Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97858
  • Celkem témat1106
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

GARNI 2055 Arcus

Udělejte si recenzi o své meteorologické stanici, představte nám ji a hlavně ji popište. Vložte i fotografii a hlavně URL adresu na web této stanice.

GARNI 2055 Arcus

Příspěvekod Chochol » 20. 11. 2020 13:59

Dobrý den,

nevlastní tady někdo meteostanici GARNI 2055 Arcus ? Potřeboval bych porovnat zvuk ventilátoru radiačního štítu.

Díky
Chochol
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 19. 11. 2020 16:14
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: GARNI 2055 Arcus

Příspěvekod kombi » 20. 11. 2020 14:50

Já mám 1055 a ta je ještě bez ventilátoru. Ale když si stáhneš na google play aplikaci Počasí meteo,tak tam se to v sekci zprávy dost řešilo a to kvůli poměrné hlučnosti a kolísání teploty při zapnutí ventilátoru!
Jinak s 1055 Arcus jsem nadmíru spokojen!
https://pocasimeteo.cz/screenshoty_app/Reklama.jpg
Jinak super aplikace,mám tam zaregistrovanou svoji stanici a lepší aplikaci neznám-pořád vylepšují a pro registrované je i Premium verze zdarma!
kombi
Nováček

 
 
Příspěvky: 915
Registrace: 26. 08. 2008 13:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: GARNI 2055 Arcus

Příspěvekod kapr » 20. 11. 2020 15:47

škoda peněz...nikdy jsem neměl stanici all in one a jsem rád.. k čemu vám je, když ji dáte do dvou metrů, kde nezměříte přesný vítr a nebo na střechu, kde zase není přesná teplota... raději si našetřete, i když to může trvat, a nebo nějakou levnější, kde jdou ale čidla různě rozmístit zvlášť... a je normální, že na slunku ventilátor vrní hlasitěj, a výkyvy teploty se dějí právě díky ventilátoru a je to tak správně, bez ventilátoru by jste náhlé změny nezaznamenali...a správně je to s těmi výkyvy, mrkněte na profi štít od meteoservisu, kterými jsou osazeny stanice čhmú.. ten je taky dobrý...ten, kdo ho má, jen chválí, že zachytí jakoukoliv změnu teploty, někde je to tedy řešeno aspoň těmi ventilátory, které teda neochlazují, jak někteří mylně píší, ale jen vhání stále vzduch k čidlu a ven..

já taky hned neměl davisku, dopracoval jsem se k ní asi přes 4 stanice. Ale do těchto bych v životě nešel.. myslím to s měřením vážně..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: GARNI 2055 Arcus

Příspěvekod Chochol » 20. 11. 2020 16:29

díky za odpovědi.. no už ji mám a vrátit již nejde. S těmi čidly to je fakt.. Nicméně nejde mi o profi měření.. Pouze takové to domácí měření, pěkné zobrazovadlo, údaje na webu.

Čidlo jsem z důvodu hluku již reklamoval a bylo mi ochotně posláno přímo "výrobcem" GARNI nové čidlo, které možná chrčí o něco méně, ale stejně prostě hodně ruší.

Na mé dotazy mi bylo potvrzeno, že tento zvukový projev je běžný a nejedná se o žádnou vadnou sérii a že ze stovek prodaných kusů jsem jediný, kdo si na to stěžuje. Čemuž se mi nechce moc věřit.

Budu ho muset nějakým způsobem vyřadit z provozu, protože nemám místo ho dávat někam 50m daleko a rodina pro ro nemá pochopení.

tady ukázka:
Chochol
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 19. 11. 2020 16:14
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: GARNI 2055 Arcus

Příspěvekod vocko.m. » 20. 11. 2020 17:07

Tohle přeci nemůže být v pořádku. Já si postavil meteobudku a mám tam větrák z číny na solárko, běží mi tam pět let a musím se podívat dovnitř, abych zjistil zda běží nebo ne.
Jinak jak říkal Kapr, při výběru hobby stanic totálně ztroskotávám na all-in-one provedení. Bohužel to začínají dělat všichni. Z tohoto důvodu se mi zatím stále nejvíc osvědčilo Mobile Alerts. Čidla jsou jednotlivá, každé mám umístěné kde potřebuju, můžu dokoupit libovolný počet čidel a jiných detektorů (vlhkost, CO2, signalizace otevřených oken apod.). Nyní se dají data z MA zobrazit i na Weather Cloudu. Davis je fajn, ale tady je zase válcován těmi all-in-one stanicemi grafikou základních stanic, které mají zobrazení dat daleko lepší a přehlednější. Dále pak wifi konektivitou a přístupností a sdílením dat přes appky...
vocko.m.
Nováček

 
 
Příspěvky: 446
Registrace: 21. 11. 2008 17:00
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 31

Co je to hodnocení?

Re: GARNI 2055 Arcus

Příspěvekod kapr » 20. 11. 2020 17:31

davis má apku weatherlink, kterou průběžně stále vylepšují.. plus jsem ještě na počasí-meteo. A to mi stačí, mají i přímo link na web se souhrnem dat. Weatherlink live se právě připojuje k routeru a zasílá data do cloudu weatherlink.. český trh je bohužel moc malý a je tu tudíž i malý výběr stanic... stačí se podívat na západ.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Moje meteorologická stanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz