Týden bude normálně, pak opět oteplení, ansámbly jdou opět dost nahoru. Ovar asi bude mít pravdu s letním září %)
A.
Ps. Snad to nenatropí nějaké škody, ono v podbeskydí doposud nepršelo, nyní se tam tvoří jadérka a celé pásmo zvolna jde tam ,,,,
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Patricio11 » 28. 08. 2022 21:31

Ahoj, tady další velká srážková a bouřková bída. Z celé srážkové situace spadlo jen 4,5 mm a v srpnu aktuálně 51,0 mm, což je další podprůměr a nakonec zřejmě i nejsušší letní měsíc letos, takže asi tak. :mysl: Myslím, že zítra budu moct opět zalévat, protože pokropeno je jen nahoře.
Naposledy upravil Patricio11 dne 29. 08. 2022 01:44, celkově upraveno 1
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/

Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov.
Typ meteostanice: ClimeMET CM 2 000.
Nadmořská výška: 233 m n. m.
Patricio11
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2289
Registrace: 28. 04. 2008 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Ovar » 29. 08. 2022 00:47

To ujde, my sme nakonec dnes dostali nášup (k té nule) a celá tahle srážková situace nám dala 0,5 mm. Srpen tedy zakončíme něco kolem 50 mm a věřte nebo ne, díky dnešku jsme se přehoupli přes 300 mm letos :D .

Co se týče ovoce, tak máme něco kolem 500 ovocných stromů v nejlepších letech v zahradě a sadech, to že bude bída byly náznaky už od jara, kdy předčasně opadaly plody i suchomilnějším moruším. Třešní jsem měl hrstku, ten zbytek se buď nedal jíst díky červům, nebo k tomu ani nedošlo, díky špačkům, ono to že cca 25 letý strom třešně dá sotva půl košíku plodů taky není dobrý znamení. Pokračovalo to neúrodou meruněk, které předčasně opadaly na zem v nejedlém stavu, stejná písnička jako u velké sbírky švestkomeruněk, stejně jako obří neúroda myrobalánů (vy to budete znát jako špendlíky), kdy část stromů neplodila vůbec, a ty co plodily, neměly plody jedlé, nebo to padalo po košíkách na zem skvašené po každé vlně veder. Nektarinky jsme letos vykáceli všechny, ty to nedávají vůbec. Zbyly broskve, u těch plodí jen jedna odrůda, mají poloviční velikost a počet plodů.
Zbývají nashi hrušně, které kupodivu vypadají jako jediné skvěle :) .
Hodně drobného zalévaného ovoce jsme zase sklidili jen zlomek, protože poprvé v historii navštívili naše sady a zahrady špačci :D .
Toliko k ovocnému roku v mé poloze.

Předpovědi mají možné srážky ve středu, uvidíme kde to spadne tentokrát..
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod hanz » 29. 08. 2022 06:53

Ahoj,

Zde jsme nakonec srážkově hodně utřely, v sobotu i v neděli jen občas lehký deštík, ve výsledku to dalo tak do 2 mm. To ale vůbec nevadí, protože před týdnem hodně pršelo a srpen zde skončí opět jako srážkově nadprůměrný.

Tento týden nás čeká již relativně chladnější počasí, kdy nám klesnou jak denní tak noční teploty. Aktuálně to vypadá, že nejchladněji bude ve středu a ve čtvrtek, od pátku zase o něco tepleji a postupně by pak mělo ještě více oteplovat, za zmínku stojí celkem výrazné ochlazení na S Evropy.
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1507
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod mnej » 29. 08. 2022 07:30

Dobré ráno, tak tady včera opět 7,6mm a celková srpnová suma se aktuálně zastavila na 102,8mm. Romže opět stoupla a je jen 20cm pod maximem z minulého týdne, kdy atakovala 1.SPA. Další vodu už prosím ne, aspoň měsíc, nebo tu bude za chvíli bažina. :jojo: Výhledy jsou již podzimní, zmizely nám i ty 25tky. Budeme teď naopak rádi, aby nám září baráky naopak moc zatím neochladilo. :jojo: Je jasné, že dnes a zítra to bude na poslední hopky do bazéna. :) :) CIAO. :jasno: :jasno: :jasno:

P.S. Ovare těch červusů v plodech jsem taky měl hodně, to je zřejmě celorepublikový problém. Jakýsi hmyz se do plodu zakousne a už je to v prdeli. Nevím co to je, má to takový puntíkatý žlutozelený zadek, který trčí z plodu, když je napaden. Uvažuji příští rok o postřiku, aby se to neopakovalo. Teda pokud na to nějaký postřik je, musím se teprve v zahradnictví pozeptat. :jojo:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Tomfik » 29. 08. 2022 07:44

Ahoj, tak pátek ani čtvrtek nic podstatného, spadl tak 1mm. V pátek i velmi teplo, až mě to překvapilo 26,8C. Krásný teplý páteční večer. V sobotu dlouho vypadalo, že vše se nám vyhne a svojich 110mm zůstane po zbytek srpna. Nicméně navečer přišla bouřka, která se obnovovala kousek od nás, spadlo za 2h/28mm. Celková suma tedy 138mm za srpen. Srpnový normál cca 70-80mm, takže za srpen nám spadlo 172% normálu. Lesy jsou napuštěné vodou, ovšem i tak nám to zde furt rezne a rezne.Nicméně tímto je kůrovce pro letos konec a můžeme těžit do jara. Dřeva bude potřeba dost a dost a je ho kvanta... Co bude ale za rok, dva nikdo neví...
Výhled, sluníčko, kolem 20-22C pěkné počásko
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Adi » 29. 08. 2022 11:12

Ahoj,

Tak účet za včerejšek celých 28,6mm. Jsme na 110 mm za srpen, Aqualand předstižen. Taky budu vděčný za slunečné dni bez dusna, které nás v nejbližší době čekají. Konečně.
Ano, studeného vzduchu přibývá stále víc a mám pocit, že rychleji než třeba vloni.
Přesto - za týden to vypadá na návrat letních teplot.
A.
Ps. Oblačno, slunko se klube z ranní nízké oblačnosti, teplota stoupá ke 20.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Troll » 29. 08. 2022 20:45

[quote="hanz"]

Tento týden nás čeká již relativně chladnější počasí, kdy nám klesnou jak denní tak noční teploty. Aktuálně to vypadá, že nejchladněji bude ve středu a ve čtvrtek, od pátku zase o něco tepleji a postupně by pak mělo ještě více oteplovat, za zmínku stojí celkem výrazné ochlazení na S Evropy.[/quote]

No za zmínku stojí ale také další masivní heat wave pro některé oblasti na jihu Evropy, jež by měla začít cca za týden a nějakou dobu trvat. Na září myslím že jde o situaci dost extrémní, v 850 hPa přes 25 st. plošně na poměrně velkém území (Sicílie, Sardinie, jih Itálie...) poměrně dlouho. Nevím, jaká to dá nyní maxima, ale tipuji, že přes 40 st. to ještě půjde a v noci jen málo pod 30 st. A to se tam v první pol. září chystám, doufaje, že ta největší vedra se již odbyla. Snad to modely ještě zkorigují. Jestli ne a pokud se ten horký zduch rozhodne proniknout později dále na sever, tak pak bychom si ještě horka užili i zde.

Teploty u nás aktuálně typicky pozdně letní, dnes po krátké pauze opět letní den, zítra zřejmě taky, noci již příjemné i když stále počasí na kraťasy po celý den. Touto dobou bývá po ránu při jasnu a v nepřiliš teplé vzduchové hmotě většinou ještě chladněji, min. 13 st. tak na přelomu srpna/září s ohledem na relativně chladnější situacibetu stále ještě spíše za vysoké.

Od středy krátké ochlazení cca na normál poč. září (max. kolem či lehce nad 20 st., noci stále nad 10 st.). Nicméně od víkendu opět nástup letních teplot. Nad 30 st. zde ale zatím (snad) nebude. První dekáda září tedy opět jako celek vypadá spíše teplejší.

Srážky o víkendu naštěstí nějaké dorazily, opět kolem 20 mm v trvalejším dešti, srpen má tedy cca 50 mm, v součtu s červnem a červencem se tedy dostáváme už nad 100 mm za léto. Myslím, že i tak letošní léto zde zůstane nejsušší co pamatuji.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod pazout » 29. 08. 2022 21:18

Zdravím z Chomutova,

v pátek jsme tu měli nejzajímavější bouřku tohoto léta. Mimořádná blesková aktivita, tma a liják, který i vytlačil mech ze spár. Díky této bouřce jsme to nakonec dotáhli alespoň na průměr (52mm). Bohužel jsem to nemohl naplno sledovat neboť jsem měl odpolední. V sobotu se výrazné srážkové pásmo převalovalo těsne za naší hranicí v Sasku a velmi neochotně se prokousávalo přes Krušné hory do vnitrozemí. Takže nakonec krom ranní přeháňky už po zbytek dne nepršelo. Vláha už se dostala trošku hlouběji a totálně spálená tráva se konečně začala víc zelenat (ještě v půlce srpna to vypadalo, že do zimy se již nezazelená). Teď nás čeká sušší a chladnější počasí do víkendu. Ve středu k nám asi nic z JZ republiky nedorazí, tak snad zaprší zase o víkendu. Nerad bych podzim suchý jako ten loňský.
pazout
Nový člen
 
Příspěvky: 143
Registrace: 14. 07. 2016 11:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod hanz » 30. 08. 2022 09:35

Čau,

Tak chladnější rána začala, minimum na 10 st. aktuálně skoro jasno a teplota 20,4 st. na slunci je příjemně. Jinak červenec přinesl mnohem více chladnějších nocí než srpen, vedla se i o tom diskuze a připadá mi, že do budoucna to bude celkem časté.

Jinak k předpovědím: Nyní to vypadá, že do neděle bude +- průměné počasí pro tuto dobu, oteplit by se mělo spíše až příští týden. Když se člověk podívá na mapky, do severní Evropy bude proudit ve výšce poměrně studený vzduch a na jih zase teplý, my budeme někde mezi a tak tomu budou odpovídat teploty. Honsová psala, že v září tropy nebudou a zřejmě to bude opět výstřel do tmy.

Jinak zde první nástřely na nadcházející zimu: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/470304-teploty-padnou-hluboko-pod-nulu-krutou-zimu-zpusobi-para-z-vybuchle-sopky?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Někde jsem četl, že Severní a Střední Evropa bude mít asi o 1 stupeň teplejší zimu než je normál a naopak jižní Evropa zase studenější.
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1507
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod kapr » 30. 08. 2022 15:43

Vy někde vidíte ve výhledu tropy? Jako 25-30 tam je, což by bylo i fajn.. takové letní dozvuky před nástupem podzimu beru..

jinak na dveře po 2 letech zaklepal covid, zeptal se jestli se může dál, no při poslední návštěvě mi žádnou újmu nezpůsobil tak jsem ho pozval dál.. a zatím se chová k mému tělu vzorně i nyní. Zítra tedy jdu ještě na potvrzovací test a pak možná nějaký ten den izolace.... tak uvidíme, přijde mi to, že moje tělo je jako to dětské, které chytne kdejakou virózu a věčně má nějaký bacil, ale já jsem tomuto stylu nakloněn, je to určitě lepší než žít ve sterilním prostředí, pak si myslím, že jsou mnohdy ty následky nemocí mnohem horší... takže beru to v klidu, zatím...

Konec eseje na téma už poněkud zapadlé... :D
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2022

Příspěvekod Pája76 » 31. 08. 2022 07:35

Tak srpen uzavíráme nakonec se srážkovým nadprůměrem o 26 mm :) ; průměr 65 mm, spadlo 91 mm.
Je to díky pátku (26.8.), kdy se celé odpoledne a podvečer bouřky vytvářely a putovaly V, J i Z kolem nás, ale nakonec, když už jsem to srážkově odpískal, tak se přímo na naší úrovni vytvořila a přes cca 30 minut se převalovala nejlepší (z pohledu srážk. úhrnu) bouřka letošního léta, která dala 36 mm, škody žádné. Tma jako v pytli, chvílemi strašily drobnější kroupy, dcery vykulené, ale z mého pohledu to byla krása... :bourka: 8-)
Za tento jednorázově zajímavý srážk. úhrn jsem byl i následně rád, když u nás již vlastní víkendová SF přešla prakticky bez povšimnutí pouze se zvětšenou oblačností a v neděli pak částečně zesíleným větrem. Toť vše. Ani kapka.
Dokonce v druhé polovině minulého týdne něco spadlo i na tom vysušeném SZ Čech. Tak dobrý. Ještě by to chtělo více vody na JZ, že? Tak možná něco dorazí dnes.... :dest:
Při pohledu na výhledy počasí pro mne nyní začíná asi ne úplně zbožňované období, kdy se teplotně a srážkově často nebude "počasově" dít nic tak zajímavého. I září poslední roky dokáže ještě teplotně překvapit :temp: , ale už je to taková labutí píseň při nízkém slunci. Osobně ožiji zase až během druhé půlky listopadu s blížícím se příchodem zimy a vyhlížením jejich projevů :snih: :snehulak: :zima: , které mám rád, ale díky bydlišti v Polabí si jich bohužel moc neužiji.
Všechny zdravím a kdo máte školou povinné děti (stejně jako já), tak 1.9. úspěšný vstup do nového školního roku.... :jojo:
:ahoj:
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé