Zajímavé téma, jen se domnívám, že bude hodně záležet na konkrétních pěstovaných rostlinách. Jinak to bude z vhodností lokalit pro pěstování rostlin náchylných na mrazy (subtropických, s oceánským rozšířením) a jinak pro ty, schopné přežít zimní mrazy či jednoletých, ale vyžadujících teplé a dlouhé vegetační období. Domnívám se, že třeba některé středomořské a teplomilnější vytrvalé oceánské druhy by skutečně mohly nejlépe prosperovat v na vhodných lokalitách JZ, stř. a SZ Čech, zatímco kontinentální druhy a subtropické jednoletky vyžadující dlouhé a teplé léto zase na jižní Moravě.
Ta mapka (nato, že se neopírá o exaktní data) podchycuje odchylky průměrných ročních teplot dané geografickou polohou myslím docela dobře. Jen se domnívám, že relativně velmi teplé budou i některé oblasti jižních Čech (závětří Šumavy) a naopak oblast SV části vysočiny mi zase až tak studená nepřijde (určitě nebude studenější než třeba SV část Krušných hor a Děčínské vrchoviny a už vůbec ne jako Jizerské hory). Obdobně si nejsem jistý ani u té východní Moravy, zda je opravdu srovnatelně studená jako Jizerky. Zimy jsou tam sice chladné, ale léta zase nejméně o 1-1,5 st. teplejší než ve stejné nadmořské výšce u nás. Ale to by se asi muselo složitě interpolovat vždy z několika meteorologických stanic.
V mé oblasti je to s průměrnou roční teplotou v průměru asi následující: 150 m.n.m. - cca 9 st. (červenec 18 - 18,5/leden -0,5 až -1), 300 m.n. m. 8-8,5 st. (17 -17,5/-1 až -2), 500 m.n.m. 6-7 st. (-2,5 až -3/16), 700 m,n.m. 5-6 st. (-3,5 až -4 / 14-15) a 850 m.n.m. 4 - 4,5 st. (-4,5/13 - 14).