Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera0
  • Celkem příspěvků97829
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na prosinec 2023

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na prosinec 2023

Příspěvekod Adi » 30. 12. 2023 10:56

Ahoj,

Taky přidám zřejmě svůj poslední post zde.
Zdravím všechny a přeji co nejlepší vstup do nového roku a stejně tak i v roku celém.
Ochlazení by mělo dorazit cca za týden, na ansámblech byl vidět, bez ohledu na jednotlivé běhy - pokles pod normál mezi 6-7, což se aktuálními výstupy potvrzuje.
Souhlas s Dididi - GFS tam má, dobrá tedy - "kurvítko" v postupu výše dolů a opětovného otevření teplého zonálu, tedy tutéž situaci, která zapříčinila teplo posledně, ecák vypadá mnohem lépe. Tak uvidíme. Většinou ecák bývá úspěšnější, tak jsem zvědav, jak dopadne tentokrát.
@Sniper - Navrátnost při aktuálních cenách elektřiny by byla 5-6 let, házím horní interval 6-7, neboť se mohou vyskytnout nepředvidatelné výdaje. Uvidím, dám pak vědět. Snad to pak poslouží k užitku.
Stran Nové hutě, dělal jsem tam dvacet let, na IBM a helpdesku, znám jí velice dobře, načež jsem odešel v první dekádě pryč, čehož nelituji. Již tam více než 15 let nejsem a dle bývalých kolegů, šlo to pak takřka kontinuálně do háje. Ti poslušni pudu sebezáchovy odešli pak také. Takže souhlasím, jde o hodně opotřebovaný podnik, který by si žádal opravdu astronomické investice. Jenže to je jedno ale. Když se podnik uzavře, půjde patrně už o nevratný krok. Budeme pak vše dovážet? Kdo bude sanovat ekologickou zátěž na území stovek hektarů? Pro neznalé - Tam jezdí normálně autobusem, je vnitropodniková doprava - teda aspoň byla - tak ten areál je rozsáhlý. Budeme totálně závislí snad na všem? Jak chceme zajistit dostatek železa a výrobku z něj? Tohle není kontejner blbin z Číny. Nejde jen o ono zaměstnanost, ale how-know. Uvědomme si, že kousek vedle ve Vítkovicích se dělaly komponenty pro jaderné elektrárny, špičkové věci ... a vše je pryč, včetně lidí, kteří uměli, znali a ovládali danou technologii. To je regres jak vyšitý. Proto jsem skeptický vůči hlasům, že se bez onoho starého haraburdí obejdeme. Karvinsko je nyní bez šachet skoro, na jedné straně fajn, ale zůstala zde měsiční krajina a pomalu vybydlující se města s narůstem ehm ... nepřízpůsobivých.
Jsem rád, že jseš stoupenec JE. Představ si situaci, kdyby ony miliardy, ba bilióny - místo do nestabilního OZE se valilo do jaderné energetiky. Myslím období od konce první dekády, doteď. Jsem přesvědčen o tom, že výsledky by byly vidět minimálně v tom, že by Temelím měl plný počet reaktorů a další jaderka by byla pokud ne ve výstavbě, tak ve fázi pokročilého plánování. Kde je vůle, tam je i cesta a když politická (z)vůle rozhodne, že ne, tak to nepůjde, i kdyby čert na koze jezdil. Ztratili jsme více než 10 roků nesmyslným dohadováním a přešlapováním na místě. A nynější věrchuška dělá vše pro to, aby se to zde podělalo i v tomto, doposud relativně dobrém oboru. Tak nám reálně hrozí, že spolu s postupným odstavováním uhelek, budeme nakonec elektřinu dovážet. Novou JE nepostaví a Oze to nezachrání. Doufám si tvrdit, že to ví snad zde všichni, co zde jsou, kvůli extrémní nestabilitě, přičemž mohutná battériová úložiště jsou zatím chimérou. Hodně drahou. A nechci nic slyšet o gravitační elektrárně v bývalých dolech tuneldědka Bakaly :)
Děkuji JABO za pěkné shrnutí tohodle, lépe bych to nenapsal.
Navíc kolik oněch komponentu pro soláry a fofrníky vyrábíme tady. Pokud vím, tak na 90 procent solárů je z Číny. Obávám se, že s ostatními komponenty to bude jen o trochu lepší. Tohle není nebezpečná závislost?
Tož toliko k žhavé diskusi s přáním všeho dobrého.
A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2023

Příspěvekod sniper76 » 30. 12. 2023 19:17

to Asi: To, že jaderná energetika je smysluplná neznamená, že výstavba dalších bloků je z ekonomického hlediska odůvodnitelná.
to Mnej:
1/ Využívám virtuální baterii. Ukládám do ní cca 3 MWh.
2/ Domnívám se, že i ty máš na panelech 1MWh na 1kWp. Tu sníženou dodávku ti může dělat účinnost na bateriích, střídačích atd...
sniper76
Nový člen
 
Příspěvky: 68
Registrace: 30. 06. 2015 06:08
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé