Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97851
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2021

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod JohnBattler » 29. 05. 2021 08:50

Meteorologické léto je za dveřmi tak pojďme již diskutovat o prvním letním měsíci - červnu.

Nakonec to vypadá se, že se dočkáme hned v úvodu měsíce toho vytouženého oteplení. SV od nás zesílí tlaková výše a naopak SZ od nás se usadí po delší době nižší tlak a to přeruší ten tok chladného vzduchu od SZ a dostane se sem teplejší vzduch od nejprve od SV, postupně to bude přecházet na V a částečně i JV proudění. V prvním červnovém týdnu se tedy bude postupně oteplovat cca na maximální teploty:
- pondělí 31.5. - 16°C
- úterý 1.6. - 18°C
- středa 2.6. - 20°C
- čtvrtek 3.6. - 22°C
- pátek 4.6. - 24°C

Berte to jako průměr cca pro polohy 300-400 mnm. Někde samozřejmě bude více a někde méně.

Srážek bude v příštím týdnu na většině území minimum, možná až v samém závěru týdne by mohlo slušně zabouřit v teplém vzduchu, ale to je ještě moc daleko na seriózní odhad. Naštěstí na většině území ČR bude týdenní srážková pauza velice vítaná a konečně snad trochu oschne svrchní vrstva půdy a ubyde slimáků. Tolik potřebný sluneční svit zajistí růst plodin, které zatím strádaly.

Po květnu, který především v západní polovině ČR byl teplotně a na sluneční svit silně podnormální a srážkově silně nadnormální je tedy na obzoru vítaná změna. Ovšem její trvanlivost nemusí být dlouhá a klidně se může po 1 týdnu lepšího počasí vrátit chladné SZ proudění. Modely to v některých výstupech naznačují. Ale nepředbíhejme.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod francek » 29. 05. 2021 10:04

To oteplení nad +20 je stále odsouváno a na teploty +24 to vůbec nemusí dosáhnout, zatím se jeví dosti pravděpodobný poměrně rychlý návrat SZ proudění, takový červen 2019 se jen tak nezopakuje a ten loňský byl u nás -0,5 pod normálem, letos to vidím zatím tak nějak podobně.
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod dididi » 29. 05. 2021 10:15

Nemyslím si že oteplení bude jen epizoda ale ani nečekám kdo ví jaké vedro. Skutečně koncem týdne nohou nastat dobré podmínky pro nějakou bouřkovou činnost a pak by mohlo být docela dusno s denním chodem oblačnosti. Další vývoj není úplně jasný pravděpodobně bouřková činnost a zvětšená oblačnost zajistí určitý pokles teplot pod hranici LD ale očekávám že potom bude následovat přechodně krátký sz na přední straně TV která bude postupovat přes SE na V a obnoví se záhy teplé proudění z jižních směrů. Na jak dlouho je už další nejasná věc. TV může zmohutnět a nebo být opět vystřídána dalším FS který může ale také nemusí přinést další změnu.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2935
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod dawis77 » 29. 05. 2021 10:43

Obávám se,že od tak 4-5 června nám začne teplé a postupně až velmi teplé až tropické počasí,které tady s námi bude téměř celé léto,přerušováno jen velmi krátkými epizodami a srážek minimum,uvidíme jestli mi to vyjde :)
dawis77
Nový člen
 
Příspěvky: 158
Registrace: 14. 06. 2019 15:19
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -24

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod francek » 30. 05. 2021 08:06

Ecák mně dává teplotu do středy kolem 15 a nad +20 až za týden v neděli 6.6. a v pondělí zas +18.
GFS je tentokrát o něco teplejší a aplikace počasí v pc vypadá takhle:
https://postimg.cc/hXqJKVXn

Léto se odsouvá dál a vzhledem k mé poloze by teda jako mohlo být už tepleji :(
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod pepa » 30. 05. 2021 08:24

Řekl bych, že už tak 4 dny se nic neodsouvá. Pořád platí, že od zítřka by se mělo postupně oteplovat. Severovýchod zůstane chladnější nejdéle. O víkendu alespoň místy dosažení letních teplot. Kolem Medarda je sice možné ochlazení, ale už zdaleka ne takový hnus jako teď. A poměrně rychle tlaková výše a zas postupné oteplování. Zatím modely nevypadají špatně. Kolem 6-7.6. by taky mohlo hezky zabouřit.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod aviv » 30. 05. 2021 09:22

Tak oteplení je snad již na spadnutí.Vzhledem k tomu, že je u nás nejhůře z Evropy neni divu, ať foukne odkudkoli tak musi byt lepe.Kveten byl nejen teplotně výrazně podprůměrný, ale hlavně délkou slunečního svitu. Dnes opět sedivo, vycasi se jak zvykem v 7 večer.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod libi » 30. 05. 2021 11:23

Tak na SZ krásný slunečný, jarní den, od rána skoro jasno přechodně polojasno, teplota 17°C, ovšem pocitově vzhledem k čerstvému větru o dobrých 5°C chladněji. Výhledy jsou již optimistické, následující víkend se již dostaneme místy na letní hodnoty.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1140
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod godlike » 30. 05. 2021 13:03

U me je dnes teda vic oblacnosti, nez vcera. Teplota jen neco pres +14( pocitovka cca +8), k tomu hnusny SV vichr na predni strane TV presouvajici se nad Skandinavii, ktere nam posleze zajisti proudeni z V. Posleze v dali vyhledu snad TN nekde nad zapadni Evropou, GFS ji ma spis na Alpama. To by mohlo dat kratodobe nejaky J/JV, mozna dva dny skoro tropu.
PS: Jsem jedinej, kdo zacal opet mohutne zalevat? :D Asi jo. Za poslednich 14 dni jen 7mm v 0,5mm flusancich. Na zahonech do 10cm jen prach, diky neustalemu ficaku. Ono stejne nic moc neroste, v "idealni" kombinaci sucho+vitr+zatazeno+ ranni minima +5, tak se neni cemu divit. %) Mam ale celkem pekny kedlubny a rybiz. Loni na podzim jsem sazel nektarinku, porad od jara sedela a ted ma teprve prvni male zelene vyhonky.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1199
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod kapr » 30. 05. 2021 15:53

no, čekal jsem, že dnešek bude chladnější než sobota... ale nakonec mi to nevyšlo... dnešní maximum asi o 1 °C výše než včerejší. Dopoledne ještě velká oblačnost, sem tam kapka, ale docela rychle se začala zmenšovat až na polojasno. Stále pofukuje. Dnes do 10 m/s. Poslední dny ani nějak neprší. Jen včera 0,4 mm, takový slabý deštík. Další dny už toho bude naprosté minimum...Gfs v jednom výstupu měl na středu pěknou mcs ve večerních hodinách... ale mrknul jsem se hned na ecáka a bylo jasno... tohle nemá šanci vyjít. Později od toho ustoupil. Takže srážek už asi nějakou dobu moc nebude. Snad se dočkám KONEČNĚ i bouřek... už mi to chybí...zatím z tohoto pohledu nuda. Děsím se toho, že v létě bude převažovat vysoký tlak.. někteří tady podle toho co čtu, by to uvítali, já nikoliv... raději bych vlhčí vzduch. Ale asi mi přání nevyjde, možná později.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod dididi » 30. 05. 2021 19:03

Tak jasně že se nezalévá jen ve Zdibech. Však jsme jen pár km od sebe a tady na víc napršelo o dost méně a 3mm za pátek a sobotu to nezachrání. Však už jsem napustil 4 sudy protože pršet v dohledné době skoro nebude a případné srážky budou spíše lokální ve druhé polovině týdne.
Teplotně to vypadá dobře myslím že od pátku tady bude několik dní s teplotou okolo +25 milovníci tropů si budou muset zatím počkat.
Sice jsou náznaky nějakého poklesu v tom následujícím týdnu ale nic mimořádného a otázka je zda k tomu vůbec dojde. Tak že mě výhledy teplot vyhovují horší je to se srážkama protože těch by zde bylo třeba prakticky okamžitě. Opravdu se obávám aby se nevrátil boj se suchem ale nějaká vyloženě úmorná vedra zejména déletrvající letos nečekám.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2935
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod Adi » 30. 05. 2021 19:22

Ahoj,

Tak tady opět prší skoro denně. V nci na včerejšek 3,3, za včera 6,5, dnes další cca 3mm,
Fotogenické přeháňky, včera jedna s krásným shelfem od sz. Famózní luft a výška mraků nízko, připadáte si jak na horách. Nebýt toho, že je přemokřeno a stále chladno, dnes max na 13, tak jsem s tímto počasím celkem i spokojen (nekamenujte mně) Ono už tolik nefučí a dohlednost je neskutečná.
Výhledy už jsou dané, postupné oteplování, předtím ovšem ještě dvě, nebo tři noci chladnější a pak nástup mírně letního počasí s letními dny zřejmě okolo Medarda. A delší období beze srážek (patrně)
Pokud to ovšem nepokazá VN.

Přeji všem krásný večer
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3485
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod Troll » 30. 05. 2021 19:58

Tak zde díky slunci po dlouhé době příjemný jarní den, kdy se dalo posedět i venku. Vyloženě studené období nám ale zítřkem končí a červen začne už teplotami blížícími se normálu. Zřejmě od čtvrtka/pátku se dostaneme i mírně nad normál a pravděpodobně se tak dočkáme několika letních dnů bez nepříjemně vysokých tepot, tedy pro mě s ohledem na dosavadní průběh jara příjemného, dá se říci už prakticky letního, počasí.

Co se týče srážek, nějaká naděje na přeháňky/bouřky v druhé půli týdne tam je, alespoň dle wetteronline.

Takže červen podle mě začně příznivě a v první dekádě měsíce zde tropy nečekám, naopak letních dnů poměrně dost, ale často jen těsných. V dalším průběhu měsíce by to ale chtělo další příděly srážek s teplotami cca mezi 20/25 st. v maximech nejčastěji, jen občas by to mohlo být proloženo pár letními dny. Nicméně jaká bude skutečnost, to se teprve uvidí. Každopádně zatím nečekám, že by byl červen dalším chladným měsícem v řadě.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1548
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod dawis77 » 31. 05. 2021 06:58

GFS pořádně přitápí pod kotlem od 6-7 června hlavně pro moji oblast.A skoro žádné srážky.Jak sem psal jak se to jednou rozjede tak to tu může být klidně i po celé léto.Ještě možná budeme rádi vzpomínat na to chladnější a deštivější počasí z předešlých měsíců....
dawis77
Nový člen
 
Příspěvky: 158
Registrace: 14. 06. 2019 15:19
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -24

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2021

Příspěvekod kapr » 31. 05. 2021 07:04

Dawe mluv za sebe komediante.. léto začne naopak velmi příjemnou teplotou.. 25 je nějaká katastrofa? I kdyby bylo postupně 30.. což nikde nevidím...
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé