Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera0
  • Celkem příspěvků97829
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na září

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na září

Příspěvekod varel » 26. 09. 2023 14:14

No tak zatímco předchozí oteplení, kdy na některých místech padly třicítky, nás tak nějak minulo (maxima nedosáhla na 26°C), tak dnes to máme s plnou parádou. Aktuálně 27,4°C, jako na konec září už fakt extrém... :-!
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září

Příspěvekod mnej » 26. 09. 2023 20:31

Ahoj, tak jsem zase zpět. Cesta z Gargana byla náročná, u Pescary jsem projel takové bouřky, že jsem chvílemi myslel, že budeme spláchnuti do moře. %) Teplotní šok byl ještě náročnější, neboť z pátečních 33st (ještě v sobotu ve 2h ráno bylo u Termoli 29st) jsme skočili do sobotních 14st. v Rakousku a v neděli jsem nějak ochraptěl. :( Po návratu mne uvítala v zahradě tráva 15cm vysoká =-O , zelená jak brčál %) , a když jsem ji nadvakrát etapově posekal, tak jsem si dal jak já tak i sekačka. Nějak nám nic moc neschne, když v noci je vlhkost 94% a přes den to neochotně klesá s bídou k 60%. %) Ovšem po posekání to je pažit, že mám pocit, jako by k nám měl přijet trénovat Real Madrid. :D Není divu, neboť po spadlých 65mm během mé dovolené je tráva vodou doslova nadopovaná. :jojo:
Již minulý týden jsem zaregistroval první větší tvorbu NO, a tento týden nám už NO povážlivě vystrkuje zoubky. Naštěstí se zatím vždy rozpustila, včera ve 12h, dnes v 10h, avšak na západě Čech vydržela i do odpoledních hodin. Koukám, že za každou další frontou bude jev NO čím dál horší. :( Jestli jde o extrém, jak píše Varel, to mne vůbec nezajímá. Budu v této roční době rád za každý krásný slunný den, jedno jak teplý, protože vidina dalšího půlroku pod věčně zataženým deklem NO mne vyloženě štve. Paradoxně jsem se právě divil, že tentokrát byl dekl i u Adiho, kde se většinou NO skoro netvoří. :jojo: Rovněž bych se přikláněl k výraznému studenému v pádu spíše až koncem října. Do té doby je to vyloženě na škodu, aby synoptika nevystřílela náboje opět předčasně, jako loni. Letošní září mi připomíná po 7 letech rok 2016, které bylo v letním módu prakticky celé. Ovšem hned zkraje října přišlo silné ochlazení, po kterém už se neoteplilo a mordor byl pak nekonečný. Tak doufám, letos tomu bude jinak. :jojo: Nejvíce bych bral reinkarnaci typu říjen 2021, který byl sice relativně chladný, ale v suchém luftu bez tvorby NO se sluníčkem jak se sluší a patří. :jojo:
Za průměrnou zářijovou teplotu zde by se nemusel stydět ani srpen, který měl u nás odchylku do plusu o 2st. Září má odchylku zatím podstatně větší, ale to mně vůbec netankuje, neboť čím později se rozjede topná sezona, tím lépe. Na jaře jsme přitápěli dlouho, tak by tohle mohla být dílčí kompenzace. :jojo: CIAO. :jasno: :jasno: :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září

Příspěvekod cejn » 27. 09. 2023 11:20

Ve výhledech vidím stále málo srážek na delší dobu a pár slabých front. Vysušování bude asi pokračovat. Teploty jsou asi pořád nadprůměrné. Sucho se tak může pořád prohlubovat i začátkem října, i když už by správně mělo být počasí, kdy je spíše vlhko, chladno, více oblačnosti a tak celkově malý výpar, jak bývá na podzim typické.

Nezachrání to ani mlhy. V první řadě by to chtělo deštivější počasí.
POKUD VÁM NEJDE PŘISPÍVAT (hláška: Vaše zpráva obsahuje málo znaků.):
Tak musíte vždy zaškrtnout možnost "zakázat URL adresy" a potom už to jde.
cejn
Nováček
 
Příspěvky: 328
Registrace: 21. 01. 2022 10:52
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září

Příspěvekod Adi » 27. 09. 2023 18:33

Ahoj,

Tak z ochlazení po 5.10 jsou cáry ničeho, budeme vděční za normál. Stále ve výhledech JZ přenos s výběžky TV, resp. samostatnými jádry, kde většinou budeme na jejich zadní straně.
Včera teplota pod 25, ovšem dnes téměř 27, letní den jak vyšitý, zítra to bude podobné. Ráno bylo s minimy lehce pod 9 stupni. Zcela jasno.
V sobotu i v neděli slabé ochlazení, ovšem v pondělí už tu máme další přední stranu a možnost letních dní v teplém sektoru, před SF během úterka. Zřejmě to bude konec letních dní, ovšem teploty nad 20 budou stále v kursu.
Srážek, jak zde již bylo řečeno, minimum

A.

Ps. Dekl se u nás vytváří při proudění od SV až V, někdy i JV něco dá, když se to při zemi orograficky stočí k V až SV. I sever něco dává, ale zde nejde o klasický mordor, nýbř návětrnou, advekční oblačnost. U převládajícího JZ či J proudění, kde většina republiky bývá zalita NO, tak ta u nás opravdu není. Zkrátka se to chová zrcadlově oproti zbytku republiky.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé