Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků98348
  • Celkem témat1120
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod Jenisatko » 23. 10. 2010 09:38

Jenisatko
Nový člen
 
Příspěvky: 95
Registrace: 24. 01. 2010 10:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod ZIMNÝsen » 23. 10. 2010 09:53

Jenisatko,

v poriadku, názor môžeš vyjadriť, ale treba zvoliť vhodný spôsob a tiež brať do úvahy, že je oveľa starší a tak aj s ním komunikovať = úcta :ahoj:
ZIMNÝsen
Nováček

 
 
Příspěvky: 433
Registrace: 23. 12. 2008 14:12
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod Jenisatko » 23. 10. 2010 10:00

Jenisatko
Nový člen
 
Příspěvky: 95
Registrace: 24. 01. 2010 10:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod ZIMNÝsen » 23. 10. 2010 10:13

ZIMNÝsen
Nováček

 
 
Příspěvky: 433
Registrace: 23. 12. 2008 14:12
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod varel » 23. 10. 2010 10:41

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2380
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod wrangell » 23. 10. 2010 11:15

V niektorej knižke venujúcej sa pranostikám a štatistickým prognózam počasia bolo uvedené:
Studená zima nastupuje po horúcom júli (červenci) a chladnejšom auguste (srpen) a po veľmi studenom októbri (říjen). Všetky podmienky splnené.

Tiež sa pripájam k nedávnemu príspevku na fóre, pamätníci sledujúci počasie, aká jesen predchádzala studené zimy v rokoch 1985 a 87?
wrangell
Nový člen
 
Příspěvky: 107
Registrace: 18. 12. 2008 09:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod pepca » 23. 10. 2010 11:57

Vážení myslím, že by měla část této diskuse o panu Lapinovi smazána. Fakt nevím, jak souvisí s tématem "jaká bude zima 2010/11".

Ale i tak mi to nedá. Zimný sne (dříve slnko), škoda, že si taky neměl takovou úctu i k panu Seifertovi, který sem nějakou dobu přispíval. Toho si "zprcal" za každou věc, kterou sem napsal. Někdy mi fakt přijde, že panu Lapinovi jen lezeš do zadku a hraješ si tady na spasitele dobrých mravů. Čau.
Webkamera- Mnichovice, Šibeniční vrch:

Meteostanice Mnichovice - zájemcům poskytnu podrobná data:
pepca
Nováček
 
Příspěvky: 410
Registrace: 13. 11. 2008 18:05
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod Munky » 23. 10. 2010 12:47

Munky
Nováček

 
 
Příspěvky: 265
Registrace: 30. 04. 2008 18:29
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod ZIMNÝsen » 23. 10. 2010 13:15

až na to, že x krát som písal, že ja som Slnko nebol, ale nebudem to dookola vysvetlovať. Ja som len reagoval na Kapra, keď písal, že prečo sem p. Lapin nechodí. Raz aj písal, že sem nebude chodiť, pokiaľ diskusia bude aká bude. Tiež som za zrušenie príspevkov nie ohľadne zimy. :plavani:

A lenin mi čítaš myšlienky, ako najnepravdepodobnejšiu predpokladám veľmi chladnú zimu, skôr priemernú alebo slabo pod. do -1st., pričom východ chladnejší. :snih:
ZIMNÝsen
Nováček

 
 
Příspěvky: 433
Registrace: 23. 12. 2008 14:12
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod forgi » 23. 10. 2010 15:11

forgi
Nový člen
 
Příspěvky: 144
Registrace: 22. 06. 2008 10:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod Luky35 » 23. 10. 2010 16:16

Tak a je to tady!!

Jdeme na to, PODROBNĚJŠÍ VÝHLED

I hope to have a detailed European video on the free site this upcoming week. We have a pro site, where people pay for my day to day commentary and videos, and I think some of the misunderstanding here is that many of you dont understand that what you see here on the free site is the tip of my iceberg..in other words, work I volunteered to do because I wanted to show folks in Europe that I could forecast for you.. Doufám, že se podrobně evropské video na volné místo této nadcházející týden. Máme pro místo, kde lidé platí za své každodenní komentář a videa, a myslím, že některé z nedorozumění je, že mnoho z vás dont pochopit, že to, co vidíte tady na volné místo, je špičkou ledovce mé .. jinými slovy, práci jsem dobrovolně dělat, protože jsem chtěl ukázat, lidé v Evropě, že bych mohl předpověď pro vás .. and that was to attract business interests in Europe as well as some of the altruistic motives. a to bylo přilákat obchodní zájmy v Evropě, stejně jako některé altruistické motivy. However a marked increase in my work demands in other areas has curtailed that idea, and so I have not been able to weigh in as much, and it pains me. Nicméně výrazný nárůst poptávky v mé práci v jiných oblastech je omezen, že nápad, a tak jsem si nebyl schopen vážit jak hodně, a mě to bolí. Still the moving emails to me not only got me to do this, but, and if you are going to read my column you'll have to put up with my ideas ( if you don't like what I say, dont read it) really illuminated Luke 7:9 to me. Stále pohybující se e-maily se mi nejen mě, jak to udělat, ale, a pokud budete číst můj sloupek budete muset smířit s mými nápady (pokud se vám nelíbí, co říkám, dont číst to) opravdu svítí Luke 07:09 na mě. Being that I am into things like, I felt to say thank you, I should make sure I get this out to you! Je, že jsem do věci jako, cítil jsem se poděkovat vám, jsem měl ujistit, že jsem si to na vás!

So here is what I have done. Tak tady je to, co jsem udělal. I have gone into much more detail in regions or countries. Jsem šel do mnohem podrobněji v regionech či zemích. Please take no offense is your country is not mentioned specifically, you may just fall into the weather region I have you in. I have my map of Europe in front of me ( notice I even included Iceland!) and so I have really upped the ante here so to speak. Věnujte prosím žádný trestný čin je vaše země není uvedeno výslovně, můžete jen padnout do počasí regionu jsem vám palce mám mapu Evropy přede mnou (všimněte si, dokonce jsem součástí Island!) A tak jsem se opravdu zvýšil ante, takže zde mluvit.

The analog package is much warmer than I have over the north. Analogové balíček je mnohem teplejší, než jsem přes sever. In fact, the analogs of La Ninas coming off el ninos the previous year is for major warmth north of 40 north, which is much of europe, centered over Scandinavia where winter temps approach as much as 7 above normal ( f)! Ve skutečnosti, analogy La Ninas spadnutí El Niño v předchozím roce, je pro velké teplo severně od 40 severu, což je hodně z Evropy, Skandinávie, kde středem přes zimu temps přístup, stejně jako 7 výše normální (f)! Some of you, especially my readers in the United Kingdom are really chafing at my less than enthusiastic winter forecast there. Někteří z vás, mých čtenářů, zejména ve Spojeném království jsou opravdu tření na můj méně než nadšené zimní počasí tam. Sorry, I just dont believe its going to be that cold.. Omlouvám se, já jen nevěřím jeho bude, že studená .. a bit above normal in the north, near normal in the south, and while I am sure there will be times winter comes calling, there is more danger of it being warm than cold this winter. trochu nad normálem na severu, se blížit normální na jihu, a když jsem si jist, že bude čas, přijde zima volá, tam je více nebezpečí, že by bylo teplo než zima letos v zimě. Its not last year. Jeho ne minulý rok.

That being said, from Italy and the Alps through the Balkans and Turkey, through the Ukraine and into the south of Euro Russia, this looks to be a cold winter and one with more than normal snowfall. So here it is Temps are in F Že bylo řečeno, z Itálie a Alpy přes Balkán a Turecko, přes Ukrajinu a do jižního Ruska Euro, to vypadá, že je zima a jeden s více než je obvyklé sněžení. Tak tady to je Temps v F

Iceland temps 1.5 above normal precip near normal snowfall near normal/ Island temps 1,5 nad normál srážek téměř normální sněžení téměř normální /

United Kingdom.. Velká Británie .. London Temps -.2f below normal precip 90% of normal snow normal Glasgow temp plus .5 precip below normal snowfall below normal/ Londýn Temps -. 2f pod normální 90% srážek normálu sněhu normální teplota Glasgow plus 0,5 srážek pod normální sněžení pod normální /

Ireland Dublin Temp plus .2F precip 90% of normal snow below/ Irsko Dublin Temp plus 0,2 F 90% srážek normálu sněhu pod /

France Paris temp -.2F precip 90% of normal snow near or a little above normal/ Francie Paříž temp -. 2F srážek 90% běžné sněhu v blízkosti, nebo o něco vyšší než obvyklý /

Spain...Madrid temp -.6F precip normal snow near or a little above normal/ Španělsko ... Madrid temp -. 6F srážek normální sněhu v blízkosti nebo mírně nad normální /

Portugal Lisbon temp -.8F temp precip near normal snow near or a little above normal/ Portugalsko Lisabon temp -. 8F temp srážek téměř normální sněhu v blízkosti nebo mírně nad normální /

Switzerland. Švýcarsko. Geneva temp -1 f precip normal snowfall above normal/ Ženeva teplota -1 f srážek normální sněžení nad normální /

Italy. Itálii. North temp -1 precip near normal snowfall a bit above Italy south temp -1 precip above normal snow a bit above/ Severní teplota -1 srážek téměř normální sněžení trochu nad Jižní Itálie teplota -1 srážek nad normálem sníh trochu výše /

Austria Vienna temp -1.5 precip a bit above normal snowfall above normal/ Rakousko Vídeň teplota -1,5 srážek o něco vyšší než běžná sněžení nad normální /

Germany north temps .2 to .4 above normal precip below .. snowfall below normal Germany south temps .2 to .4 BELOW normal precip normal snowfall a bit above Benelux Same as northern Germany/ Německo na sever temps 0,2 až 0,4 nad normál srážek pod .. sněžení pod normální temps Německa na jih 0.2 do 0.4 pod normální srážek normální sněžení kousek nad Beneluxu Stejné jako severní Německo /

Scandinavia. Skandinávie. 1 above normal south, 2-4 above normal north, precip below normal, snowfall much of Scandinavia below normal/ 1 výše normální jih, 2-4 nad normální sever, srážek pod normální, sněžení hodně ze Skandinávie pod normální /

Poland temps 1 above normal north, 2 below normal south. Polsko temps 1 výše normální sever, 2 níže normální jih. precip below normal north, above south. srážek pod normální sever, jih nahoře. snowfall near or below normal north, above normal south/ sněžení blízkosti nebo i pod normálním sever, jih nahoře normální /

Czech republic temps 1-2 below normal precip slightly above snowfall above/ Česká republika temps 1-2 níže normální srážek mírně nad sněžení výše /

Balkans bounded by Slovakia and Hungary on north, Albania to Bulgaria on south, and eastward into the Ukraine temps 2-4 F below normal precip above normal snowfall above normal/ Balkán ohraničený Slovensko a Maďarsko na severu, Albánie do Bulharska na jih a na východ do Ukrajiny temps 2-4 F pod normální srážek nad normálem sněžení nad normální /

Greece temps 1-3 below normal north, 1 below normal south, precip above normal, snowfall above normal/ Řecko temps 1-3 dole normální sever, jih 1 níže normální, srážek nad normálem, sněžení nad normální /

Turkey temps 1-3 below normal precip above, snowfall above/ Turecko temps 1-3 dole normální srážek výše, sněžení nahoře /

Belarus Temps 1-2 below normal precip below snowfall near normal/ Bělorusko Temps 1-2 níže normální srážek pod sněžení téměř normální /

Lithuania.. Litva .. normal across the board./ normální plošně. /

Latvia, Estonia temps around 1 above normal, precip below normal snowfall below normal/ Lotyšsko, Estonsko temps kolem 1 nad normální, srážek pod normální sněžení pod normální /

Eurorussia. North : same as Scandinavia Central Same as Belarus South Same as Ukraine/ . Eurorussia sever: stejné jako Skandinávie centrální Stejné jako Bělorusko Jižní Stejné jako Ukrajina /

Now, if you agree or disagree, lets simply see how things turn out. But that is my idea in more detail now. Nyní, pokud souhlasíte nebo nesouhlasíte, umožňuje jednoduše zjistit, jak to všechno dopadlo. Ale to je můj nápad podrobněji nyní.

Again, you are wonderful. Opět platí, že jsi úžasná. I cant tell you how moved I was by the email, and you know something I brought up a spiritual aspect of it, but it gives me faith also that in spite of what looks to be a world spinning out of control, the basic goodness of people means there is hope for our children. Nemůžu říct, jak se stěhoval jsem byl na e-mail, a víte, že něco, co jsem vychován duchovní aspekt, ale to mi dává víru, že i navzdory tomu, co se jeví jako svět vymkl z kontroly, základní dobrotu lidí znamená, že je naděje pro naše děti.

Sometimes in the weather, if you look hard enough, you can see that there is more at play than just the weather. Někdy v počasí, když se podíváte dostatečně tvrdý, můžete vidět, že tam je více ve hře, než jen počasí.
Luky35
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrace: 18. 07. 2009 10:11

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod dresi » 23. 10. 2010 16:59

Proboha, příště sem hoď radši jenom odkaz, bo tenhle překlad z překladače tomu opravdu nepomáhá.
dresi
Nováček
 
Příspěvky: 698
Registrace: 15. 08. 2008 17:56
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod CtiborV » 23. 10. 2010 17:45

Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 650
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod kulda » 23. 10. 2010 18:10

kulda
Nový člen

 
 
Příspěvky: 118
Registrace: 03. 06. 2008 15:13
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude letošní zima 2010/2011?

Příspěvekod Canadan » 23. 10. 2010 18:46

No preklad je asi na urovni mojej anglictiny :D
Svit - Podskalka 769m n. m. Slovensko :-)
Zima 2011/2012/ max. výška snehu: 26cm min. teplota -11,2°C
Canadan
Nový člen

 
 
Příspěvky: 64
Registrace: 18. 12. 2008 19:51

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé