banner

Uživatelské menu

Doporučujeme

hračky

Statistiky

• Příspěvků dnes15
  • Příspěvků včera37
  • Celkem příspěvků76754
  • Celkem témat808
  • Celkem členů2992
  • Nový uživatelMylottodep
  • Toplist
    Kdo je online

Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda?

Globální oteplování je novodobý fenomén naší Země. Existuje vůbec?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod Mike » 12. 08. 2019 14:34

https://skepticalscience.com/argument.php - doporučuji pročíst.

Speciálně pro uživatele Adi:
https://skepticalscience.com/solar-cycle-length.htm
https://skepticalscience.com/solar-cycl ... arming.htm
https://skepticalscience.com/its-a-clim ... cycles.htm
https://skepticalscience.com/solar-acti ... arming.htm
https://skepticalscience.com/global-war ... system.htm
https://skepticalscience.com/acrim-pmod ... hotter.htm
https://skepticalscience.com/heading-in ... ediate.htm
https://skepticalscience.com/grand-sola ... ce-age.htm

aneb odpověď na každý skepticismus proti vědě ohledně GO. :)

vše podložené zdroji,daty, studiemi..

Obrázek

Hlavní problém GO je ten, že lidé netuší jak to vyřešit:
*zbavit se elektřiny, služeb, průmyslové výroby a jít bydlet do lesů - nereálné
*vyvinout novou technologii, která nebude vypouštět skleníkové plyny - žádnou takovou nemáme

Potom nastává to, že lidé raději zavírají před problémem oči a snaží se tvrdit, že GO nezpůsobuje člověk, případně velmi omezeně, i přes to, že to jde proti vědeckému zkoumání. Spoléhají např. na příchod doby ledové v přírodních cyklech a ta nepřichází. Mají strach si to připustit a omezit se v konzumním životě.

V momentě, kdyby existovalo jednoduché řešení, nikdo by se proti vědě nepřel. Na to lze najít tisíce příkladů. Například nikdo neprotestoval proti zákazu azbestu, protože bylo snadné ho nahradit jiným materiálem..
Mike
Nový člen

Registrace: 27. 07. 2019 10:08

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Příspěvekod wenzel » 12. 08. 2019 20:58

Mike:
1. Azbest prokazatelně způsobuje rakovinu. CO2 nikoli.
2. Je současná klimatologie natolik vyvinutou vědou, že jejím předpovědím lze bezvýhradně věřit a podle jejích rad investovat biliony dolarů? A to ani nemluvím o zvěrstvech jako omezení spotřeby masa či genetických úprav bachorů přežvýkavců, nebo dotování " ekologických " zdrojů elektřiny ( to jak všichni platíme zlodějské dotace pro solární asi nemusím zdůrazňovat, či řepkový olej Babišovi ). Všechny jejich předpovědi vychází z výsledků numerických modelů. Jiné numerické modely předpovídají počasí. Jakou mají úspěšnost? Umí předpovědět jak bude za 2 týdny či za měsíc? Klimatologické modely mám říkají jak bude za 20, 50, 100 let. Můžeme jim věřit? Ano, vím, že klimatologie není meteorologie, ale obě vědy vychází z pozorování stejných přírodních jevů a proto si prostě jsou velmi podobné. A už vůbec klimatologické modely neumí zohlednit přírodními vlivy změny klimatu, protože také nevíme jak tyto přírodní vlivy působí. Proto jsem skeptický k jejich výpovědní hodnotě. Hlavně že na jejich základě bojujeme proti CO2 s arogantní Grétou v čele. Přitom víme, co planetě opravdu škodí. Masivní kácení deštných pralesů v Brazílii má zelenou, ale to nikomu příliš nevadí. Nebo se masivně likvidují deštné pralesy v Indonésii, aby se na jejich místě pěstovala olejová palma ( pochopitelně jako nomokultura bez života ). Olej z ní se pak používá jako surovina pro " ekologické " zdroje elektřiny. Bravo.
wenzel
Nováček

Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Nadmořská výška: 350

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Mike » 12. 08. 2019 21:26

wenzel
Promiň, ale nenapsal si jediný věcný argument.

1. CO2 prokazatelně způsobuje oteplování planety, to se ví již desítky možná stovky let. Ten azbest byl příklad. Je spousta věcí co způsobuje rakovinu, ale není to prokázané. Přesto se lidé vyhýbají konzumaci, pokud to vědí.

2.
a)Komu jinému věřit, než klimatologům, odborníkům přes klima? Ropným společnostem? Velkochovům krav? :mysl: Mimo jiné, nejsou to jen klimatologové, ale vědci ze všech možných oborů.

b) Globální oteplování vědci předpovídali desítky let zpátky. A teď se jejich výpočty mění v realitu. Narozdíl od věčných odpůrců, kteří už desítky let čekají na dobu ledovou. %)

c) To jak se proti GO postupuje je hlavně věc politiků. Klimatologové můžou dát doporučení, rozhodnutí je na politicích. Babiš má z řepných polí obrovský byznis a je v čele vlády, je proto logické jak se k tomu postavil. Tak že začal pěstovat více řepky a jako záminku využil změnu klimatu. S vědou to nemá nic společného.

d) Proti kácení deštných pralesů se málo bojuje? Vždyť na to aktivisti upozorňují spoustu let.

e) do Gréty teď útočí veškerá laická veřejnost, vesměs lidé se základním vzděláním, kteří toho o klima ví méně, než ta 16 letá holka. V 16 letech proboha nemůže být takový odborník přes GO, ale je alespoň na správné straně.

f) známe mnoho přírodních vlivů, jen skeptici nejsou schopní si to dohledat. Výsledkem je to, že nejpravděpodobnější je zkrátka vliv CO2, jelikož globální teplota miliony let dozadu zkrátka koreluje s množstvím CO2.

g) "zvěrstvech jako omezení spotřeby masa" :D Není náhodou "zvěrstvo" spíše zabíjet denně stamiliony zvířat chovaných v příšerných podmínkách, ještě k tomu když vypouštějí metan do ovzduší, který je mnohonásobně účinnější skleníkový plyn?

Zbytečně se tu vytváří flame..
Mike
Nový člen

Co je to hodnocení?

Příspěvekod wenzel » 12. 08. 2019 23:11

Mike:
Asi máme každý jiný pohled na to, jak by jsme se ke změně klimatu měli chovat. Ty patříš na stranu bojovníků proti přírodě, protože boj proti změně klimatu je boj proti přírodě. Já spíš vyzývám k tomu, aby se člověk přizpůsobil změnám, které podle mého názoru stejně nezastaví. Protože větru ani dešti neporučili ani sověti, ani nám se to nepodaří. Můj názor.
To aby dívka ve věku 16 let vyhazovala novináře z konferencí je podle mě dost přes čáru, promiň. Podle mě patří spíš do školy v tomto věku. Jo a mimochodem. Mám vysokoškolské vzdělání. Ale ne školu za účast. Vše pracně vydřené. I proto mi ta Gréta leží v žaludku. V jejím věku skutečně patří do školy a ne na vědecké konference. Nemá životní zkušenosti, nadhled jimi daný. Jen tu tvou " správnou " stranu poškozuje.
Pokud jde o deštné pralesy. Vyzývat je jedna věc, ale něco skutečně dělat je věc úplně jiná. Jen se mluví a pralesy stále mizí. Dokonce rychleji než dříve. Státy na jejichž území leží jsou chudé a finance z prodeje dřeva jsou pro ně vítané. Kdo dřevo kupuje? Chudé státy asi těžko. Navíc v těchto státech roste populace velmi rychle, zemědělství je málo výkonné s nízkými výnosy. Je to začarovaný kruh. Pomohlo by, kdyby bohaté státy odklonily část financí od boje proti CO2 k pomoci těmto státům. Ne je živit, ale pomoci jim zlepšit hospodářství, vzdělání, atd. jinak brzy vykácí i zbytek pralesů.
Já nepopírám, že se otepluje. To je prostě jasná věc. Nevěřím ani průmyslníkům, ani velkochovatelům. Ale jsem skeptický i vůči klimatologům. Vím, že oteplování předpovídali již v devadesátých letech a ono se skutečně otepluje. Jsem skeptický vůči tomu, že za to mohou jen skleníkové plyny.
Přírodní vlivy mnohé známe, ale určitě ne všechny. Jinak by se předpovídalo i to počasí přesněji a dlouhodoběji. A neboj se, doba ledová přijde. I kdyby skutečně skleníkové plyny podnebí oteplovaly, ona přijde. To je síla, kterou nic nezastaví.
Pokud jde o produkci masa. Jsou to prostě zvířata. Lepší podmínky při jejich chovu by byly pochopitelně vhodnější, ale pak by stoupla cena produktů. Vždy je něco za něco. Vysvětluj lidem s podprůměrným platem, že se zvířata musí chovat šetrně a zároveň jim zvedneš cenu o desítky procent. To nevysvětlíš. A otázka omezit či zakázat chov zvířat kvůli metanu. No to si snad děláš legraci. Na to mám jedinou odpověď. Ekodiktatura. Omezování práv lidí kvůli hypotéze. To fakt ne.
Podle mého názoru jsem věcných argumentů v obou příspěvcích uvedl dost.
wenzel
Nováček

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Mike » 12. 08. 2019 23:57

K cemu je potreba hovezi maso? Za me uplne v pohode zdrazit vysokou dani a tim klesne i produkce
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2324 ... si-plemeno

Jinek nesouhlasim, kdo ma pravo urcovat co ma Greta delat? Jsou to jen osobni utoky a zbytecne vykriky.

Doba ledova mozna prijde, ale nejspis se ani nijak vyrazneji neprojevi, viz graf vyse. A pak zase ,,odejde,, to je taky dulezite si rict. GO tim nezmizi.

Prizpusobit se zmene klimatu - jak v Africe, Indii apod. ? Bude masivni migrace, protoze ti lide budou umirat. A chci videt jak jim Rusko otevre hranice na sibir. Nebo Evrope. To neni dobre reseni.
Mike
Nový člen

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Adi » 13. 08. 2019 07:40

Ahoj,

Wenzlův příspěvek mně přišel hodně věcný, klidný a podložený argumentaci selského rozumu, kterou vskutku oceňuji. Díky.

Majku, ono je to s Gretou jinak - to ona má spíše tendence, určovat, co si mají lidé kolem ní myslet :) - viz ono vyhazování novinářů atd ... Neobrácíš spíše příčinu za následek? :) Ono je to púříznačné i v jiném ranku - mnozí duhoví aktivisté řvou o nenávisti, přitom naopak a nejvíce "hejtují" právě oni. Není to kouzelné? :)

S tím zdaněním masa to jako fakt? Neuvědomuješ si, že už nyní, po započtení všech odvodů, daní a poplatků platíme státu více než dvě třetiny toho, co vyděláme? To chceš další daně? Proč, ve jménu čeho? Ty si myslíš, že státy ony daně opravdu použíjí na to, na co jsou delkarované? Vem si třeba poplatky za použití dálnic, onu vinětu, nálepku. Prvotní argument byl - zlepšení sítě dálnic. Jestli to posloužilo svému účelu, řekl bych, že asi ne.
Já jsem nepopřel nikdy, že se oteplilo, ani to, že za část toho může člověk - jenže celá věc je složitější - podle biblického - podle ovoce poznáte je:
- Pralesy se kácí i kvůli eko - biopalivům a palmovému oleji, v Brazílii značná část produkce třtiny jde na etanol - tedy další biopalivo, které je tam zavedeno už od dob ropné krize. Jestli je to eko, tak sním svůj klobouk
- totéž platí o všem, co zde už bylo zmíňováno, tedy elektroautům, solárům a větrníkům - vše je halasně zeleně podporováno a dělá více škod, než úžitku.
- Navíc ony šílené nápady stran zdanění aut, hovězího atd je nejlepší cesta, jak zničit fungující ekonomiku . Už nyní se objevuje recese a ta je z části zaviněna oněmi zelenými nápady. Hloupými nápady, protože přírodě nepomáhají.

Nakonec ony nápady majíi jeden jmenovatel - zvýšit moc států nad jednotlivcem, pokud možno jej zdanit na 99 procent a zavést jakousi formu ekodiktatury. Ona proklamovaná elektroauta mají umožněn vzdálený tracking a za jistých okolností je lze i na dálku vypnout? Nevěříš? Prosím načíst. Je to děsivé.

Přitom by stačilo udělat pár rozumných kroků - pokud má stát do něčeho kecat, tak by měl dělat toto:
Podpořit menší farmy s šetrnější a rozmanitějším pěstováním potravin
za druhé, podpořit výsadbu lesů, rozdrobit mega lány na menší celky s remízky,
za třetí dát zelenou jaderné energii.
za čtvrté -naopak snížít daně a dát lidem ekonomickou svobodu, aby mohli podnikat, být co nejvíce soběstační.
Zde vycházím z hospodaření mých rodičů, kde dobrou polovinu potravin jsme si byli schopni vypěstovat sami ... atd.

Tebou navrhované věci slouží nadnárodním, obříém celkům, které ustojí ony obrovské daně a regulace. Mají na to právníky i výrobní kapacity, vlivnou lobby, malí zemědělci toto nemohou přežít. Je to ostatně vidět i nyní, kde bez vědomí státu nemůže být doma ani kravka, včetně onoho šíleného papírování kolem.

Přízpůsobení se je jediná cesta. Čím jiným byla ona protipovodňová opatření v minulém desetiletí. Aspoň nedokonalým způsobem jsme se naučili počítat s tím, že příjde velká voda a snažit se minimalizovat škody. A to platí i o suchu a vyšších teplotách.

Přeji pěkný den.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý

Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Nadmořská výška: 279

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Příspěvekod wenzel » 13. 08. 2019 13:37

Píšu poslední příspěvek na toto téma, jinak se začneme točit v kruhu.
Mike:
Proč jíst hovězí maso? No protože ho lidé jí již od nepaměti, chutná jim, jsou na něj zvyklí. Tak proč jim ho zakazovat? Pokud si myslíš, že GO oslabí dobu ledovou, tak si to mysli. Cítím z názorů tvé " správné " skupiny obrovskou aroganci člověka vůči přírodě. Ona je ale mnohem mocnější než my. Stačí, aby měsíc nepršelo a jsme v … A periodicky se opakující doba ledová je fakt, proti němu je GO nicka. Ano, pokud bude oteplování a vysušování již teď suchých a chudých oblastí pokračovat, opravdu migrace vzroste. O tom nepochybuju. Ale právě proto finance, které jsme ochotni na řešení klimatických změn vyčlenit, by jsme měli směrovat i tam. Často se zmiňuje Izrael a jeho přizpůsobování se suchému klimatu. Stejně by se mohly přizpůsobit i okolní státy, kdyby na to měly finance, technologie a vzdělané lidi. Nemají ani jedno, proto jsou tam kde jsou a hrozí nám od nich stále migrace.
Adi:
Máme asi podobné názory.
wenzel
Nováček

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Mike » 13. 08. 2019 14:04

Ano, lide jedli hovezi maso od nepameti. Jenze 1x mesicne ani to ne. A nebylo nas 7 miliard. Kvuli tomu, ze nam chutna, zahubime celou planetu?

Doba ledova, ktera bude zpusobena necim jinym, nez solarnimi cykly mozna prijde. Za 1000 let, mozna?To nam uz bude jedno, jelikoz nas zahubi oteplovani. Slunecni minimum nezastavi GO, viz graf vyse.

A nejsou to nazory, jsou to dlouholete vedecke studie o klimatu na zemi.

Jinak Greta me absolutne nezajima. Neni to dobry zdroj informaci. Jen me fascinuje ta obrovska vlna nenavisti proti mlademu cloveku, ktery se zajima o klima a nejakym zpusobem to rozsiruje mezi verejnost, respektive media. Staci to ignorovat?
Mike
Nový člen

Co je to hodnocení?

Příspěvekod kombi » 13. 08. 2019 14:48

Mike píše:Ano, lide jedli hovezi maso od nepameti. Jenze 1x mesicne ani to ne. A nebylo nas 7 miliard. Kvuli tomu, ze nam chutna, zahubime celou planetu?

Doba ledova, ktera bude zpusobena necim jinym, nez solarnimi cykly mozna prijde. Za 1000 let, mozna?To nam uz bude jedno, jelikoz nas zahubi oteplovani. Slunecni minimum nezastavi GO, viz graf vyse.

A nejsou to nazory, jsou to dlouholete vedecke studie o klimatu na zemi.

Jinak Greta me absolutne nezajima. Neni to dobry zdroj informaci. Jen me fascinuje ta obrovska vlna nenavisti proti mlademu cloveku, ktery se zajima o klima a nejakym zpusobem to rozsiruje mezi verejnost, respektive media. Staci to ignorovat?

Mike
Ale hovězí maso nevyrůstá v deštných pralesech- tam je jeden z největších průserů současnosti! Rakovina plic patří taky mezi nejhorší nemoci!!!
kombi
Nováček

Registrace: 26. 08. 2008 13:34
Typ meteostanice: nemám
Nadmořská výška: 380mnm.

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Příspěvekod JohnBattler » 13. 08. 2019 20:28

wenzel píše:Mike:
Asi máme každý jiný pohled na to, jak by jsme se ke změně klimatu měli chovat. Ty patříš na stranu bojovníků proti přírodě, protože boj proti změně klimatu je boj proti přírodě. Já spíš vyzývám k tomu, aby se člověk přizpůsobil změnám, které podle mého názoru stejně nezastaví. Protože větru ani dešti neporučili ani sověti, ani nám se to nepodaří.

Takže ti co bojují za to, aby lidstvo spotřebovávalo méně zdrojů, méně plundrovalo planetu a snažilo se přejít na udržitelné hospodářství jsou vlastně proti přírodě no co se tu nedočtu. =-O A vůbec většina toho příspěvku je blábol.

Vy popírači změny klimatu máte hodně společného:
1) Rádi odkazujete na tu Gretu, je to pro vás snadný terč, ale vůbec nevím co je na ní tak zajímavého a proč o ní čtu v každé diskuzi. Ona je pro vás jak pro Babiše Kalousek. :D Tak za sebe (a řada z vás by mě jistě označila jako ekoteroristu) mohu říci, že mě je nějaká Greta ukradená. Zajímá mě co tvrdí vědci a obecně lidé co tomu hodně rozumí. A tam je shoda jasná za změnu klimatu může člověk.
2) Další argument je ten, že my za nic nemůžeme a to by se měly omezit ty rozvojové země co kácí pralesy a vypouští všechen bordel do přírody. Sice je pravda, že se ty rozvojové státy nechovají ukázkově, ale pořád my ve "vyspělém" světě zatěžujeme planetu per capita mnohonásobně více.
3) Další oblíbený argument je vytáhnout elektromobily a jaké to je zlo. Takže za mě toto není spásné řešení. Mělo by se spíše dbát o to aby lidé a zboží cestovalo co nejméně. Každé ráno vidím silnice plné "kravaťáků", kdy každý z nich sedí sám ve svém autě a přes celou Prahu jede do své kanceláře. Tohle mi přijde naprosto zbytečné když tuna železa veze prdel 80 Kg člověkovi, který jede někam kde v dnešní době vůbec být nemusí. To je plýtvání. A jezdíme auty čím dál více, létáme čím dál více, spotřebováváme čím dál více. Prostě nekonečné kolo kapitalismu běží dál a drancuje planetu.
4) Porovnávání modelů počasí a klimatu je kapitola sama pro sebe. Dle názorů vás by tedy klimatologie vlastně ani neměla existovat, protože její výpovědní hodnota se musí dle vás blížit nule.

Mohl bych pokračovat a stejně se tato diskuze celá zvrhne vždy v to samé tedy souboj dvou táborů, kde není možné nalézt shodu.

Bohužel je to tak, že problém globální změny klimatu má řešení tak složité, že je dle mnohých nereálné ho dosáhnout. Tedy jeden tábor do kterého se řadím já je naprosto skeptický a očekává zánik civilizace a druhý tábor před problémem strká hlavu do písku a dělá, že problém neexistuje respektive ho nemůžeme ovlivnit. Asi vám trochu závidím tuto bezstarostnost se kterou to berete. Ale já zkrátka na 100% věřím, že tahle párty s názvem "konzumní společnost neomezeného růstu ekonomiky a obyvatelstva" nemůže běžet do nekonečna. Naše planeta není nekonečná, takže i náš růst se musí zastavit. A jsou dvě varianty jak to bude. Buď v poklidu tím, že nastolíme udržitelné technologie a udržitelný model populace nebo to bude drasticky vlivem přírodních katastrof, hladomorů či válek. Tuhle otázku nám zodpoví nejspíše příštích 100 let.
JohnBattler
Nováček

Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Nadmořská výška: 400, 230

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Příspěvekod godlike » 13. 08. 2019 21:26

Ted si jen hypoteticky predstavte situaci, kdy treba jen 1mld v Asii touzi zit podobny konzumni zivot jako Evropane. A najednou jim my z Evropy vzkazeme, tak pratele je uz konec. Uz jsme si uzivali dost. Uz zadny auta, zadny cestovani, zadna nakupy potraviny z celyho sveta. Oni si reknou, proc oni na druhym konci sveta maji vsechno a nam to chteji zakazat? Jakym pravem? Je vubec realny se v dnesnim svete na necem zcela elemetarnim vubec dohodnout? Nevim. Spis ne.

Za sebe muzu rict, ze se po Praze pohybuju vyhradne MHD. Cestovat po svete vazne nepotrebuju. Ani konzumovat nejaky exoticky ovoce jako avokado, kvuli kteremu se kaceji destne pralesy. Nove veci na sebe taky moc nekupuju. Moje spotreba masa je taky nizka. V dome mam same spotrebice A*** a led svetla. Muj podil na znecistovani planety je maly.

V poslednich letech se jen mluvi o plastech. Ale kde mizi ty miliony tun ruznych kosmetickych kravin pro zenskou cast populace? Od ruznych flasticek, tubicek, krabicek pres pouzity kosmeticky ubrousky? A co obaly od plechovek. Nebo od ruznych deodorantu (spreju?) se zbytkem plynu uvnitr? Odpadni vody, to je dnes chemicky koktejl leku, antikoncepce, drog apod. :) Cisti se to vubec? Nevim. A ted si zkuste jen jednu vec, treba litani po svete zatizit nakym eko poplatkem? Akorat nasereme chudsi lidi, stejne tak zakazem klasickych aut. Odmenou bude vhozenim hlasu ve volbach treba nejakemu Pitomiovi.

Ja si taky hypoteticky dokazu predstavit, ze u nas v ulici muzeme mit jen jednu sekacku na travu a jedno auto atd... Ale realne to nikdy fungovat nebude, protoze sekacka patri vsem a zaroven nikomu. Nerikam, ze v idealni konstalaci to nekde muze fungovat, ale plosne nikoliv. Bezne se lidi nedohodnou ani v jednom blbym SVJ na nejakym zamykani popelnic pred barakem.
Recept, co dal vazne nemam, jen jsem si trosku zauvazoval. Je to vazne hodne komplexni problem. Ja jsem treba pripravenej se vic omezit, ale co lidi kolem me? Dokazou si lidi predstavit, omezeni jejich dovolenych u more? Nebo bude maso na pridel? Na listky jako v 50tych letech? 100g na tyden? Vratime se ke konzumaci sezonich potravin? V zime budou jen jablka, hrusky cibule a kren? Pro mnoho lidi je uz nepredstavitelny, ze by v zime nemeli rajcata, okurky papriky apod.
Na zaver si myslim, ze by muselo dojit opravdu k nejake prirodni globalni katastrofe, aby se neco nasem chovani zmenilo...

PS: Jasne, CO2 je v atmosfere nejvic v historii mereni. Ano, od doby exaktniho mereni. Stejne tak muzeme rict, ze je nejtepleji od dob vynalezu teplomeru, nebot predtim to byla jen dojmologie z kronik. Lidi je taky na svete nejvic, v historii.

Nechci zpochybnovat to, ze se chovame k planete jako prasata, ale tyhle ulety jako e-auta, zakaz brcek apod podle me nic neresi. Chapu, ze to jde ze zapadu, nebot oni jsou bohati, maji uplne vsechno, vsechny dalnice postaveny, mesta opraveny, rychlodrahy jezdi, tak se holt nudi a vymejslej kraviny. Ale to, ze se vubec dava prostor nakymu autistovi v mediich je naprosto neuveritelny. Tato bizarni bytost byla dokonce vpustena na valnou hromadu WV, kde ji ti chudaci museli poslouchat a za ty bludy zatleskat. :-!
godlike
Nováček

Registrace: 14. 12. 2015 10:07

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Adi » 14. 08. 2019 21:31

Ahoj,

Majku - Gréta je žel fenomén vytvořený alarmisty. Dobré PR, ovšem které do jisté míry se obrátilo proti tvůrcům celého humbuku. Je to podobné s Al Gorem, který mluvil/mluví nesmysly a jeho film mohl do škol až s vysvětlením/objasněním mnoha bludů v něm šířených.

Stále se zde řeší stát, podpora toho či onoho. Jenže stát nemá jiné peníze, než od daňových poplatníků a firem, což jsou vlastně daňoví poplatníci alias právnické osoby. Tedy od nás všech. Žádné jiné prachy nemá - pokud nepočítám aktivity ČNB, které spadají přímo pod státní gesci. Ovšem i ta hospodaří s našími penězi.
Pokud stát bude mít příliš velkou moc, a on už jí příliš velkou má,začne dusit svými regulacemi kde co a přežijí jen ti velcí. A ti velcí budou mít taky velkou moc > kerá se projeví třeba oním okřídleným too big, to fail z dob hospodářské krize před deseti léty. A podporu těch velkých, kdyby jim bylo zle, zaplatí stát, tedy my. Oni přece nemohou zkrachovat. Zkrachovat nemůže ani stát, přestože je předlužen až na dřeň. Proto ekologie, na kterou se hraje na západě, nebude nikdy fungovat. Protože to je jen sinekura, zástěrka, pláštik. Nadnárodní molochy chtějí především prachy a totéž chce i stát na své rozhazovačné projekty a zaplácaní děr v rozpočtech. Vymyslí se brand, značka, pod kterou se eko bude prodávat > v našem případě Gréta. Zdaní se kde co. Vytvoří se zelený socialismus. O přírodu přitom vůbec nejde. Příroda se ál bude plundrovat. (Cítím a vidím na Ostravsku)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/elektrina-zdrazuje-a-bude-zdrazovat-dal-mozna-i-dalsich-6-let-proc-77245
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/nemecko-zdanime-vas-az-zezelenate.A190812_171206_p_zahranici_wag

Nemají na chleba? Ať jedí koláče. Nemáte na benzín, jezděte elektrovozem!
Ono když se tlačí příliš na pilu, je nabíledni, že se něco šprajcne. Čím větší tlak, tím větší protitlak. Je to prosté. Viz žluté vesty ve Francii, kde pod pláštikem ekologie chěli jednoduše lidi okrást s dalšími daněmi na palivo.
Adi
Mírně pokročilý

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Mike » 14. 08. 2019 22:01

Adi -
Proto ekologie, na kterou se hraje na západě, nebude nikdy fungovat.

Aha, proto je to západní Evropa, které se dlouhodobě daří snižovat emise.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Mike dne 14. 08. 2019 22:29, celkově upraveno 3
Mike
Nový člen

Co je to hodnocení?

Příspěvekod wenzel » 14. 08. 2019 22:20

Již jsem zde nechtěl na toto téma psát. Nicméně na mě docela zhurta vyrukoval JohnBattler s něčím, co jsem nikdy nenapsal. Trochu mě to mrzí. V diskuzi na jiných vláknech jsem ho považoval za slušného diskutéra. Ale budiž.

K úvodnímu odstavci bych chtěl napsat, že jsem stoupence boje proti CO2 nikdy a nikde neoznačil za lidi, kteří planetě škodí. A že bojují proti přírodě s tím souvisí jen částečně. Myslel jsem to tak, že klimatickou změnu nezastavíš ani šetrným chováním k přírodě, ani šetřením přírodními zdroji. Je to rozjetý vlak, který se nedá zastavit. Jen se s tím musíme smířit.
K jeho bodu č. 1 se již vyjadřovat nebudu. Své jsem již napsal.
K bodu č. 2: Já jsem k rozvojovým zemím psal pouze tolik, že by jim bohaté státy měly spíše pomáhat, aby své životní prostředí neničili po našem vzoru z 18. - 20. století. Dále jsem napsal, že k tomu mohou bohaté státy použít finance z boje proti CO2. Jinak v tomto s Tebou nejsem ve sporu. Je nepopiratelné, že zejména evropské a severoamerické vyspělé státy planetu zatížily mnohem víc, než rozvojové státy. Jen by jsme jim měli pomoci, aby neopakovali naše chyby.
K bodu č. 3: Já osobně nemám nic proti elektromobilům. Mohly tu být již dříve, dnes by jich již jezdilo mnohem víc. Tak snad v budoucnu.
K bodu č. 4: Já nepovažuji klimatologii za zbytečnou. Ale jejich jasné soudy se mi prostě nezdají. Jak mohou dnešní situaci porovnávat s tím, co tu bylo před tisíci nebo dokonce miliony let. Tenkrát teplotu nikdo neměřil a rekonstruovat ji podle sedimentů, pylových zrn či bublin v ledovcích je přibližné, ne přesné. Jen mi vadí, že své grafy považují za přesné, což nemohou být. Podle nich pak říkají, co má lidstvo dělat a investovat šílené sumy peněz.

JohnBattler napsal: " Ale já zkrátka na 100% věřím, že tahle párty s názvem "konzumní společnost neomezeného růstu ekonomiky a obyvatelstva" nemůže běžet do nekonečna. Naše planeta není nekonečná, takže i náš růst se musí zastavit. A jsou dvě varianty jak to bude. Buď v poklidu tím, že nastolíme udržitelné technologie a udržitelný model populace nebo to bude drasticky vlivem přírodních katastrof, hladomorů či válek. Tuhle otázku nám zodpoví nejspíše příštích 100 let."
Problém je v tom, že naše společnost je tak nastavená. Nastavená na stálý růst. Bez něj prožívá naše společnost kocovinu ( hospodářské krize ). Pokud by se růst měl zastavit, znamenalo by to pro společnost minimálně silný otřes, možná i její rozpad. Trochu nerozumím termínu " udržitelný model populace. " Zavání mi to sociálním inženýrstvím a tím se proslavily hlavně totalitní režimy ( SSSR, Čína, Kambodža ).
wenzel
Nováček

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Adi » 14. 08. 2019 22:57

Majku -

Nebude.

1 - Velká část průmyslové výroby ve jménu zisku, pardon ekologie se přesunula na východ či jihovýchod. Čína, Thajwan, atd., kde si s ekologií hlavu tolik nelámou, takže čistá bilance je nárůst škodlivin včetně obavaného sodovkového plynu. Je to krásně vidět na tvém grafu. Je pozoruhodné, že celková produkce v Evropě jen mírně stagnuje. Nejde tedy o čistou inovaci a pokrok, jak by se mohlo na první pohled zdát.

2 - tažení proti jaderné energii a extrémní tlak na OZE včetně nástupu elektromobility - nutí Němce spoléhat na ruský plyn a stavět nové uhelky > výsledkem je nárůst produkce sajrajtů > což souvisí s bodem jedna. (myslím poslední dva roky, které nejsou v Tvém grafu zaznamenány)

Jinak věř, nebo ne, topím výhradně dřevem, popřípadě plynem, mám zahradu, pěstuji zeleninu a ovoce, do práce jezdím vlakem, starou feldu používám jen na nákup či sem tam na nějaký výlet do okolí, považuji za zbytné kupovat nové auto, když staré pořád dobře slouží, přičemž spotřebu nemá o moc větší oproti novým vozům. Popravdě ani nevím, jak bychom se mohli více šetrně chovat vůči přírodě a hlavně vůčí svému okolí.

Nejvíce eko by mně přišla jednoduchá věc: Podpora místních firem středních i malých, podnikání i zemědělství. Ono by stačilo méně buzerace ze strany státu a menší daně, nic více, aby tuny zboží nejezdily zbzůhdarma přes celou zem. To by stačilo na začátek třeba. Jenže na to stát nepřistoupí, protože ... méně peněz pro něj a nadnárodní celky.

klidnou a ničím nerušenou noc :)
Adi
Mírně pokročilý

Co je to hodnocení?

Zpět na Globální oteplování