banner

Uživatelské menu

Doporučujeme


hračky

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera8
  • Celkem příspěvků77236
  • Celkem témat814
  • Celkem členů3149
  • Nový uživatelBetGori683
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 03. 03. 2019 19:42

Přesně jak píše,,godlike" po změně synoptiky ve smyslu odstranění TV máme situaci z pohledu sucha ještě horší. Srážky se téměř nekonají ale luft vysušuje důkladně a bude to pokračovat. Kolísání tlaku vzduchu zajistí čerstvé proudění zatímco srážky jsou stále ve výhledech tak daleko že to nelze brát vážně .
Kromě toho i ty kumulace dle gfs které je skoro vždy dělit minimálně 2 jsou i tak dost malé. Nicméně studený vpád stejně myslím určitě přijde a to i bez ohledu na to jestli bude +20 nebo i víc pamatuju sněžení a téměř LD kdy maximum bylo +0,8 dva dny potom co byla v podstatě letní bouřka a max. +26. Ještě k tomu foukal silný severák takže pocitovka tak -10.
Rok 2014? Byla to taková houpačka zejména srážkově kdy se střídaly suché a vlhké měsíce. Rok začal suchem kdy za leden až duben spadlo zde jen necelých 62mm přičemž normál je 114mm.
Pak ale za období pozdního jara až pozdního léta květen-září spadlo 352,4mm při normálu 318 a to velmi nerovnoměrně. Květen 100,4 ale červen jen 21,1 pak červenec 106,1 ale srpen jen 49mm což je 67% ale září 76mm t.j. 172%
Rok jako celek skončil s deficitem 50mm=91%.
Nyní nejsme v příliš dobré situaci protože lonský rok měl deficit u mě přesně 100mm a spadlo jen 80% normálu. Na víc leden dal jen 13,4 a únor 19,9mm. Březen zatím 1,3mm důvod k optimismu tak nějak veškerý žádný. Chladné a vlhké jaro by byla taková záchraná brzda na poslední chvilku. Nyní v březnu to ještě není žádná trága ale duben až červen by byl srážkově bohatý opravdu velmi třeba.
K roku 2014 ještě perlička k únoru který měl 1,4mm!!! srážek. A léto bylo opravdu teplotně v normálu. Květen odchylka -1,0 červen přesný normál,červenec +1,5,srpen -1,7 a září +1,0.
dididi
Nováček
 
Příspěvky: 1481
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště: kralupy nad vltavou
Typ meteostanice: klimatologická
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod mnej » 03. 03. 2019 23:38

[quote="Pajoš"]Take bych uvital vice optimismu...

Zdravím, optimisty je tu třeba hledat lupou, protože Ti jsou tu v naprosté menšině a některými pesimistickými uživateli jsou i terorizováni. Karma by se tady měla zrušit, protože i jeden zamindrákovanej pesimista je schopen normálního optimistu vymazat v klidu do mínusu....Člověk jede na víkend výlet si zalyžovat do Jeseníků a po zavítání zde na forum má pocit, že umřel nějaký významný státník, protože se zde neustále hromadně pláče. Při absolvování lyžařského výletu jsem se taky koukal kolem sebe, jestli uvidím tu savanu či step, co tu někteří neustále popisují, ale nic takového jsem neobjevil. Tady už to tu zavání trochu šířením poplašných zpráv. Je zajímavé, že po tom teplém únoru leží ještě od Hanušovic výše poměrně hodně sněhu. Já blbec čekal, že sníh už bude jen na sjezdovkách a hrubě jsem se zmýlil, takže jsem odjel v teniskách, které teď jsou na rozpadnutí, neboť voda z tajícího sněhu způsobila v důsledku jejich totální promočenosti rozpad. Cestou do Jeseníků jsem navíc u Zábřehu projel šílenou průtrží mračen, že stěrače nestíhaly a já musel jet pomalu. Nad Starým Městem je od Kunčic ještě stále souvislá sněhová pokrývka. Potoky plné vody a voda všude kam se člověk podívá. Krásně to tam cvrčelo, peřeje, to bude Morava plná vody ještě dlouho. V sobotu tam popadával sníh a směrem na Paprsek sněžilo i více. Krásně jsme si zalyžovali za příjemného počasí kolem 0st. a v noci na neděli zase další vydatný déšť a mírné oteplení na 4st. Pršet tam přestalo dnes kolem 11h a sněhu kupodivu moc neubylo. Já jsem tedy žádnou spálenou zemi za celých 110km od Prostějova na sever neviděl. Srážkově to tedy není vůbec špatné, přehrady máme po zimě plné, což mnozí na podzim zcela jistě nečekali, spíš je problém, že v některých exponovaných lokalitách stále moc neprší, ale toto nelze vztahovat paušálně na celou ČR, to je prostě smůla. Předpověď je taková jaká je, příroda si to zařídí po svém. Čeká nás teplotně houpačkový týden, a pak teploty kolem 10st. Rekordy a extrémy čas od času budou vždy. Bohužel se více mluví o těch teplejších, ty chladnější jsou brzy zapomenuty. Pláč nad srážkami ve výhledech mě pořád překvapuje, protože modely nejsou schopny na víc jak den kolikrát srážky ani kvantifikovat. Za poslední dobu se tak stalo nesčetněkrát a pak bylo zde mnoho překvapených. Opravdu obdivuji Tomfika, většinou co řekne, se i vyplní, přínos DIDIHO dat je nesporný, klobouk dolů na tím kolik času tomu dokáže věnovat (nicméně taky pesimisticky většinou naladěn). Avšak nezapomínejme, že proměny klimatu na Zemi byly vždycky (možná jedna taková teď právě probíhá) a člověk pokud nechtěl vyhynout jako druh se musel přizpůsobit. Nemám čas na sledování jiných fór, ale chtěl bych se některých zdejších uživatelů, kteří jsou aktivní na více fórech, zeptat, jestli se běduje i jinde, nebo je to jen zdejší specialita.
CIAO. :jasno:
mnej
Nový člen
 
Příspěvky: 141
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště: Střední Morava
Nadmořská výška: 218

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 04. 03. 2019 06:56

MNEJ - četla jsem článek na portálu Intersucho a tam byla mapka sucha v ČR s doprovodným vysvětlujícím textem - stav sucha po loŇském roce dodnes se srovnáním zlepšeníxzhoršení.

Prostějov je tam několikrát jmenován jako jedno z nejsušších míst, okolí taktéž. Jste tam v červených barvách, dokonce i po celém loňském roce, kdy všechny tvoje příspěvky psaly o mega srážkách a o tvém udivení, cože to všichni ti pesimisté na foru mají. Tak nevím.....
Věřím spíše tomu Intersuchu než tobě, myslím, že nejsi stran zpráv od vás důvěryhodný zdroj. Možný by bylo lepší psát jen čísla ze srážkoměrů v tvém okolí než tu "omáčku" kolem, jak je u vás všude krásně zavlaženo. :jojo: :jojo:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 655
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště: Sušice
Nadmořská výška: 510 m

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod JABO » 04. 03. 2019 07:18

Tak jsme se opět dozvěděli nějaká moudra z Prostějova - TN Nova proti tomu hadr.... :D

Popřeme spadlé srážkové úhrny, popřeme nízké stavy podzemních vod, popřeme mapky sucha, které asi malují děti v MŠ
a pak popřeme vlastně sucho jako takové a pak všechny prohlásíme za pesimisty...Tedy fakt síla. :mysl:
Díky jednomu rádoby optimistovi, vlastně problém se suchem žádný není...
Kdo se zmíní o nedostatku srážek je automaticky nespokojen a pesimista...
Dave byl expert s jeho příspěvky, ale tohle je taky chuťovka... =-O
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 807
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště: Děčín
Typ meteostanice: Meteorologická budka
Nadmořská výška: 198

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Lubor » 04. 03. 2019 08:41

Maximální nárazy za dnešní den: https://www.ventusky.com/?p=49.97;13.62;6&l=gust-ac - na západě i v nížinách kolem 80 km/h, to už je docela dost. O poznání horší to bude v Německu, tam mají být i bouřky a nárazy 100 km/h :vitr: :upozorneni:
Lubor
Nový člen
 
Příspěvky: 64
Registrace: 25. 01. 2009 13:50

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod mnej » 04. 03. 2019 10:42

edwinak píše:MNEJ - četla jsem článek na portálu Intersucho a tam byla mapka sucha v ČR s doprovodným vysvětlujícím textem - stav sucha po loŇském roce dodnes se srovnáním zlepšeníxzhoršení.

Prostějov je tam několikrát jmenován jako jedno z nejsušších míst, okolí taktéž. Jste tam v červených barvách, dokonce i po celém loňském roce, kdy všechny tvoje příspěvky psaly o mega srážkách a o tvém udivení, cože to všichni ti pesimisté na foru mají. Tak nevím.....
Věřím spíše tomu Intersuchu než tobě, myslím, že nejsi stran zpráv od vás důvěryhodný zdroj. Možný by bylo lepší psát jen čísla ze srážkoměrů v tvém okolí než tu "omáčku" kolem, jak je u vás všude krásně zavlaženo. :jojo: :jojo:


Já teda nevím, nedůvěryhodný zdroj jsi možná zrovna ty, já sleduji sucho na mapách chmi.cz, ne nějaké intersucho, např. k dnešnímu dni 4.3.2019 je Prostějov v tmavě modré barvě s nasycením půdy 70-90% viz http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/sucho# Ano nějaké sucho je na jižní Moravě, v Praze a severozápadně od Prahy, ale není to zatím žádná katastrofa. Pokud jste pozorně tuto mapu sledovali celý loňský rok, pak i tuším Ovar se divil jak to, že v rámci většinou červené Moravy byl v místě, kde je Prostějov, modrý flek. Sami jste minulý rok brblali, že u Vás neprší a kolem letí bouřka, že srážky spadly jinde a právě tady ty bouřky lítaly s vysokými úhrny hodně často a ve 20km vzdáleném např. Přerově spadlo jen pár kapek. To je úděl konvektivních srážek. Takže být Tebou, tak o té důvěryhodnosti radši taktně pomlčím....CIAO. :jasno:
mnej
Nový člen
 
Příspěvky: 141
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště: Střední Morava
Nadmořská výška: 218

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 04. 03. 2019 11:26

Tak po pravdě řečeno pro mě intersucho také není úplně důvěryhodný zdroj. Na druhou stranu nasycení půdy menší než 50% na počátku března je velký problém a někde to není ani 30%. V tuto dobu by mělo být celé území tmavě modré až zelené a minimálně v těch suších oblastech těch 50-70. A katastrofa to už pomalu někde být začíná a pokud nepřijdou brzy vydatnější srážky tak s rostoucí teplotou se žluté oranžové a možná i červené plochy budou rozrůstat.
Já bydlím v údolí kde kromě východních směrů příliš nefouká a je to zde mrazové údolí s jílovitou půdou a i přes tyto okolnosti je již sucho docela patrné. Když vylezu na kopec nad náma tak tam jsou již pole úplně suchá a včerejší vítr tam z polí zvedal prach.
Většina území na tom tak špatně není ale tento dosavadní vývoj by to rychle změnil a jsou i menší lokality severně od nás kde je to ještě horší.
dididi
Nováček
 
Příspěvky: 1481
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště: kralupy nad vltavou
Typ meteostanice: klimatologická
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Ovar » 04. 03. 2019 13:03

Říkal jsem si, že se do teho nebudu montovat, ale zaznělo tu mé jméno, tak jsem tady.

Né, ale projel jsem si detailně obě mapy sucha, hned z prvu jde vidět, že jaksi nesouhlasí. Jenže doufám, že tady nejste jak slepý patrony a podívali jste se, co ty barvičky na obou mapkách značí.
Chmi ukazuje vlhkost v 0 až 20 cm pod trávníkem
http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/sucho#

Portál intersucho, ukazuje na první mapce vždy to nejhorší, tedy odchylku sucha od normálu, takže ne to samý jako sucho od chmi. Jenže po rozkliknutí (což všem zúčastněným doporučuji) se již dozvíte, že třeba pro ten Prostějov ve vrstvě 0-40 cm je 50-60% nasycení půdy (není to ideální, ale je to dost) a celá oblast tak naprosto koleruje s mapou chmi, kde je Prostějov v 50-70% nasycení půdy. Opravdu nevím co tu řešíte, sedí obě mapy, protože jste líný si to rozkliknout, na co se to sucho vztahuje.
To tajemství bláznivě červené mapy tkví pro hloubku 40-100 cm, kterou k běžnému životu nepotřebujeme. A po zimě těžko uvidíte co je v této hloubce, pokud sami nevezmete lopatu a nedokopáte se tam. A je úplně jedno, že se po dvoře brodíte v blátě, tahle vrstva půdy se nasycuje problematicky, záleží i na podloží a rozložení a typu srážek během zimy i na teplotách.
https://www.intersucho.cz/cz/sucho-v-ok ... =prostejov

Jen pro zajímavost, na chmi je Olomouc na tom špatně s vlhkostí půdy 30-50%, přitom na intersuchu je pro stejnou hloubku uváděná vlhkost S0. Tedy přesný opak této debaty. Jenže "menší" oblast kolem Olomoucka je na tom katastrofálně, půdní profil v hloubce 40-100 cm, má intenzitu sucha S5. Pro Olomoucko jsou 4 pozorovatelé, kteří dělají vlastní zkušební vrty a potvrzují/nebo vyvracejí správnost mapy- evidentně sedí ;) . https://www.intersucho.cz/cz/sucho-v-ok ... on=olomouc

Pro nás to sedí perfektně, zimní rozložení srážek bylo nejlepší jak jen mohlo být, většina srážek spadla mimo zamrzlou půdu a vše co napadlo se vsáklo bez odtoku. Hluboké půdy značí maximálně S1, což je velké vítězství po tom co tu loni bylo. A jen pro zajímavost, známý z jiného fóra psal, že jim od října 2017 do října 2018 ve Varnsdorfu napršelo 287 mm srážek. A stejně to zima dohnala a jsou na tom teď lépe než my: https://www.intersucho.cz/cz/sucho-v-ok ... gion=decin

Slovo závěrem, já věřím mapám na intersuchu, jsou podle mě přesnější a dělají je lidi cíleně s vypočtením sucha i s vlastním pozorováním. To že v těch mapách neumíte/nechcete číst, je váš problém :sry: .
A pak je tu ještě lokálnost srážek, ale to souvisí s tím co psala Edwinak a Jabo. Mohu demonstrovat i na loňským rokem v Plzni, kdo si pamatuje, často jsem tu prskal, jak všechno schytala Plzeň a to samé centrum. Každý měsíc 5-10 bouřek s lijákem. Přesto Plzeň skončila v ročním velkém deficitu a v prosinci tam bylo větší sucho než u nás =-O . Což přisuzuji klimatu, bylo moc horké léto na to, aby i ty lokální bouřky stačily, vše zůstalo na povrchu půdy a rychle se to vysušilo. Je dost možné, že i podobný efekt byl i u tebe Mneji. Ale nechci se zase do něčeho pouštět, je prostě možné, že bydlíš ve vzácném pásmu srážek, které ani mapy nezohledňují, jen si stále myslím, že tu nemusíš psát romány o tom, jak sucho vlastně není a my jsme jen pesimisti. Já chodím na více fór, ale to jsou fóra o pěstování a krom jednoho člena z Lyského průsmyku se všude probírá jen sucho, sucho, sucho.
(Zimy) -Tmin, Snow max
(17/18) -16,4°C 11 cm, (16/17) -17,7°C 19 cm, (15/16) -16,2°C 11 cm , (14/15) -13,9°C 9 cm, (13/14) -7,7°C 9 cm, (12/13) -11,6°C 24 cm, (11/12) -20,3°C 13cm, (10/11) -16,3°C 30 cm, (09/10) -16°C 25 cm
Ovar
Nováček

 
 
Příspěvky: 1075
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště: Okres Domažlice, Mrchojedy
Nadmořská výška: 460 m.n.m

Hodnocení: 29

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 04. 03. 2019 15:32

MNEJ - škoda, že se mi nepodařilo najít ten článek z Intersucha, ale i tenhle píše o suchu na Prostějovsku :

https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/olo ... zpravy_stk

Pokud ale bereš loňské bouřky přímo v Prostějově jako nějaké hledisko nesucha, tak to se bavíme každý o něčem jiném.
Modrý puntík na mapě tam mohl být, ale to neznamená, samozřejmě, nic.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 655
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště: Sušice
Nadmořská výška: 510 m

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 04. 03. 2019 15:51

Vítr na studené frontě je impozantní - meteostanice na střeše naměřila nárazy kolem 60km/hod.
Nicméně vypadá to opět na suchou variantu - půda už je tvrdá na kámen. Zatím jsem odolávala tomu jít zalévat, no, asi brzo začnu, abych zachránila co přežilo loňský rok- uschla jabloň, rakytníky a rybízy se držely jentaktak a z hortenzií mám proschlé zbytky. Jediný odolný keř je levandule. Že je v Praze a severozápadně od ní největší sucho nikdo snad nezpochybňuje, srážky se objevují víceméně jen na modelech a pak mizí... Nestěžovat si při pohledu na po loňsku zdecimovanou zahradu nejde :(
Sněhovou pokrývku jsme měli všehovšudy 3 dny. Zimu jsme si my a hlavně děti užili dohromady tři týdny na horách, kde bylo sněhu mraky, takže z tohoto důvodu bych si stěžovat nemusela, pokud bych to brala jako spousta lidí kolem, mohla bych tvrdit, že je ideální stav : lyžovačka na horách a v Praze hezky teplo a sucho. Nicméně mě bohužel stav přírody kolem sebe dost trápí, asi už stárnu - a mám obavu, že pokud nepřijde deštivý březen potažmo snad ještě duben bude to průšvih větší než vloni ...

Dynamika v modelech je, ale větší srážky nikoli, vrací se ten loňský nešťastný model, kdy fronty přecházely nasucho. Tož jsem si postěžovala a jdu vyhlížet ty srážky co jsou hlavně jižně od nás :(
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 370
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště: Praha-Vinohrady

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod CtiborV » 04. 03. 2019 18:13

Já se připojuji k mnejovi , je tu šířen zbytečný pesimismus vycházející hlavně s častého koukání na modely.
Právě jsem se vrátil z procházky, zmoklý a ještě k tomu za úderu hromů a blesků. Regulérní bouřka s lijákem a s větrem.
Jinak potok tu už teče normálně - i když nevyschnul ani loni v největších vedrech. Půda je normálně měkká a polňačka co vede okolo je rozježdená do bahna.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 432
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště: Řídeč u Šternberka
Typ meteostanice: WS 2350
Nadmořská výška: 300 m.n.m

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kapr » 04. 03. 2019 18:25

U nás teče potůček jako uprostřed léta... stejně si tu každý jede jen pro tu svou lokalitu a celé území ČR ho nezajímá.. je to tu už nějakou dobu zvykem, to že zrovna u vás je vody dost, neznamená, že je tak všude! GFS i aladin tam pro nás má na noc na středu nějaký deštík, možná i smíšené srážky na nějaké vlnce.. tak snad to klapne. Samozřejmě Olomoucku a Prostějovsku ať se to zdaleka vyhne ;)
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 4581
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, Slovácko, Morava
Typ meteostanice: Davis Vantage Pro 2+, srážkoměr Stratus
Nadmořská výška: 270m.n.m.

Hodnocení: 36

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod francek » 04. 03. 2019 20:17

Tenhle deštík co teď u nás pěkně sype ani v modelech nebyl... co bude v noci na středu teda uvidíme... nic není jisté
francek
Nový člen
 
Příspěvky: 166
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště: Hostýnské vrchy
Nadmořská výška: 415

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod JohnBattler » 04. 03. 2019 21:22

Je prakticky jisté, že příštích 7-10 dní zde bude západní proudění. Ale ono není západ jako západ, takže teploty mohou kolísat a vidím tam i jisté náznaky chladnějších dní cca 12.-13.3., ale bude to maximálně lehký podprůměr do 2°C pod.

Je totiž otázkou jak nám to v oceánu dva hlavní aktéři namíchají. Někdy bude Azorská TV spíše pravidelného tvaru a dodá tedy dostatek příměsi teplého vzduchu ze subtropického Atlantiku a jindy se více zploští, přísun teplého vzduchu se odřízne a spíše bude mít taktovku v ruce Islandská TN a dodá tam více vzduchu od severu. Záleží také na její mohutnosti a jak silně si tam vzduch od severu stáhne.

Člověk tak může koukat na synoptickou mapy Evropy a dvě skoro identické situace můžou přinést zde ve SE vzduchové hmoty ve výšce s rozdílem 10°C i více. Takže chce to koukat dále až za hranice Evropy. Uvidíme co nám ty dvě potvory naservírují, samozřejmě čím více chladnější složky tím více srážek to tak už bývá.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 363
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště: Říčany, Praha
Nadmořská výška: 400, 230

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Pajoš » 04. 03. 2019 21:57

Doporucuji ohledne sucha sledovat chmu,maj to zmonitorovane velmi dobre,jsou tam mapky dal na rozkliknuti a veskere zhodnoceni jak hydrologickeho tak pudniho sucha,myslim ze je situace daleko lepsi nez pred zimou,nic mene potrebujem castou a vydatnejsi cyklonalitu,zadne hnusne vyse dlouhodobe,jinak brzo budem tam kde sme byly v lete,ikdyz ne vsude je to ok,ale neni toho uzemi zdaleka uz tolik,nic mene i pres zlepseni sucho samosdrejmne trva,ale zmirnene uz.Zde posilam odkaz na sucho http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/sucho
Pajoš
Nový člen
 
Příspěvky: 36
Registrace: 28. 10. 2018 01:18
Bydliště: Kostelec u Holešova
Nadmořská výška: 265

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé