Pěkně až bojovně to pan HANSEN napsal ale některé důležité aspekty pominul či zlehčil. např.:
1. ..."Není čas na přechod pomocí neúčinných polovičatých opatření"...
To je sice hezky řečeno ale bez základního celosvětového monitoringu externalit tak aby mohla event nastoupit účiná, cílená ekonomická represe to nelze, Tento prvý krok lze ale považovat právě za "polovičatý" a ani ten v Kodani neprošel. Hlavně Čína totiž odmítla důsledný monitoring na svém území a USA zase omezení těžby uhlí .... Přitom by za základ postačila efektiní dohoda a kroky jen těchto dvou mocností. Základ s KJOTO se ukázal nedostatečný.
2. Jediná v součastnosti relativně efektivní okolnost ve snižování imisí je prakticky jen celosvětová krize. Ono oživení co se uvádí jako kýžené by imise pravděpodobně jen urychlilo a zvedlo.
3. Podstatné pro ekonomiku a tím efektivnost dlouhodobých opatření je sledování aktivit přes prisma pohledu energetické efektivity //EROI//. To ale není jmenováno jako vyhodnocovací nástroj. Pokles efektivit těžitelnosti přitom podstatně ovlivní životní úroven a tím zpětně možnosti pro bezpečnou JE.
4. Dnes se máme celosvětově relativně nejlépe za celou existenci lidstva a s tohoto pohledu by úsporná opatření ve spotřebě mohla být nejrychlejší a nejefektivnější cestou.
Suběktivně s pohledu jen současné generace je to ale žel cesta neatraktivní.
5. At se nám to líbí či nikoli není dosavadní ideál lidstva v životě bez pocitování limitů sám o sobě slučitelný s dlouhodobě udržitelným stavem. lidstvo bud dobrovolně přijme nutnost tento ideál revidovat nebo k němu bude posléze a bolestněji donuceno důsledky biofyzikální reality.
6. Soulad celospolečenských zákonů se zákony biofyziky a termodynamiky je nutným předpokladem dlouhodobě fungujícího systému. Základy ekonomiky zejména finančnictví a tzv svobodné podnikání... se s tohoto ohledu budou muset hodně zrevidovat.
7. Bez odstranění barier navozených rozdílností ekonomických a duchovních struktur společností a respektování nových dominantních jednotících životaschopných aspektů nebude přežití druhu homo možné.
To vše ale předpokládá hlubokou celospolečenskou přeměnu - tedy "Krizi".