Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera0
  • Celkem příspěvků97831
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2023

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2023

Příspěvekod brhel » 01. 03. 2023 12:22

Jak jsem psal v sekci "průměrné hodnoty", byl u mě v pražských Dejvicích únor srážkově mírně pod průměrem (22mm), ale zdaleka tu nebylo takové sucho, jako měl dididi v Kralupech. Proti 20km vzdáleným Kralupům mám srážek víc než dvojnásobek.
Ještě bych chtěl uvést na pravou míru zmiňovanýchk 8,5mm za den dne 4.2., ve skutečnosti to byly srážky za celý víkend včetně pátečního podvečera, byl jsem mimo Prahu a srazkoměr jsem vylil až po návratu z víkendu.
Přechazela tehdy v patek v podvečer od SZ studená fronta i s bouřkami, a v částech Prahy byl liják velmi intenzivní, skoro srovnatelný s letními přívaláky. Jel jsem v ten pátek na kole ze Smíchova na Letnou a za 20 min jsem byl úplně durch mokrý.
Je možné, že při vhodně nasměrovaném SZ proudění může návrší Bílé hory a Strahově zapříčinit "navětrný" efekt a zesílení deště ale je to jen moje soukromá hypotéza.
Já jsem se naopak divil, o kolik více srážek než já měl dididi loni v dubnu nebo v červnu, každopádně i na relativně malou vzdálenost 20km a malý výškový rozdíl 150m mohou být rozdíly ve sražkových úhrnech obrovské.
brhel
Nováček
 
Příspěvky: 657
Registrace: 18. 12. 2013 13:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé