Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97827
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Kelt » 10. 07. 2017 19:57

Ahoj.
Stalo se to, co nepamatuju za 47 let, vyschl místní potok, teče tam cosi, co vypadá, jak kdyby to teklo brčkem od limonády. Není čím zalejvat, stromy žloutnou. To jsem k nim denně lil vodu.
Je to zoufalství.
Na zejtřek nám Aladin něco maluje, tak budu doufat, co taky zbejvá. :dest: :dest: :dest: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod vanada » 10. 07. 2017 20:04

U nás je to stejné. Napršely 3 mm před čtrnácti dny a před tím ani nepamatuji. Na lesy je žalostný pohled. Některé už žloutnou. Keře schlíplé. Trávu už není vidět. Srážky ani výhledově žádné. Nevím ......
vanada
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrace: 05. 08. 2015 11:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Ovar » 10. 07. 2017 20:24

Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 10. 07. 2017 21:04

U nás pršelo... celý 1 mm! :D Ostrava si dala víc, na Prostějovsku prý velké kroupy. Přitom na radaru to vypadalo na větší bouřku, nakonec se ta první vyhnula západně a druhá skoro taky a to východně. :D

Podle Aladina zde měl padnout tropický den, nakonec ne, takže k 10.7. jsme na tom podobně s tropickými dny jako ke stejnému datu loni a předloni, kdy jich bylo 5 (v obou letech), letos 4, přičemž v červenci zatím žádný.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Adi » 10. 07. 2017 21:19

Ahoj, hlásím pěknou bouřku navečer se slušným, byť krátkým přivaláke.

Dalších 10 mm na kontě, ovšem předtím neskutečné dusno při oblačné až polojasné obloze a 29 stupních.
Nyní 20, blýskavice a zvedá se vítr

Podle Aladina zítra by mělo slušně zalít. Nicméně to nic nemění na tom, že máme aktuálně 50 mm za červenec ...
I radar na noc je slíbný.

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod dididi » 10. 07. 2017 22:47

Tak čekal jsem že to tady bude slabota ale že nespadne ani kapka to jsem teda nečekal. Včera tropik o pár desetin nepadl dnes naopak ano. Je ale pořád šance v dalších dnech. Od čtvrtka teplota jen lehce nad 20. Doporučuji všem co nemají rádi vedro aby si toto krátké období náležitě užili protože za týden se nastartuje další horká vlna. Jak bude dlouhá a kam až teploty půjdou je zatím nejisté ale každopádně bude zase vedro a nebude to na 2-3 dny jako nadcházející ochlazení.
Někdo si možná při pohledu na GFS řekne že to tak nebude ale jsem přesvědčen o tom že to co maluje s prolomením TV a následnou brázdou táhnoucí se z dalekého severu až kdoví kam k jihu je nereálné a bude velmi rychle vymazáno.
Netvrdim že bude rovnou 35 /ale taky nevylučuju/ ale teploty okolo 30 to dá. Trochu složitější je to pokud jde o srážky. Zpočátku oteplení asi moc nebudou ale v dalších dnech by naopak mohlo spadnout vody docela hodně a to střídavě na většině území.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod mnej » 10. 07. 2017 23:18

Zdravím všechny zdejší diskutéry opět po delší době, co se dnes stalo v Prostějově, to pamatuju pouze z jižní Evropy resp. Itálie, kam léta jezdím na Gargáno a do Kalábrie. Dnes od 18 jsem měl hrát tenis s kolegou, místo toho jsem nevěřícně zíral až do 21:30 na oblohu a trnul, aby nepřišla apokalypsa s povodněmi a obrovským krupobitím. Navštívilo nás za toto časové období celkem 6 bouřek, poslední 7 bouřkové jádro se před hodinou u Vyškova rozpadlo. Apokalypsa krupobití nás těsně minula, zde padaly krupky cca půl centimetru velké. Naštěstí jich moc nebylo, ale o tři km západně v Mostkovicích docela velké prý malé slepičí vejce, to jsem si oddechl. Ještěže jsem nedopouštěl bazén, kde mi už 10cm chybělo na výšce, protože by mi přetekl. Po dnešních "italských" výživných bouřkových lijácích, kdy to dalo celkem necelých 60mm a to ještě mám srážkoměr trochu ve stínu květináče, takže v tom místě mi vždy naměří deště méně, než kdyby byl na otevřeném prostranství. Takže bych to tipoval celkem někde kolem 75mm. To jsem zvědav, jak po té zálivce vystřelí tráva, abych za pár dnů zase nesekal jako divej. Po dnešní málem apokalypse bych uvítal opět sušší a klidné počasí, neboť čeho je moc, toho je příliš. Kdyby to šlo, klidně bych z dnešního úhrnu 60mm poslal Pevci, ať je konečně jednou se srážkama spokojená. :) Kdyby se mělo toto ještě dvakrát do měsíce opakovat, tak se obávám, že všichni uplaveme. :plavani: Za Prostějov tedy říkám, že pokud vyjde GFS hot wave po 17.7., tak co se týká srážek, jsme dneškem plně připraveni i na déletrvající epizodu bez srážek. Svůj příspěvek píši z terasy, kde i po těch lijácích je příjemných 19st., kdyby nebylo všechno totálně mokrý, ani bych neřekl, že tu nějaký eldorádo bylo. Na radaru se něco rýsuje z Rakouska, tak doufám, že to půjde východněji, ať má Pevca velké aspoň pozdní brambory. CIAO
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod vichr » 10. 07. 2017 23:27

Na letošním létě mi připadá nejzajímavější ta území rozmanitost. U nás máme sucho na úrovni roku 2015. Letos však panuje už od konce května. Trochu paradoxní je, že 2-3 x týdně přechází studená fronta, ale zpravidla se to odbude větrem (který ještě více vysušuje) a několika ostře pozorovanými kapkami na vyprahlou zem. Přesto je šance na déšť letos v červenci spíše vyšší, než byla před 2 lety, a také teploty vzduchu nejsou tak vysoké (což znamená pouze tolik, že tropický den není úplně pravidlem...) Očekávám tedy, že po extrémně teplém a suchém začátku léta bude jeho pokračování sice také teplé a suché, ale snad přece jen mírnější.
Celkově vzato se počasí od začátku roku "chová jako šílenec". Leden byl suverénně nejstudenější po 2006, duben nejstudenější za 20 let, únor o 7 stupňů teplejší než leden, březen rekordně teplý, od května pak trvá trend nadprůměrných (ne však extrémních) teplot a výrazného deficitu srážek. Dopady na zahradní rostlinstvo jsou dost hrozné.
Dnes po dlouhé době postupuje frontální oblačnost našimi končinami a dokonce trochu prší. Kéž by to dalo aspoň bídných 5 mm (ale zatím to nevypadá). Dal bych si aspoň jeden den pauzu se zaléváním:-)
vichr
Nový člen
 
Příspěvky: 131
Registrace: 14. 11. 2014 11:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Tomfik » 11. 07. 2017 06:35

Tak se zdá, že noc a ráno asi všichni pár kapek. na té jižní moravě, to teď v posledních dnech lokálně je určitě lepší, těch rudých odrazů je tam celkem dost.

Nejvíce opravdu soucitím s Keltem, protože jsem si dal přímělkov do radaru a vidím, jak to kolem něho zleva zprava obchází, ale u něj fakt ne a ne a to kolem něho 20km je určitě už lépe.

Včera podle radaru to bylo hodně bohaté na střední moravě. Večer se vyjasnilo, nyní prší. Do sobty nás čekají chladnější dny, pravda středa může být ještě teplá, nicméně trop nečekám, teda maximálně u Radeho, protože ten tam snad přitápí :-D :-)
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod vanada » 11. 07. 2017 07:57

Tak u nás napršel za noc a ráno 1 mm. Ale v Brně včera odpoledne a dnes od rána pěkný vydatný déšť. My se asi nedočkáme.
vanada
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrace: 05. 08. 2015 11:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod pepa » 11. 07. 2017 08:58

No, brzy ráno, když jsem se díval na radar, jak jsem přál něco i Keltovi. A ano spadlo pár kapek, nic víc. Já jsem na tom něco mezi Keltem a Tomfikem, bouřka byla třeba v neděli odpoledne, slabě pršelo v pátek ráno. Sucho u nás je, protože srážky nejsou velké, zato výpar kvůli vysokým teplotám ano. Ale u nás je to pořád docela v pohodě. Moc srážek už asi nebude, i když třeba fronta, která bude na východě zítra přecházet až později odpoledne, může překvapit. Čtvrtek a sobota v chladném sz. přinese kromě hor max. slabší přeháňky. Dál je můj názor, že jak je letos zvykem, nepřijdou vedra kolem 35°C - mě to k letošnímu roku nesedí, modely horké i studené vlny postupně korigují, jak psal myslím Tomfik. Ale teplo zřejmě cca od pondělí opět bude, a asi dost dlouho, srážky jsou nejasné. Do té doby - cca od čtvrtka do soboty, popř. neděle, bude něco takového jako pár dní na přelomu června a července, tedy slovy médií strašná zima, kterou si děti nezaslouží, resp. teploty kolem průměru, některé dny mírně pod průměrem.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 11. 07. 2017 09:24

Tak podle mapky to vypadá na slušné plošné zalití, i když ta množství nejsou extra - u nás něco málo přes 10 mm, snad se dočkali trošku i na jižní Moravě, i když tam mapka ukazuje jen velmi malá čísla.
Nám se bouřky úspěšně vyhýbaly dva dny, nespadl ani mm, až na dnešek v noci přišla jedna malá, ze které začalo pršet a přešlo to do souvislejšího deště a do rána ještě pár přeháněk. Zaplaťpánbů.
Myslím na Kelta, Pevču a Vanadu, ozvěte se, jak jste tam u vás na tom.
To teplo, které má přijít, zatím pro nás tady vypadá na teploty kolem 26st docela dlouho, když to nepoleze na třicet, tak mně to nevadí. Ale srážky zase nevelké, bouřkové, ach ta voda!! Jestlipak - a kdy -se dočkáme bezstarostné hojnosti srážek? :destnik: :destnik:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 11. 07. 2017 12:11

Tak u nás to hodilo cca 10 mm za což jsem velice rád ...Už ani nevím po jaké době takhle trošku víc sprchlo. Krásně to vyšlo a aspoň doplnilo sudy na dešťovku, která včera úplně došla. Usychali tu keře za živa. Dnešní déšť je ale trošku živil. A celkově veškerý povrch tu byl jak beton. 10 mm sice nic nevyřeší , ale aspoň trošku to tu přírodu podrží.
Za včerejšek to tu dopadl asi takto:
19:30 přešla jedna menší bouřka s 5 minutovým přívalákem.
Posléze nás 21:30 0 pár stovek metrů obešla další tentokrát už dle radaru silnější bouřka.
22:30 nás krásně obešla další skupina menších bouřek.
23:20 nás lehce škrtla silná bouřka s malými kroupy.
1:40 přišla slabá přeháňka se slabším deštěm.
4:30 přišla rozpadající se bouřka se silnějším deštěm. Ta přinesla 2. srážkově silnější epizodu. Ta vydržela do 6:10.
a 7:30 přišla třetí srážkově významnější epizoda která trvala kolem hodinky.
Poté nás přešlo ještě několik slabých přeháněk ale jejich úhrny jsou zanedbatelné.
Tuto srážkovou epizodu považuji za více méně vydařenou (mohlo to dopadnout i hůře).
Nadcházející období vidím po docela mírném ochlazení které nás čeká jako velice horké. S tím, že tepleji bude spíše na J polovině území jak tomu bylo více méně doposud...Posléze to vypadá na tlakové bahno a tudíž srážky spíše konvekčního charakteru a velice lokální. Nejteplejší bych viděl začátek 3 dekády července.
Takže asi tak .
Zatím :ahoj:
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 11. 07. 2017 15:23

Ta třetí dekáda července - je tam několik výstupů po sobě kolem 15°C v 850 hPa, trochu mi to připomíná červenec 2014 nebo ten loňský...

Jinak jsme u nás o dalších 10 mm bohatší za dnešek, takže skoro 40 mm za červenec, ale to je jen odhad z map, loni to byla o více než 100 mm větší suma.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Kelt » 11. 07. 2017 17:31

Ahoj.
Tak my máme za dnešek 2 mm. Tím naše srážkový hody skončily. Aladin nám nemaluje vůbec nic, yr.no nám dává na sobotu 1 mm. Úžasný vyhlídky.
V noci na nás šlo dost velký srážkový pásmo, byla tam i oranžová. Podle radaru už to bylo u nás, říkal jsem si:To nás trefí, tak jsem šel spát. Nechápu, kde se to ztratilo. :'(
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: pazout