Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97826
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na září 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod karel » 07. 09. 2019 18:11

Godlik nevím jaké máš informace ale že by zde v Podkrkonošší byl nějakej deštivej rok to teda ani náhodou a já s tebou nemohu souhlasit nebot když to zde čtu a jak každej píše jak má závratný srážky je mne zde do :'( nebo si myslíš že 441mm je nějakej srážkovej nadprůměr já teda ne toi v ty Praze maj daleko větší přísun :dest: a budu rád když se vůbec dohrabem do konce roku k 600mm a to je ještě podprůměr deštivej rok si já představuji jinak a myslí že i Meteoweather by moje písmo potvrdil.
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod dididi » 07. 09. 2019 18:16

Takže asi takhle. Na své si zase přišla Morava tam kromě v-sv napršelo pěkně. No a ten sv jistě svou porci srážek teprve dostane. Horší je to v Čechách v podstatě jen několik málo mm zde jen desetinky v noci přes den jako když někdo fluše z auta.
Srážky nad Čechy děravý jako cedník pásmo postupující nad Moravu se taky stává roztrhaný lívanec.
,,godlike": řekl bych že odhad do 15mm není skepse ale docela optimismus. Zdá se že v Čechách snad dostane trochu slušné srážky spíše západ ale není to žádná tutovka. Každopádně tam kde v Čechách něco spadne tak jedině díky trvalejšímu dešti protože žádnou velkou intenzitu bych neočekával.
Jinak výhledy jsou srážkově v delším horizontu absolutně suché což tedy není vůbec dobré. Teploty půjdou od poloviny týdne docela pěkně vzhůru pak možná krátké přechodné ochlazení na přední straně TV a supr babí léto ve druhé polovině září. Iba ta voda kdyby ještě předtím spadla.
Tady by to chtělo alespon 50mm ale bohužel jak už jsem odhadoval včera nemám důvod nic na tom měnit víc než 10mm to tady nedá.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod paja » 07. 09. 2019 18:49

Pokud se modelům alespoň s větší části splní to co malují, tak největší výtěžnost plocha a množství z této deštivé situace získá......... Slovensko. No moc mě to nepřekvapuje. Mimo jiné - už jim to tam z Maďarska pěkně jede :dest:
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod JohnBattler » 07. 09. 2019 19:03

JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kapr » 07. 09. 2019 20:46

v sousedním Starém Městě jim to teď s večerem naskakuje slušně.. do 21. hodiny už měli za dnešek o 10 mm víc než my 9 km západně... tady se jedná spíše o přeháňky nebo občasný déšť, tam o déšť trvalý.. gfs se s tím nesere, beze srážek kam až vidí..
Naposledy upravil kapr dne 07. 09. 2019 20:48, celkově upraveno 1
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod aviv » 07. 09. 2019 20:46

@godlike: 15mm bych v pondělí brala. Za dnešek jsem na tom lépe máme už 0,6 :D

S tím SV : máme chalupu v Českém ráji v Lomnici nad Popelkou a tam je to letos opět bída, snad ještě horší než střední Čechy. Nicméně východ a Morava jsou za vodou.

poslední dva výstupy GFS mě děsí: od pondělí do konce výhledu ani kapka.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod godlike » 07. 09. 2019 21:44

Jo, myslel jsem tu vychodni a severni cast vychodnich Cech, Ustecko- Orlicko. V Krkonosich jsem letos byl, prisly me uplne vysuseny jak treska. Ale letos mam nakej pocit, ze bude konecne podarena zima i dole v nizinach. Kdyz uz Honsova tvrdi, ze bude tepla a blativa, jinak to ani nemuze dopadnout.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1197
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Tomas556 » 07. 09. 2019 22:42

Zdravím,
Tak nějak si letos plujeme na vodě. 8-) Hub v lese jak much. Za září do dneška 44 mm. V pondělí spadlo 28 mm, od včerejška 16 mm..
Zajímavé číslo hodilo i léto s celkovým úhrnem 331 mm. Od počátku května máme letos zatím 464 mm. Do pondělí to vypadá u nás na další bohatý příděl. Možná je i bouřka. Výhledy jsou zde samozřejmě jako vždy suché. Stejně jako každý den i týden. Nicméně chápu pesimismus některých. Já to samozřejmě v naší lokalitě vnímám jinak. Letos jsou velké regionální rozdíly v úhrnech srážek. Jen aby do 10ti dnů zase nenalilo. ;) V týdnu by mohlo být i hezky. Nehledal bych v tom nějaké teplotní extrémy. Jak dlouho se prostě neví, protože pořád ještě nelze vyloučit změnu v půlce měsíce kolem 15,17ho cca..
Moje motto nejen do roku 2020: Než-li bojovat proti měnícím se životním podmínkám, raději se adaptovat.
Tomas556
Nový člen
 
Příspěvky: 14
Registrace: 07. 09. 2019 22:29
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Adi » 08. 09. 2019 07:58

Ahoj,

Tak u nás pořádně zapršelo až dnes v noci a to nějakých 12-13 mm, předtím v přeháňkách další 3, takže jsme někde okolo 15 mm, takže září má v mé lokalitě zatím 45 mm. Nestěžuji si. Povrchově je mokro, vše se zelená, tráva roste jak o život a houby rovněž :) ovšem níže je vody stále málo, ryl jsem před včerejškem na zahradě a na délku rýče níže půda je jen mírně vlhká až skoro suchá. Ostatně je to vidět na našem potoce, poslední dva dny byl bez vody. Takže ano, prší, ovšem deficit z léta je stále velký (se započtením vyšších teplot) Musím se podívat na roční úhrn srážek. Vím, že od března, kdy jsem vyměnil řídicí jednotku na meteostanici tak to dává k dnešnímu dni necelých 400 mm, musel bych se podívat do archivu a spočítat celý rok, hodím to sem večer.
Takže dnes zataženo, mlhavo a teplota na 13,5 s tím, že slabě mrholí.
Výhledy - zde na SV zítra další příděl, pak v úterý doprchávání, načež oteplení s tím že dáme pár dní někde nad 20 stupni. Někde možnost i LD? Interval teplot 19-23, resp. 20-24?
Zajímavě se rýsuje situace zhruba za týden, po přední straně výše by se mělo poměrně výrazně ochladit s teplotou ve výšce okolo nuly, tzn. sněhové přeháňky na horách a pak první plošnější mrazíky důle. Srážek žel z toho - aspoň dle dnešních předpokladů moc nekouká, protože tlaková výše. Škoda, mohla by to být ukázková fronta od SZ. Nicméně dávám určitou šanci tomu, že se situace může změnit k lepšímu - tzn. více srážek pro Střední Evropu.

Přeji pěkný den a srážky, tam, kde jsou nejvíce potřeba.

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Rosťa » 08. 09. 2019 09:10

Ahoj
Tak po včerejším dni,kdy nás srážky míjely západně,tak k ránu už zde vydatně pršelo na plný úvazek a připsali jsme 21mm.Čechám bych to přál,snad noční vlna vám nacvaká,aladin tu vlnu přes Čechy drží,i když zrychlil.U nás by mělo pršet zítra nejdéle a dost vydatně,shodně to vidí náš,Polský i Slovenský model,není vyloučená i bouřka a to i dnes večer.
Jinak od útery hezké skoro letní počasí,víkend téměř jisté ochlazení na přední straně TV,na jak dlouho to bude záležet na přesunu TV.Zajimavá budou nejspíš ranní minima,ty tipuji kolem dnů 15,16,17.9 i s přízemními mrazíky,takže podzim se vším všudy,srážky zítra pak na hodně dlouho asi nic,TV se jeví velmi mohutně a stabilně-takže babí léto.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Meteo Weather » 08. 09. 2019 12:53

Ano mohu potvrdit Karlův příspěvek, že zde jsme si žádného deštivého žolíka nevytáhli ... Obzvlášť červen, červenec byl zde tragicky suchý ... Spálená příroda se zazelenala až po překvapivě deštivějším srpnu, ale pořád na tom nejsme zdaleka tak dobře jako na většině Moravy ... Dle čhmi máme tak 50% půdní vlhkosti což je pořád bída, ale zas oproti loňsku jsme na tom zas líp. Teď nám situaci se suchem trochu zpraví noční déšť od kterého u nás předpokládám nějakých 10-20 mm a pak asi zas dlouho nic... Zdravím do Mostku :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod karel » 08. 09. 2019 13:01

Já zase zdravím do Hořic a taky mohu říct že letošní rok je lepší ale žádná hitparáda to není a tak at nám naprší v noci co nejvíc .
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Kelt » 08. 09. 2019 13:15

John Battler: Vysočina je na tom dobře? Snad okresy Havlíčkův Brod, Pelhřimov a severní část okresu Žďár nad Sázavou. Okresy Jihlava, Třebíč a jižní část okresu Žďár nad Sázavou- tady jsme na tom hodně špatně. Přes léto tady u Jihlavy byly jedny z nejmenších úhrnů v republice, doháníme to až teď koncem srpna a začátkem září. Pokud jde o celkový množství, jsme na tom srovnatelně s Prahou, kde je určitě nižší průměrnej úhrn jak u nás. To, že nejsme ve žlutým je daný jenom tím, že u nás jsou nižší teploty.

Teď to fakt doháníme, za poslení dny máme 18mm, celkem máme za září 58mm, to je pro nás letos úžasný množství. Tak snad ještě něco v noci, nad 10mm to bude úspěch.
Teď to hlavně hodně přeju godlikeovi a Trollovi.
Hodně deště všem. :dest: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod aviv » 08. 09. 2019 13:40

Na to, že ještě před týdnem to vypadalo všude na deštivý víkend, tak reality je taková, že za včerejšek 0,6 a dnes od rána svítí slunce, ve stínu máme 20 st., obědvali jsme na terase v letním oblečení - až teď se začaly dělat nějaké ty mraky. Mám obavu, že fronta přejde pouze v noci nebo přes nás jen okrajově a zítra budeme po většinu dne už opět bez deště a to na delší dobu... Nic proti babímu létu, mám slunce rád a zvlášť v září, kdy jsou už kratší dny, ale tu vláhu fakt potřebujeme :( Chtěli jsme zasadit nějaké stromy, ale mám obavu, aby neuschly hned na podzim.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kebull » 08. 09. 2019 13:50

Uz sem neco jde :) podle smeru se to asi trosku zastavi o Sumavu a JZ kopecky, ktere ovsem srazky potrebuji hodne. U nas si stale nestezuju, ale uz to zacina byt na hrane. V lese je po houbach, tata uz ma stejne zakazano chodit :D ale vratil by je jedine nejaky dalsi vetsi dest. Ktery se ovsem s velkou pravdepodobnosti konat nebude... Z cele te vikendove epizody par kapek, cekal jsem puvodne prehanky, vysledek podobny. V Praze mozna spadlo vic i ve ctvrtek. Tedka prejde ta hlavni fronta, o ktere se diskutovalo. Az potom se k tomu najednou pridal i vikend. Ale jen touzebne, CHMU napr. nevydal vystrahu, tentokrat tedy respekt a strizlivy pohled na vec.

Nu, podle Aladina fronta doslova profrci a kolem 2 v noci se nad nami vyleje konev... , ale dzinovi posledni dobu nema cenu nijak verit. Momentalni smer srazek pro nas nebyva moc priznivy, ale treba se vytvori nejaka samostatna jaderka.

Dale, co jsem videl, tak naprosto standardni podzim, nic mimoradneho. Srazek na podzim moc nebyva, teda aspon u nas...
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Troll