banner

Uživatelské menu

Doporučujeme


hračky

Statistiky

  • Příspěvků dnes40
  • Příspěvků včera21
  • Celkem příspěvků75337
  • Celkem témat798
  • Celkem členů2769
  • Nový uživatelMaritamycle
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod mnej » 28. 06. 2017 23:07

Zdravím všechny přítomné diskutéry po delší době z Prostějova, zde dnes krásné horké počasí 33st., sice větrné, ale nikdy to nebude ideální. Jsem spokojen, natož, že v půlce května jsme málem ještě topili, to je fenomenální červen. Večerní koupel v bazénu s mou 7 měsíční dcerkou byla báječná. Teď před půlnocí je ještě 24st. Paráda. Včera jsem sklidil třešně, dozrály až teď, skoro o měsíc později(a to jsme v nížině), než normálně. Meruňky, které normálně začínají už touto dobou svůj dozrávací proces jsou stále zelené jako brčál. Ringle teprve ve vývinu. Zpoždění fakt jako hrom. Příroda jen dohání, co chladným počasím do půli května zpozdila. Lidi radujte se z léta a neřešte pořád sucho. Jako dítě pamatuju léta 1982 až 1984 či 1994, kdy prostějovské říčky zcela vyschly a netekl tam ani čurůček vody. Dnes tam však pořád něco ještě teče, a to na těchto říčkách nemáme žádné megalomanské stavby typu Orlíku. Že se takové roky jednou za 30 let opakují je docela v normě. Nepamatuji se, že by tehdy komunisti, kteří chtěli poručit větru a dešti, takhle tehdejší sucho medializovali. Z vyprávění babičky vím, že v padesátých a šedesátých letech bylo tolik vody, že zdejší říčky dokonce zatopily značné části Prostějova, což musela být docela síla, neboť oproti tomu zdejší povodně 1997 a 2002 byly jen jako nevinné polechtání. O toto snad nikdo v opačném extrému nestojí. Myslím, že spousta z Vás je tu zmasakrovaných probíhající mediální kampaní ohledně sucha, která se různým subjektům hodí do krámu. Nedávno jsem četl vyjádření předsedy vodařských asociací, že vody je u nás dost. Není snad rok, kdy by zemědělci neplakali. Jednou je sucho, jindy moc mokro, aby měli více dotací. Lidé nikdy spokojení nebudou, to je přeci naše vlastnost od pradávna. Za mě jsem rád, že tráva moc neroste, neboť vydatně srážkové jaro mi bohatě stačilo a při mém pracovním vytížení bych ji ani nestíhal sekat. Jak jsem psal již posledně, příroda si se současným stavem poradí, a my jsme od toho, abychom se přizpůsobili a věčně neremcali. Dnešním problémem nejsou srážky v létě, ale v zimě, kdy je jich relativně velký nedostatek, ale jednou přijde zima, kdy budeme úpět od října do dubna pod sněhem a naše sněhová mapa republiky v Krkonoších do další zimy ani nestihne roztát. Tímto se to vyrovná, ale nebude to hned. Bude to postupné. Výhled věští mírné ochlazení, doufám, že pod 20 to na Moravě nepůjde. Klidně by mi stačila jedna průměrná bouřka za 14 dnů a mohlo by být současné teplé počasí až do konce srpna :) Z modelů se nedá vyčíst v současné době jistě prakticky nic, jen předpověď na nejbližší hodiny. Taky mne překvapila nízká oblačnost v Čechách, ale tu jsme taky posledně debatovali, když se vyskytne v letním období. Strašení o tom, že se za pár dnů všichni neosprchujeme, to jsou poplašné mediální zprávy.... A tak užívejte horka, běžte k vodě a nestresujte se. Ciao :ahoj:
mnej
Nový člen
 
Příspěvky: 113
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště: Střední Morava
Nadmořská výška: 218

Hodnocení: -2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Pevca » 29. 06. 2017 05:18

Já se z léta raduju, ale když máš pole, velké horka a poslední srážky 23.6., které nebyly nijak závratné, tak prostě na déšť čekáš... U nás do dnešního rána ani kapka a to jsem fakt doufala, že nás něco aspoň trochu chytne, když se dívám na radar a na Aladina, tak konstatuju, že nám hold na poli letos všechno asi uschne :(. Jo kdybych bydlela na bytovce, válela se u bazénu, asi bych to viděla jinak...
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 492
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště: Veletiny, Zlínský kraj
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod edwinak » 29. 06. 2017 06:14

Pevča píše:

á se z léta raduju, ale když máš pole, velké horka a poslední srážky 23.6., které nebyly nijak závratné, tak prostě na déšť čekáš... U nás do dnešního rána ani kapka a to jsem fakt doufala, že nás něco aspoň trochu chytne, když se dívám na radar a na Aladina, tak konstatuju, že nám hold na poli letos všechno asi uschne :(. Jo kdybych bydlela na bytovce, válela se u bazénu, asi bych to viděla jinak...


Naprostý souhlas, Pevčo! To sucho je pro člověka, který pracuje s půdou a je tímto s přírodou spjatý, velmi, velmi stresující. Příspěvek od MNEJ je sice velmi hezky napsaný, nic proti takovému životnímu postoji, dá se jen závidět, akorát že je stran problému sucha mimo, ale úplně mimo. Nelze se divit, pokud má MNEJ sedmiměsíční miminko, je to asi ještě mladý pán a tudíž moc nepamatuje. Jako dítě - píše-si pamatuje,jak atd.....
Jenže jako dítě si všichni pamatujeme prdlajs. Pamatujeme jen okrajově.
Pevče přeju co nejdřív alespoň trošku deště a do budoucna přehodnotit plodiny, které pěstovat. Neb sucho u vás, na j. moravě se bude určitě postupně zhoršovat. Já bych zvážila malou vinici. :) Ale fakt!
Jinak my jsme se konečně v Sušici dočkali, pršet jemně začalo po 10hod večer, v noci sucho a ted k ránu prší pěkně vytrvale. Máme zatím 7mm. Žádná sláva, ale bohudíky!
Ta fronta jde nakonec jinak, než ukazoval Aladin i Němci ve výhledech, takže jsme se do ní "vešli", ale bylo to s chlupem - východně od nás už je konec, takže východní čáasti jižních Čech a Vysočina už nic moc. Ale Rakovnicko, Domažlicko a Plzeňsko super. To byly nejvíc postižené oblasti.
Dál to vypadá na snesitelné teploty, alespoň týden a nevalné úhrny srážek, ale jak píše Adi, může se vrátit i ten starý známý scénář, který je tady pořád. Snad ne.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 607
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště: Sušice
Nadmořská výška: 510 m

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Tomfik » 29. 06. 2017 06:40

Většina části Moravy měla nějaký bouřky v minulých 14dnech, na jz teď hodně prší. Srážky v modelech jsou pořád, tady to opravdu už hraničící. Výhledy jsou vesměs kolem průměru, na neděli půjde fronta, V zřejmě lízne v sobotu ráno pásmo, ten krajní. Ale stále se zde bude omývat, že jsou výhledy suché. :cerveny:

Nás včera nic, ale předevčírem liják, který dal zase alespon 20mm, nemám bohužel zaznamenáno.

Teď nás zde čeká chladnější mód, nad 20C se pár dní nepodíváme.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2035
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště: Českomoravské pomezí, situace hodnotím vzhledem k mé poloze
Nadmořská výška: 574m.n.m

Hodnocení: 22

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod kocourdanilo » 29. 06. 2017 07:07

Zdravím z Opavy,
tak podle očekávání u nás spadlo jen pár kapek a silný vítr vše akorát vysušuje. Ale co se dá dělat, stále jsou u nás oblasti, kde jsou na tom mnohem hůře.
Akorát nechápu, proč vlastně ČHMÚ zrušil výstrahu na nebezpečí požárů pro okresy Znojmo, Břeclav a Třebíč, vždyť podle radaru tam prakticky vůbec nepršelo? Navíc fouká dost silný vítr, který by případně vzniklý požár ještě rychle šířil... %)
kocourdanilo
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 27. 06. 2017 15:46
Bydliště: Opava-Kylešovice

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod wenzel » 29. 06. 2017 07:48

Edwinak: Tady na Rakovnicku začalo pršet k ránu, ale do 8 hodin jen slabě, zatím máme 5 mm, ale výrazné srážkové pásmo se o nás již otírá a patrně nás naplno zasáhne. Přeju všem bohatou zálivku, byť vím, že ne všude tomu tak bude. Zrovna teď déšť výrazně zesílil.
Podle akumulace srážek někde v oblasti Příbramska nebo severního Písecka mimo meteo stanici již napršelo přes 100 mm. Právě tam a nad západní částí Prahy teď nejvíc prší. Praha Radotín mezi 7.00 a 8.00 přes 60 mm. To je slušné. Původně jsem čekal, že nejsilnější srážky budou na horách, hlavně v Lužických a Jizerských, teď se zdá, že alespoň dopoledne nejvíc zaprší v západní polovině Středočeského kraje.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 390
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště: Rakovník
Nadmořská výška: 350

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod dididi » 29. 06. 2017 07:58

Tak tady zatím bída pouze nás střídavě chytají konce toho švihadla které je vytrčené z otáčejícího balíku troch víc k východu. Ten posun je zatím velmi pozvolný a dopoledne se na tom moc měnit asi nebude tak doufám že se dostaneme do toho kolotoče protože ono se to pak náhle odsune celé na sever docela rychle. Ale je to o fous střídá se liják v trvání 2-3 min a pak zase 20 min jen krápe či mrholí. Ale ono to tady nakonec spadne jen je škoda že nás to tak dlouho jen olizuje protože konečný úhrn tím bude asi tak poloviční než mohl být.
Momentálně je tma jak ve 3 ráno. Na JV obzoru je nizská základna mraků která se rychle přibližuje z tohoto směru zatímco nad hlavou letí ještě nišší mraky z opačného směru. Pěkný střih a liják je tu.
Naposledy upravil dididi dne 29. 06. 2017 08:08, celkově upraveno 1
dididi
Nováček
 
Příspěvky: 1404
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště: kralupy nad vltavou
Typ meteostanice: klimatologická
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod lordtomas » 29. 06. 2017 08:07

Zde na západním okraji Prahy se poslední cca 2 hodiny koná nepřetržitá orgie přívalového deště. Jen od těch cca 6:30 hodin ráno to klidně může být i 50mm - bohužel nemám kde tu na sídlišti instalovat srážkoměr (v nedalekém Radotíně prý napadlo během noci 60mm) a neustále se z nebe valí provazy deště, takže to číslo ještě poroste.

P.S. - Tak asi to celkem odpovídá, podle oficiálních dat. Za dnešek asi spadne skoro tolik co obyčejně za celý červenec.
Obrázek

Je to fajn. A koukám že slušný záhul dostává i Sušicko a Horšovskotýnsko, takže z těchto míst snad teď žádné stížnosti neuslyšíme :-)

Ovšem zřejmě to vypadá na následujících cca 14 dní na poslední vskutku významné srážky a pro Moravu a východní polovinu republiky obecně to se suchem nevypadá moc dobře. Tak aspoň že žádná tropická vedra nejspíš nebudou.
Naposledy upravil lordtomas dne 29. 06. 2017 08:32, celkově upraveno 1
lordtomas
Nováček

 
 
Příspěvky: 216
Registrace: 18. 12. 2008 14:35
Bydliště: Praha-Stodůlky
Nadmořská výška: 350 m.n.m.

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod dididi » 29. 06. 2017 08:28

Jinak je opravdu neuvěřitelný jaký rozdíly v úhrnech jsou jen v rámci Prahy. Prostě záleží jen na tom kde se ten kýbl plnej vody vyleje. Jeden se nyní velejvá právě tady. Jsem za to rád už nebudu muset dopouštět bazén skimer už neměl kde brát a po dnešku to bude zase ok
dididi
Nováček
 
Příspěvky: 1404
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště: kralupy nad vltavou
Typ meteostanice: klimatologická
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Gregory » 29. 06. 2017 08:29

dididi píše:Tak tady zatím bída pouze nás střídavě chytají konce toho švihadla které je vytrčené z otáčejícího balíku troch víc k východu. Ten posun je zatím velmi pozvolný a dopoledne se na tom moc měnit asi nebude tak doufám že se dostaneme do toho kolotoče protože ono se to pak náhle odsune celé na sever docela rychle. Ale je to o fous střídá se liják v trvání 2-3 min a pak zase 20 min jen krápe či mrholí. Ale ono to tady nakonec spadne jen je škoda že nás to tak dlouho jen olizuje protože konečný úhrn tím bude asi tak poloviční než mohl být.
Momentálně je tma jak ve 3 ráno. Na JV obzoru je nizská základna mraků která se rychle přibližuje z tohoto směru zatímco nad hlavou letí ještě nišší mraky z opačného směru. Pěkný střih a liják je tu.

Je to přesně tak, jak píše dididi, déšť se snad konečně už dostává i k nám, východněji, už se to pomalu přetáčí... Jinak zatím cca 6 mm, včera nás trefila pouze jedna malá bouřka a v noci taky jedno menší pásmo... Je to celé posazené víc západněji, než bych potřeboval... Ale přeju vám to všem, kde vydatně prší ;)
Gregory
Nový člen

 
 
Příspěvky: 171
Registrace: 03. 01. 2009 09:36
Bydliště: Tuhaň, okr. Mělník
Nadmořská výška: 165 m

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod havel » 29. 06. 2017 08:36

To je ten problém kdy nakydá někde za necelých den měsíční úhrn srážek a 100 km východně ani kapka a pak vznikají situace,že sytý hladovému nevěří. Po červencovém červnu na další červenec s obráceným chodem srážek,tedy suchu nemám chuť. Toť můj povzdech.
havel
Nový člen
 
Příspěvky: 129
Registrace: 09. 06. 2008 20:59
Bydliště: Pačlavice

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Mira » 29. 06. 2017 09:07

Takže podle předpokladu od rána jasno, ani kapka, téměř 25°C a to vše za neutichajícího silného vichru, který to dílo dokonává. Dokud zde bude takto foukat, tak žádný déšť nepříjde. Něco málo by snad mohlo projet podél Bílých Karpat, ale pochybuji.
Mira
Nováček
 
Příspěvky: 244
Registrace: 30. 04. 2008 14:51
Bydliště: Ludkovice
Nadmořská výška: 267 m.n.m.

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod godlike » 29. 06. 2017 09:23

Stanice Radotin uz atakuje 100mm za poslednich 24h. Skoda, tolik vody nazmar odtece. Na druhou stranu kdyby takove lijaky zasahly vyschly jih Moravy, bude z toho akorat povoden.
Jinak v ruznych castech Sumavy to taky neni zadne zazrak. Rodice( Vimperk) maji jen 4mm. Susicko tady nic moc.
Zapad republiky dostane dnes peknou naloz srazek. Vidim to na lokalni povodne.
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 394
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště: Zdiby

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Ovar » 29. 06. 2017 09:27

mnej píše:Zdravím všechny přítomné diskutéry, bla bla. Ciao :ahoj:


Sepsáno je to móc hezky, ale zajdi si chlape někdy do lesa, a vypěstuj si něco na zahradě. Kdybys ses místo válení u bazénu zajímal o věci kolem sebe, neplácal by jsi tady takové hovadiny, že nemáme řešit sucho =-O :mysl: . Některé části republiky velmi vážně usychají, včerejší pohled v okolí Holýšova byl unikátní, nikde zelené stébelko trávy a usychající stromy.

Jinak pro informaci ostatním, tady je současný úhrn necelých 15 mm, tedy úhrn neřešící sucho. A srážky se bohužel již přesouvají a slábnou. Nenaplnily se ani nádrže a jsem si jisto jistej, že když vezmu rýč, tak v 10 cm bude sucho na troud. Pro následující chladné dny bude příjemně, oživí se trávník, zazelená se, ale jestli se vrátí vedra a do té doby nezaprší tak krásně jako třeba v Praze, budem velmi rychle, tam, kde jsme byli. Takže promiň Lordetomasi, nesplnilo se ti to.

Ještě ze zajímavosti za letošek stanice Staňkov pokořila historicky nejvyšší počet tropických dní, bylo jich tam 10. Tady ještě o 3 více.
(Zimy) -Tmin, Snow max
(17/18) -16,4°C 11 cm, (16/17) -17,7°C 19 cm, (15/16) -16,2°C 11 cm , (14/15) -13,9°C 9 cm, (13/14) -7,7°C 9 cm, (12/13) -11,6°C 24 cm, (11/12) -20,3°C 13cm, (10/11) -16,3°C 30 cm, (09/10) -16°C 25 cm
Ovar
Nováček

 
 
Příspěvky: 996
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště: Okres Domažlice, Mrchojedy
Nadmořská výška: 460 m.n.m

Hodnocení: 27

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod dididi » 29. 06. 2017 09:32

Tady za poslední hodinku 20,2 dnes již celkem 23,6 a za poslední týden 46,3mm jsem spokojen. Něco ještě dnes doprší ale hlavní porce už spadla.
Chvilku nešel ani přenos dat ze stanice na internet tak jsem volal do ČHMÚ a padla taky zmínku o stanici Radotín. Praha má spoustu stanic které naprovozuje ČHMÚ nýbrž PVK a bylo mi řečeno že udaje z nich nejsou příliš spolehlivé a že proto jsou tak velké rozdíly v rámci Prahy. Z pražské pobočky ČHMÚ má tak nejvyšší úhrn za posledních 24 h. stanice Dobřichovice
dididi
Nováček
 
Příspěvky: 1404
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště: kralupy nad vltavou
Typ meteostanice: klimatologická
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: aviv